Intervista / Intervju

Intervistë me këngëtaren e mirënjohur Rita Lulgjuraj
Lajme nga Ulqini : Kush Ă«shtĂ« Rita Lulgjuraj ? Rita : Rita Lulgjuraj Ă«shtĂ« njĂ« gjimnaziste e vitit tĂ« katĂ«rt “VĂ«llazĂ«rim Bashkim” Ulqin

. Lajme nga Ulqini : Qysh kur ka filluar Rita tĂ« merret me muzikĂ« dhe kur Ă«shtĂ« formuar grupi , na flisni diçka edhe pĂ«r antarĂ«t e grupit,dhe kush jan ato? Rita : Kam filluar tĂ« merrem me muzikĂ« qĂ« nga mosha 9 vjeçare ku regjistrova shkollĂ«n e ultĂ« tĂ« muzikĂ«s-piano.Ishte iniciativĂ« rinore e propozuar nga shokĂ«t e mi Arian Zati dhe Gazmir Truma tĂ« cilĂ«t punuan muzikĂ«n... Vazhdo
Intervistë me Kryetarin e Ulqinit Gëzim Hajdinagën me rastin e ditës së Ulqinit
IntervistĂ« me Kryetarin e Ulqinit GĂ«zim HajdinagĂ«n me rastin e ditĂ«s sĂ« Ulqinit . Amull, ana malit, Aruçij, Bardhij, Berjashij, Blaca, BojkĂ«, Bolejt, Brajshe, braticĂ«, Brisku nelt, Brisku pasht, Çobaj, Cukaj, Curajt nelt, Curij pasht, DarzĂ«, Demirijt, Dodaj, Dragaj, Dragoviq, Durakij, Fraskanjell, Gjecbritij, Gjenashej, Gjenciq, Gjyrjani, Hajdarijt, Hardajt, Hutij, Kacaj, Kaleci, Kalimani, Kanaqi, katerkollĂ«, Klezna, KodĂ«r, Kolonza, Kosiq, Kovaçej, KrajĂ«, Kravari, KrythĂ«, Lekperij, Leskovac, Liarja, Lihari, Likaj, Lisna... Vazhdo

April 3, 2011  :: Intervista / Intervju, Lajmet / Vijesti :: Comments Off on IntervistĂ« me Kryetarin e Ulqinit GĂ«zim HajdinagĂ«n me rastin e ditĂ«s sĂ« Ulqinit
Tags: , , ,

Kumtesë për media të Këshillit Nacional të Shqiptarëve në Malin e Zi
KËSHILLI NACIONAL I SHQIPTARËVE NË MALIN E ZI NACIONALNI SAVJET ALBANACA U CRNOJ GORI ALBANIAN  NATIONAL COUNCIL IN MONTENEGRO Nr.  53/2011 Ulqin, mĂ« 26 mars 2011   KumtesĂ« pĂ«r media KĂ«shilli Nacional i ShqiptarĂ«ve dhe OJQ ”PAX, tĂ« shtunĂ«n, mĂ« 26. 3. 2011 nĂ« Ulqin, nĂ« organizim tĂ« pĂ«rbashkĂ«t, mbajtĂ«n TryezĂ« tĂ« rrumbullakĂ«t  mĂ« temĂ«n ”RĂ«ndĂ«sia e Regjistrimit tĂ« PopullsisĂ« pĂ«r Realizimin e tĂ« Drejtave Nacionale”. NĂ« saj tĂ« diskutimit konstruktiv dhe tĂ« argumentuar tĂ« pjesĂ«marrĂ«sve u prunĂ«... Vazhdo
Garuesit e AlbulenĂ«s shĂ«nuan rezultate tĂ« mira nĂ« kik boks, ju-jitsu dhe karate – Video
Fillimi i muajit mars ka qenĂ« i suksesshĂ«m pĂ«r Klubin “Albulena”, garuesit e tĂ« cilit kanĂ« arritur rezultate tĂ« mira nĂ« kik boks, ju-jitsu dhe karate. Dy garues tĂ« klubit tĂ« kik boksit morĂ«n pjesĂ« nĂ« “MbrĂ«mjen e Kampionit” nĂ« Tivar, njĂ« garues i tij fitoi medaljen e argjendtĂ« nĂ« turneun “Robi Rajh Open” nĂ« ju-jitsu, ndĂ«rsa karateistĂ«t e tij tĂ« moshave tĂ« reja fituan 19 medalje nĂ« turneun Trofeu “Info Trans”. Kollari debutoi me fitore Kik boksieri i Klubit “Albulena”, Allmir Kollari,... Vazhdo

March 22, 2011  :: Intervista / Intervju, Sporti / Sport :: Comments Off on Garuesit e AlbulenĂ«s shĂ«nuan rezultate tĂ« mira nĂ« kik boks, ju-jitsu dhe karate – Video
Tags:

Hana Cakuli: SĂ« shpejti me njĂ« krijim tĂ« Pirro Çakos
Vajza nga Ulqini qĂ« ka bĂ«rĂ« pĂ«r vete shumĂ« shqiptarĂ« Ă«shtĂ« e angazhuar nĂ« shumĂ« mbrĂ«mje muzikore, qĂ« nuk i japin hapĂ«sirĂ« pĂ«r krijime tĂ« reja. Jeton nĂ« PrishtinĂ« me motrat e saj dhe studion nĂ« vit tĂ« tretĂ« nĂ« Universitetin Amerikan tĂ« KosovĂ«s. ËshtĂ« ndoshta ndĂ«r tĂ« paktat kĂ«ngĂ«tare qĂ« deklaron hapur se Ă«shtĂ« e kĂ«naqur nga pagesat pĂ«r koncertet, edhe pĂ«rkundĂ«r krizĂ«s financiare qĂ« mbretĂ«ron nĂ« botĂ« dhe qĂ« ka kapluar edhe estradĂ«n shqiptare. Momentalisht nuk Ă«shtĂ« e lidhur me askĂ«nd dhe thotĂ«... Vazhdo

