Anketë / Anketa

Nika: Kosova çoi në bankrot Ulqinin me procesin Kosova një ”K-1”
 Shkruan Muhamet Nika Po  ç ’ është “ K-1, shi ”?!! Vetë emri “K-1”, që gjendet në rrugën për Shtoj nga Ulqini,  del  të jetë   një shifër që do të thotë  Kosova  Një dhe njëkohësisht  le për të kuptuar   se  do duhej të pasohej  edhe nga Kosova  -2 etj.  Fjala  ishte  për  troje   ndërtimi  kolektive  që ndau  për  pushimore  të punëtorëve  kosovarë    Kuvendi i  Komunës  së Ulqinit- koha e komunizmit    edhe pse  në  pushtet   nuk ishin këta  të sodit... Vazhdo

July 16, 2017  :: Anketë / Anketa :: Comments Off on Nika: Kosova çoi në bankrot Ulqinin me procesin Kosova një ”K-1”
Tags:

Nika: Ulqini në festë: Ja pse drejtorat e DPS-it në vepër nuk janë patriota?!
Shkruan Muhamet Nika Ka tash disa  vite  që  në Ulqin  gjatë festave shtetërore  karshi  flamurit malazez  me ligj   në përdorim do duhej të ishte  edhe ai  shqiptar . Por në Ulqin   shohim të mos jetë kështu dhe  të   ndodhë e kundërta …?! Deri sa  në ndërtesën e  komunës  e në  rrugët e qytetit –  Ashtu si sot,  më  14 korrik,    gdhinë flamujt  si e parasheh   ligji   për festa,  në institucionet tjera  : shkolla  , shtëpi  shëndeti etj, vazhdohet  me të vjetrën... Vazhdo

July 16, 2017  :: Anketë / Anketa :: Comments Off on Nika: Ulqini në festë: Ja pse drejtorat e DPS-it në vepër nuk janë patriota?!
Tags:

Summer Leadership Camp – Ulcinj/Ulqin Montenegro
iACT in cooperation and partnership with LEAP4change organization from the USA invites you join us at the Leadership Camp on June 26-30, in Ulcinj/Ulqin. In the Leadership Camp you will learn strategies and facilitation techniques for building great teams and creating successful team dynamics. You will develop skills that enhance communication and trust, you will learn how to effectively plan, communicate, execute, and deliver. The program is designed to affect real change today while building the leaders of tomorrow. Learn more about... Vazhdo

June 27, 2017  :: Anketë / Anketa :: Comments Off on Summer Leadership Camp – Ulcinj/Ulqin Montenegro
Tags:

Nika: Ulqinakët kërkojnë shkarkimin e zadhenes komandantit të policisë
 Shkruan Muhamet Nika Sot  nëpër  lokalet e qytetit , objekte afariste  dhe  institucione të ndryshme filloi mbledhja e nënshkrimeve   për  zhgarkimin e  zëvëndës komandantit  të policisë së qytetit për  shkak  të përgjegjësisë së tij   në lidhje  me  ndërhyrjet  e  dhunshme policore   që u kryen në klube të natës  ku gravitojnë  të rinjtë. Opinioni  tash më është i njohur për rastin  e maltretimeve  të minorenëve të qytetit pa arsye  nga ana e policisë. Dhe  kështu, krijohet... Vazhdo

June 21, 2017  :: Anketë / Anketa :: Comments Off on Nika: Ulqinakët kërkojnë shkarkimin e zadhenes komandantit të policisë
Tags:

Kisha ortodokse serbe provokon shqiptarët e Malit të Zi
Kisha serbe provokon shqiptarët: emëron prift në Ulqin klerikun që u kap me rusët në Shën Stefan Patriarku i Kishës Ortodokse Serbe, Amfilohije Radoviç ka emëruar si drejtues të manastirit ortodoks në kryeqendrën shqiptare-Ulqin, një serb nga Bosnja që është adhurues i hapur i çetnikëve dhe ekstremistëve shovinistë. Sinisa Smiljiç, njihet në incidentin ku bashkw me një grup që paraqiteshin si gazetarë nga Rusia, ka tentuar që të hyjnë me dhunë në Shën Stefan për t’u treguar atyre rrënojat e kishës. Ai... Vazhdo

