Mediat kosovare: Dallimet në çmime në Ulqin dhe Durrës

June 24, 2017   | Turizmi / Turizam

Këto janë dallimet në çmime në Ulqin dhe Durrës

Ulqini dhe Durrësi pritet të jenë përsëri destinacionet më të frekuentuara bregdetare për kosovarët. Jo vetëm shteti dhe cilësia i bëjnë që të dallojnë dy plazhet e njohura.

Diferenca në çmim duket të jetë goxha e madhe mes dy vendeve turistike.

Përderisa në Ulqin një çadër me dy shtretër plazhi kushton nga 7 deri në 10 euro, në Durrës çmimi sillet nga 2 deri në 4 euro, Transmetojnë mediat kosovare/Indeksonline/Lajm/Tetova sot/Gazeta Blic/Kosova info/Kosovapress/Tv Koha/Bota Press/Gazeta Express/Orainfo/Periskopi/Lajm.net/Arbresh/Sovrani/Infokusi/Antpress/Ina/ etj.