March 19, 2011  :: Intervista / Intervju :: Comments Off on Hana Cakuli: SĂ« shpejti me njĂ« krijim tĂ« Pirro Çakos
Tags:

Intervista e avokatit z. Sabri Sam Gjoni ne Alba Life TV – Video
Sabri Sam Gjoni,Ă«shtĂ« avokat ku jeta e njĂ« intelektuali shqiptar nga Ulqini nĂ« SHBA, konkretisht e njĂ« avokati asht shumĂ« e vĂ«shtir. Sa ashtĂ« gjetur intelektuali shqiptarĂ« nga Ulqini qĂ« ashtĂ« larguar nga vendlindja e tijĂ« na tregon nĂ« IntervistĂ«. Sabri Sam Gjoni shprehet nĂ« intervistĂ« pĂ«r Alba Life TV : Jeta e intelektualit shqiptar nĂ« SHBA Ă«shtĂ« shumĂ« e vĂ«shtirĂ« sepse duhet tĂ« integrohesh si nĂ« jetĂ«n ekonomike, ashtu edhe nĂ« jetĂ«n politike. Gjithashtu duhet t’i pĂ«rshtatesh edhe shkollimit sepse ai ka njĂ«... Vazhdo
Intervistë me Musa Palin, deputetin komunal ne Vevey të Zviceres
Lajme Nga Ulqini : Ju lutem na thoni disa fjalĂ« pĂ«r prezantimin tuaj ? Musa Pali:Quhem Musa Pali i lindur nĂ« fshatin MillĂ« komuna e Ulqinit. Pasi qĂ« kreva ShkollĂ«n e LartĂ« Pedagogjike nĂ« GjakovĂ«, grupi gjuhĂ« dhe letĂ«rsi, u punĂ«sova nĂ« shkollĂ«n fillore “Zenel Hajdini” nĂ« BanjĂ« tĂ« SijarinĂ«s ku punova tre vjet. Pas kryerjes sĂ« shĂ«rbimit ushtarak u largova nga vendlindja dhe u vendosa nĂ« ZvicĂ«r nĂ« vitin 1980. Lajme nga Ulqini: PĂ«rveç punĂ«s suaj profesionale cilat janĂ« aktivitet tuaja me vendosjen tuaj nĂ« ZvicĂ«r? Musa... Vazhdo
Cafo Boga: Rrugëdalja nga kjo dramë e stërzgjatur politike në Shqipëri
Dhuna e 21 janarit duhet tĂ« shĂ«rbejĂ« pĂ«r tĂ« zgjuar nga gjumi politikĂ«n dhe shoqĂ«rinĂ« shqiptare – kĂ«shilla se çfarĂ« duhet bĂ«rĂ« e si duhet vepruar Nga Cafo Boga NEW YORK, 24 janar, 2011 – “Lonely Planet” (Planeti i vetmuar), njĂ« udhĂ«zues turistik me famĂ«, kohĂ«t e fundit e numĂ«ronte ShqipĂ«rinĂ« si njĂ« nga dhjetĂ« vendet e para nĂ« botĂ« qĂ« ia vlente tĂ« vizitoje nĂ« vitin 2011. Edicioni i fundit i “Best in Travel” thoshte, jo shumĂ« kohĂ« mĂ« parĂ«, se ndĂ«rsa Ballkani konsiderohej njĂ« destinacion udhĂ«timi... Vazhdo

February 1, 2011  :: Intervista / Intervju :: Comments Off on Cafo Boga: RrugĂ«dalja nga kjo dramĂ« e stĂ«rzgjatur politike nĂ« ShqipĂ«ri
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Full information of Sonica dance festival – Velika Plaza / Montenegro
Sonica Festival 2011 / 5th Special Edition / 12 – 15th August 2011 / Montenegro Hi Guys, Good to see so many positive comments about Sonica 2011! Check out the promo video here: http://www.youtube.com/watch?v=F4lQkeiDyOA Ticket’s are now on sale for what is looking set to be one of the best / purest psy-trance parties this summer – we really hope you can join us at our beautiful new beach venue! Full information + line up below. All info here: http://www.sonica-dance-festival.eu/ We hope to see you! BOOOOOM! Sonica... Vazhdo

January 19, 2011  :: Intervista / Intervju, Ngjarjet - Events :: Comments Off on Full information of Sonica dance festival – Velika Plaza / Montenegro
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Hana Cakuli duet me Pirro Çakon
KĂ«ngĂ«tarja Hana Cakuli shumĂ« shpejt do tĂ« sjellĂ« njĂ« kĂ«ngĂ« tĂ« re. KĂ«saj radhe ajo ka zgjedhur qĂ« tĂ« bashkĂ«punojĂ« me kantautorin Pirro Çakon. Sipas saj, kĂ«nga Ă«shtĂ« pop- ritmike ndĂ«rsa pritet tĂ« shfaqet nĂ« muajt e ardhshĂ«m. “Nuk mund tĂ« pĂ«rcaktoj kohĂ« tĂ« saktĂ«, sepse nuk varet e gjitha nga unĂ«. Melodia dhe teksti janĂ« duke u punuar nga Pirro Çako, kurse orkestrimin do t’ia realizoj te Darko Dimitrov nĂ« Maqedoni. Pastaj do t’ia punojmĂ« edhe videoklipin dhe sapo tĂ« jetĂ« e gatshme do ta lansojmĂ«â€,... Vazhdo

Page 20 of 32« First...10...1819202122...30...Last »