June 6, 2017  :: Anketë / Anketa :: Comments Off on Kisha ortodokse serbe provokon shqiptarët e Malit të Zi
Tags:

Ndiqni live ndeshjen FK Otrant Olympic – FK Rudar (LIVE)
Më poshtë mund të ndiqni zhvillimet live në Ulqin nga vendi i ngjarjes, mundësuar nga Pro sport Video TV. BARAZ ZA PRVU LIGU FK OTRANT – FK RUDAR 17:30 LIVE  Vazhdo

May 31, 2017  :: Anketë / Anketa :: Comments Off on Ndiqni live ndeshjen FK Otrant Olympic – FK Rudar (LIVE)
Tags:

Enver Hoxhaj: Hyrja e Malit të Zi në NATO garanci për sigurinë në Ballkan
Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka zhvilluar sot bisedë telefonike me homologun e tij nga Mali i Zi, Srdjan Darmanović, ku e ka përgëzuar për votimin në Parlamentin malazez pro anëtarësimit të këtij shteti në NATO. Ministri Hoxhaj ka thënë se anëtarësimi në NATO i Malit të Zi, është një hap shumë i rëndësishëm për sigurinë dhe stabilitetin e Ballkanit. “Anëtarësimi i Malit të Zi në NATO reflekton siguri më të madhe për Ballkanin dhe goditje ndaj tendencave për ndikime të jashtme... Vazhdo

April 29, 2017  :: Anketë / Anketa :: Comments Off on Enver Hoxhaj: Hyrja e Malit të Zi në NATO garanci për sigurinë në Ballkan
Tags:

Njemačka Banka KfW u posjeti Opštini Ulcinj
Predsjednik Opštine Nazif Cungu sa saradnicima dočekao je danas predstavnike Njemačke Banke za obnovi u razvoj (KfW) i konsultante iz firme Vodacom u vezi projekta vodovoda i odvoda otpadnih voda kojeg realizuje Opština Ulcinj, preciznije Vodovod i Kanalizacija. Na sastanku je bilo riječi o aktivnostima povodom projekta, problematikama, obavezama, projektima i u cijelini o aktivnostima koje DOO Vodovod i Kanalizacija realizuje pred početak realizacije glavnog projekta (investicije u infrastrukturi). Ovakav tip investicije koji se... Vazhdo

April 6, 2017  :: Anketë / Anketa :: Comments Off on Njemačka Banka KfW u posjeti Opštini Ulcinj
Tags:

Predsjednik Cungu dočekao je delegaciju projekta „Crna gora u ritmu Evrope”
Predsjednik Opštine Nazif Cungu dočekao je danas delegaciju koju čine ambasador republike turske nj.e. Serhat Galip, direktor Instituta „Yunus Emre“ dr. Džihan Ozdemir i direktor projekta „Crna Gora u ritmu Evrope“ g. Igor Karadarević. Na sastanku je bilo riječi o finalnim pripremama koje su u toku za učešće na pomenutoj manifestaciji. Ambasador Turske g. Galip je naglasio da se osjeća izuzetno privilegovanim time što če Ulcinjani performans realizovati na turskom jeziku navodeći takođe kulturne sličnosti koje ulcinjani... Vazhdo

April 6, 2017  :: Anketë / Anketa :: Comments Off on Predsjednik Cungu dočekao je delegaciju projekta „Crna gora u ritmu Evrope”
Tags:

Masakra e Tivarit, prologu i një diktature antishqiptare
Tivari, rreth 25 km larg nga Ulqini, pikërisht në vendin e masakrës së madhe më 31 mars 1945, edhe sot e kësaj dite gjen parulla të shkruajtura për vrasje të shqiptarëve. “Në një parullë të shkruajtur në një mur me sfond të bardhë të një shtëpie afër bashkisë së qytetit të Tivarit, është shkruajtur me shkronja të zeza me një lartësi rreth një metër në serbisht “Ubij koli da shiftar, ne postoji”, që në shqip do të përkthehej “vrit e prit (në fyt) që shqiptari të mos ekzistojë”. Në afërsi... Vazhdo

April 5, 2017  :: Anketë / Anketa :: Comments Off on Masakra e Tivarit, prologu i një diktature antishqiptare
Tags:

Page 1 of 3612345...102030...Last »