Anketë / Anketa

Coiffure à domicile à prix avantageux à Lausanne
Je vous propose mes services pour coiffure à domicile dans la région lausannoise Coiffeur expérimenté Pratique du lundi au dimanche à la convenance des client 7/7. Tarifs : Coupe homme : 10.- Brushing : 20.- Coupe femme : 20.- Brushing + Coupe femme : 30.- Mèches femme : 50.- Mèches + coupe femme : 70.- Prix avantageux pour la préparation de coiffure de mariage Tél : 076 822 22 32  Vazhdo

March 26, 2017  :: Anketë / Anketa :: Comments Off on Coiffure à domicile à prix avantageux à Lausanne
Tags:

Potpisan Ugovor o koncesiji za istraživanje i proizvodnju nafte i gasa u crnogorskom podmorju Ulcinj
Potpisan Ugovor o koncesiji za istraživanje i proizvodnju nafte i gasa u crnogorskom podmorju Ulcinj Izvor: RTCG http://www.rtcg.me/upload/boxFileData/2017/03/15/219880/15%203%20Iidnevnik%202%20001-1.mp4    Vazhdo

March 17, 2017  :: Anketë / Anketa :: Comments Off on Potpisan Ugovor o koncesiji za istraživanje i proizvodnju nafte i gasa u crnogorskom podmorju Ulcinj
Tags:

Cane Tulic ne zaboravlja svoj rodni grad Ulcinj
Uobičajena slika na Pristanu vikendom. Mnogo mladih ali, poneko i od starijih koristi prve lijepe, rekao bih prolećne dane. Doduše, većina njih silazi automobilima, tako da se nepotrebno stvaraju velike kolone, čak i na samoj promenadi. Možda bi nadležni organi mogli da razmišljaju o zabrani silaska automobilima do Male plaže i Pristana. Na “Ploči” ima sasvim dovolljno mjesta za one, koji baš moraju da sjedaju u automobile. Time bi se Pristan i ovaj dio grada oslobodio automobila, motora i raznih “silnih”... Vazhdo

March 15, 2017  :: Anketë / Anketa :: Comments Off on Cane Tulic ne zaboravlja svoj rodni grad Ulcinj
Tags:

Ribari s Ulcinja ulovili”Grdobinu” zastrašujuće biće iz morskih dubina
Danas na Pristanu. More i njegove tajne… “GRDOBINA”,”LOFI”,”SEETEUFEL” Lophius Ponekad je čovjeku potrebna i sreća, da u pravo vrijeme, bude na pravom mjestu. Sasvim sam se slučajno u poslijepodnevne sate, našao na Pristanu, kada su naišli MILAN i REŠIT, veliki prijatelji i vrsni ribari, u čijim se kolima nalazila ogromna “Grdobina”. Rijedak, rekao bih nevjerovatan ulov ove morske grabljivice. “Grdobine” u narodu nazvane “Grdoba”. Internet kaže, da je... Vazhdo

February 21, 2017  :: Anketë / Anketa, news :: Comments Off on Ribari s Ulcinja ulovili”Grdobinu” zastrašujuće biće iz morskih dubina
Tags:

Komplot për të vrarë Gjukanoviç? – Video
Britanikja “The Sunday Telegraph” pretendon se ka zbuluar komplotin rus per te eliminuar kryeministrin e Malit te Zi Milo Gjukanovic dhe per te shkaktuar kaos ne shtetin qe aspiron te behet pjese e NATO-s. Sipas gazetës qe i referohet burimeve te shërbimeve sekrete britanike, atentati i dështuar ishte organizuar nga shërbimet sekretet ruse me mbështetjen dhe bekimin e Moskës për të sabotuar planet e Malit të Zi, për t’u anëtarësuar në NATO, si vendi i 29 i aleancës gjatë kësaj vere. “Komploti malazez i planifikuar... Vazhdo

February 19, 2017  :: Anketë / Anketa :: Comments Off on Komplot për të vrarë Gjukanoviç? – Video
Tags:

