Big Brother 2 Albania – Thashetheme

Ngacmime mes Qetsorit dhe Bjordit
14/05/09 18:38 Qetsori ndodhet në kuzhinë duke larë enët, ndërkohë Bjordi i afrohet dhe duke i rrahur shpatullat i thotë: – “Marrshallah cuni që lan enët”. Qetsori i kthehet duke i vënë në dukje sensin e humorit që ka Bjordi. Bjordi e pyet nëse është merzitur me ndonjë gjë, por sërish Qetsori i kthehet se me kaq pak ai nuk mërzitet, por nëse Bjordi sheh ndonjë gjë që nuk shkon mund tja thotë. Bjordi i thotë që atij i duket i mërzitur. Qetsori ja kthen nëse ai e ka parë vehten në pasqyrë kohët... Vazhdo
Bjordi dhe Adelajda : Ato duan lekët, unë dua fitoren
  14/05/09 15:57 Bjordi qëndron me Adelajdën në kopësht duke diskutuar. Bjordi shikon Adin dhe thotë:-“Po sikur t`ia marr fitoren të dyve?!” Adelajda i thotë që ajo do ishte shumë e lumtur dhe se ia uron me gjithë zemër. Ai thotë që është në fazën ku po mendon “se pse mos të jem unë” dhe shton:-“gati në fazën o ti ose unë!” Adelajda i thotë që ajo mendon njësoj si ai dhe shton që ai duhet të kishte menduar që në fillim kështu. Bjordi thotë:-“Lekët falen, fitorja jo!” Sipas Adelajdës fitorja... Vazhdo

May 15, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Bjordi dhe Adelajda : Ato duan lekët, unë dua fitoren
Tags: , , , , , ,

Lojra në pishinë
14/05/09 17:49 Adi dhe Qetsori për të kaluar kohën vendosin që të lahen në pishinë. Adelajda qëndron në kopësht duke marrë rreze dielli. Ato e shikojnë dhe dalin nga uji për ta hedhur në pishinë. Ajo përpiqet të t`u shpëtojë , por ato e gjëmojnë dhe arrijnë ta hedhin. Qetsori hidhet në pishinë duke e zhytur atë. Ato fillojnë improvizojnë lojra të ndryshme në pishinë.  Vazhdo
Adelajda : Nuk na kanë llogaritur
14/05/09 14:59 Bjordi dhe Adelajda diskutojnë për spetaklin final. Bjordi mendon që nëse nuk fitojnë Adi dhe Qetsorit do u vi shumë inat. Adelajda mbështet mendimin e tij dhe shton:-“Do sëmuren fare!” Sipas Bjordit nëse e fiton njëri nga ato të dy tjetrit nuk do i mbesë qejfi. Ai e pyet se nëse fiton ajo do i japë lekë nga cmimi dhe bën një llogaritje për gjërat që i duhen. Ai thotë që rreth 5 mijë euro do mjaftonin. Adelajda i thotë që nëse ajo fiton do ia japë. Adelajda vazhdon duke folur për fitoren.... Vazhdo
Festa e fejesës
14/05/09 12:40 Adi kujton bisedën e mbrëmshme dhe thotë se sot do bëjnë festë të madhe me dolli për fejesën e Bjordit me Adelën. “Kismet”- thotë Bjordi por Adi dhe Sori i thonë se ata kanë bërë gati një pjesë të mirë të përgatitjes për festën si drekën, ftesat e njerëzve, përgatitjen për ceremoninë në kishë. “Dhëndërri ky dhe e ka me dy mendje”- i thotë Sori me shaka. Adela bashkohet me ta dhe Adi e pyet nëse kanë ndonjë festë sot dhe Adela duke mos qënë në dijeni të bisedës së tyre i... Vazhdo
Adelajda : Kujtojnë banorët e larguar
14/05/09 11:52 Sori dhe Adela kujtojnë disa momente nga klipi që u ishte përgatitur nga banorët e tjerë. Sori shprehet se nuk iu duk e tepërt fjala e Erjolës se e kishte ngacmuar shumë sepse gjithcka ishte në sensin e shakasë. Ai mendon se ndoshta ajo mund ta ketë marrë inat se ai nuk i fiksoi asnjëherë emrin. Ata të dy fillojnë të flasin për Erjolën. Sori thotë se kur ajo fliste, bëhej si një bombë atomike. Ai shprehet se ajo dicka e fitoi nga Big Brother: iu dha mundësia të bënte bashkimin e familjes. Adela... Vazhdo
Adela dhe Adi : Ndjehemi të lodhur
14/05/09 02:30 Adela shprehet edhe me Adin se nuk ndjehen fort në formë për të qënë aktiv në shtëpi. Ajo thotë se ndjehen të lodhur dhe vetëm shtyjnë ditën. Edhe Sori thotë se janë bërë shumë pasiv. Ai merr si shembull se nëse më parë kërcenin me një këngë, tani vetëm e dëgjojnë atë e nuk lëvizin nga vendi.  Më pas, Adela dhe Bjordi shkojnë në kuzhinë ku përgatisin dicka për të ngrënë. Adela shprehet se i është shtuar shumë oreksi dhe normalisht ka shtuar dhe në peshë. Sipas saj, fakti që nuk... Vazhdo
Pas Big Brother
14/05/09 00:30 Sori dhe Adi vazhdojnë të bisedojnë për eksperiencën në Big Brother. Ata diskutojnë edhe për finalistët e një viti më parë dhe se cfarë drejtimesh morën ata më pas, duke patur ndikim ose jo nga fakti i të qënurit person publik. Ata mendojnë se kjo lloj eksperience të jep mundësinë e që të të ofrohen shumë mundësi të mëvonshme. Adi tregon ato se cfarë di në lidhje me finalistët e vjetshëm Ai tregon se disave prej tyre iu ofruan mundësi shkollimi ose punësimi, apo edhe disa surpriza të tjera... Vazhdo
Bjordi dhe Adela : Do mbajmë distancë
14/05/09 01:18 Bjordi dhe Adela qëndrojnë shtrirë në dhomën e gjumit. Ai përpiqet t’i afrohet disi asaj, por Adela e ndalon dhe i thotë se duhet të respektojë Sanien, nënën e saj. Bjordi i thotë se po mërzitet, por Adela ia kthen se i vjen keq, por midis tyre duhet mbajtur distancë.  Vazhdo

May 15, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Bjordi dhe Adela : Do mbajmë distancë
Tags: , , , , ,

Qetsori dhe Adi : Për banorët e larguar
  13/05/09 23:00 Qetsori me Adin të ulur në kopësht flasin rreth banorëve të larguar. Të dy ngrenë lart vlerat e Dritanit si njeri. Për Adin ai ishte djalë perfekt dhe i kompletuar. Qetsori pyet për Biken nëse ka filluar punë në polici? Adi thotë që Bika të le në burg dhe hedh celsat. Të dy janë të mendimit se Bika e ka perfaqsuar mirë Lazaratin. Për Anin janë të mendimit se tashmë është bërë personazh i njohur dhe ka për të pasur shumë punë nëpër dasma. Adi e pyet mbi marrëdhëniet e Qetsorit me Arjonin.... Vazhdo

May 15, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Qetsori dhe Adi : Për banorët e larguar
Tags: , , , , , , ,

Page 3 of 12312345...102030...Last »