Big Brother 2 Albania – Thashetheme

Anjeza flet per banoret
anAIDA Gjërat pozitive- Ambicia Gjërat negative- Impulsiviteti Po ta kishe përballë çfarë do t’i thoshe? “Largoju mendimeve negative”   MOZA Gjërat pozitive- E sinqertë Gjërat negative- Nuk ka Po ta kishe përballë çfarë do t’i thoshe? “Tani ka një mikeshë të mirë në Tiranë”   ADELAJDE Gjërat pozitive- Guximi Gjërat negative- Shtirja Po ta kishe përballë çfarë do t’i thoshe ? “Sa dëshirë kam të të njoh ashtu siç je në të vërtetë”   BIKA Gjërat pozitive-... Vazhdo
Bjordi në të tjera foto provokuese me meshkuj
Bjordi, ai djaloshi i brishtë i cili në fillim të “Big Brother 2” mendohej se do na sillte spektakël falë natyrës së tij pa komplekse, si një djalë i rritur në perëndim, sot i ka kaluar të gjitha parashikimet tona. Na ka mallëngjyer me historinë prekëse të familjes së tij, pasi nuk ka arritur të takojë asnjëherë babain e tij biologjik, të gjithë kemi mësuar mbi detajet e jetës së tij si dhe herën e kaluar botuam një shkrim ku tregohej se ai ka edhe një motër nga babai e cila ka mundur ta njohë nga spektakli... Vazhdo
Big Brother Albania 2, Anjeza, Intervista
Anjeza jashtë “Big Brother 2” Më thoni Arjoni, ju them romancë Anjeza si ndihesh? Më kishte marrë malli për botën time jashtë BB, për familjen time, miqtë mi dhe gjërat e mia të përditshme. Kam një ndjesi të mirë, e cila ndoshta më vjen nga reagimet pozitive që marr jo vetëm nga të afërmit e mi, por edhe nga njerëz të thjeshtë që takoj kudo. Tani po e shoh vetë njohjen që të jep kjo reality show. Anjeza e “vogël”, por me përvojën e jetës mbi supe. A mendon se në atë shtëpi kishte... Vazhdo
Intervista – Emocionet e nënave që hynë në Big Brother Albania 2
  Sanija (nëna e Adelës) Si e pritët surprizën për t’u futur në  shtëpinë e BB? Të them të drejtën ishte gjëja më e bukur dhe më e lumtur, pasi takova vajzën, por ishte shumë emocionuese dhe shumë e vështirë. I kishte të dyja brenda. Kur takova Adelën thashë se do vdisja në atë moment, zemra më rrihte fort, u bllokova komplet. M’u duk vetja sikur nuk isha në realitet.  Keni qëndruar më e heshtura nga të gjitha aty brenda … Në të vërtetë unë jam vetë pak e heshtur edhe në jetën e përditshme,... Vazhdo
Big Brother Albania 2, Arjan Bakalli, Intervista
  Ari, si ishte përballja me jetën e vërtetë? E jashtëzakonshme, nuk më besohet që njerëzit janë kaq pozitivë ndaj meje dhe asaj që unë dhashë brenda shtëpisë, më ndalojnë të gjithë për të më komplimentuar fëmijë, burra, gra, të moshuar, por mbi të gjitha ndiej se është një lloj solidarizimi qytetar dhe vlerash që nuk u pëlqen të fshihen pas lojërave dhe hipokrizisë. Është vërtet shumë vlerësuese për mua, në një farë mënyre unë ndihem fituesi moral i këtij “Big Brother”-i. Në cilat momente,... Vazhdo
Për Mimozën
13/05/09 19:38 Katër finalistët kanë dalë në kopësht dhe kujtojnë momentet komike dhe gazmore që kanë patur brenda shtëpisë. Adela i kujton Qetsorit se përse ai nuk ja kishte treguar ndodhinë e Mimozës? Më pas shton se ja kishte treguar Ari, por ajo do të donte ta dëgjonte nga Qetsori. Ai e kishte pyetur Mimozën nëse ajo e kishte lexuar librin e fundit të Naim Frashërit, ndërsa Mimoza i qe përgjigjur se nuk e kishte lexuar. Qetsori shton se përpara se ta pyeste mbi librin, e kishte pyetur rreth arsimit dhe kulturës,... Vazhdo
Adela xheloze
13/05/09 21:50 Adela duke kërcyer me Bjordin i kujton atij momentet kur ishin mw shumw nw shtëpi dhe të gjitha e shikonin kur ai kërcente. Tashmë nuk ka më se kush e shikon, i ka mbetur vetëm një. Ajo i thotë që është mësuar ti ketë vajzat që i vijnë vërdallë, madje e pyet nëse do të dëshironte ti kishte edhe njëherë rreth e rrotull. Por Bjordi i përgjigjet se i duheshin për të mbërritur deri aty ku ai është tani. Adela i kujton Bjordit momentet e para të pëlqimit mes tyre, kur shihte Adela nuk shihte Bjordi... Vazhdo
Për martesën
14/05/09 20:30 Pas dreke banorët janë ulur në kopësht dhe mes tyre hapet biseda mbi martesën. Adi është i mendimit se c’do gjë duhet të vijë graduale. Ai thotë se fillimisht cifti duhet të njihet mirë dhe mënyra më e mirë është fejesa ose bashkëjetesa të cilat hedhin themelet e një lidhje të qëndrueshme dhe më pas vjen martesa. Martesa duhet të vijë vetëm kur bazat janë të forta kur nuk mund të vijë më tërmet. Nëse themelet janë të qëndrueshme atëherë mund të hedhësh shtëpinë mbi themel, që... Vazhdo
Cifti për fillimet e tyre
14/05/09 22:10 Adela me Bjordin të ulur në kolltuqet e kopshtit bisedojnë dhe kujtojnë fillimet e dashurisë së tyre. Ato kujtojnë marrëdhëniet dhe situatat e krijuara me banorët e tjerë kur të dy nuk kishin dalë ende hapur për ndjenjat e tyre. Bjordi e pyet nëse Adela e donte në atë periudhë, por Adela i thotë se nuk do ti përgjigjet kësaj pyetje. Ato kujtojnë ditën e ditëlindjes si edhe marrëdheniet me Aidën dhe Mesidën. Bjordi tregon se me Aidën kishte marrëdhënie shumë të mira në fillim dhe akuzon adelën... Vazhdo
Ngacmojnë Adelën
14/05/09 23:27 Cifti është ulur në kopsht ndërkohë që me ta bashkohet edhe Adi. Adela ankohet duke i thënë që të vijë të bëj ca bisedë ma ta, nuk mund të qëndrojë tërë kohën duke luajtur ping pong. Adi ja kthen se ajo ishte me Bjordin. Por Adela i thotë se përvec Bjordit nuk ka me kë të bisedojë tjetër, po të kishte tjetër njëri atëhërë do bisedonte edhe me të. Të dy djemtë e ngacmojnë Adelën se kush mund të ishte ky tjetër person, madje Adi e këshillon të mos ta bëjë xheloz Bjordin se nuk do... Vazhdo

Page 2 of 12312345...102030...Last »