Ulqin, palmat drejt zhdukjes shkak prania e buburrecit ‘vrasës’ – Foto
Situata alarmante me bubrrecin e kuq të palmave në Ulqin Në Komunë të Ulqinit është organizuar takimi i përbashkët i Drejtorisë për sigurinë e ushqimit, veterinën dhe punët fitosanitare, përfaqësuesve të Komunave të Ulqinit dhe Tivarit, ndërmarrjeve komunale të Ulqinit dhe Tivarit dhe inspekcionit fitosanitar. Drejtoresha Vesna Dakoviq informoi të pranishmit për seriozitetin e situatës të dëmeve të bubrrecit të kuq të palmave të cilën e vlerësoj si alarmante. Bubrreci i kuq deri tani ka sulmuar llojin e palmës... Vazhdo

February 2, 2017  :: Anketë / Anketa, Shoqëria / Društvo :: Comments Off on Ulqin, palmat drejt zhdukjes shkak prania e buburrecit ‘vrasës’ – Foto
Tags:

Esat Mehmeti: Në vend të urimit, duhet një qasje tjetër!
Shkruan : Esat Mehmeti, gazetar në Radio Ulqin   Iku edhe një vit, duke i lënë vendin një tjetrit. Teksa hymë në Vitin e Ri, urojmë që të këqijat t’i  lëmë  pas e që ky vit të jetë i mbarë për të gjithë . E lamë pas një vit të zakonshëm, vit që nuk solli ndryshime të dukshme në përditëshmerinë tonë. Por, si zakonisht në javën e fundvitit kryhen balancet. Ne, as këtë vit nuk arritëm ndonjë rezultat të lakmueshëm që vlenë të veçohet, si në planin ekonomik, ashtu edhe në atë politik,... Vazhdo

January 8, 2017  :: Anketë / Anketa :: Comments Off on Esat Mehmeti: Në vend të urimit, duhet një qasje tjetër!
Tags:

Abazović: Ne vraćamo se u parlament
Potpredsjednik Građanskog pokreta URA, Dritan Abazović, rekao je da svaki poziv da se bilo koji opozicioni subjekt na bilo koji način involvira u vladu koja je izbrana u nelegitimnom i nelegalnom parlamentu, predstavlja pucanj u prazno. Ministar vanjskih poslova Srđan Darmanović saopštio je juče da i dalje važi poziv premijera Duška Markovića opoziciji koja podržava NATO i EU integracije da uđe u Vladu. Komentarišući izjavu ministra vanjskih poslova, Srđana Darmanovića, da poziv premijera Duška Markovića opoziciji koja... Vazhdo

December 14, 2016  :: Anketë / Anketa :: Comments Off on Abazović: Ne vraćamo se u parlament
Tags:

Kryetari Cungu kërkon shkarkimin e disa sekretariateve të drejtuara nga PDS-i
gggg  Vazhdo

December 8, 2016  :: Anketë / Anketa :: Comments Off on Kryetari Cungu kërkon shkarkimin e disa sekretariateve të drejtuara nga PDS-i
Tags:

Ponuda za novogodišnje praznike i zimsku sezonu predstavljena u Podgorici
Nacionalna turistička organizacija Crne Gore u saradnji sa lokalnim turističkim organizacijama Ulcinja, Bara, Budve, Tivta, Herceg Novog, Podgorice, Žabljaka i ski centrom Vučje na današnjoj pres konferenciji predstavila je ponudu za zimsku sezonu i novogodišnje praznike, kao i aktivnosti na promociji ove ponude. Danica Banjević, pomoćnica direktorice NTO CG informisala je prisutne da će u susret zimskoj sezoni 2016./2017., Nacionalna turistička organizacija Crne Gore svoje aktivnosti usmjeriti na intenzivnoj promociji ponude... Vazhdo

December 1, 2016  :: Anketë / Anketa :: Comments Off on Ponuda za novogodišnje praznike i zimsku sezonu predstavljena u Podgorici
Tags:

Page 2 of 3612345...102030...Last »