Intervista / Intervju

Votimet nĂ« Ulqin: Pati ndĂ«rperje te rrymĂ«s, 8 fletvotime me njĂ« numĂ«r serial – Video
Sot nĂ« Ulqin procesi i votimit Ă«shtĂ« duke shkuar kryesisht nĂ« rregull, edhe pse nĂ« disa vende ka pasur ngecje pĂ«r shkaqe teknike. Kryetari i Komisionit Komunal Zgjedhor PjetĂ«r Lulgjuraj, thotĂ« prĂ« televizionin Teuta  se deri tani mbarĂ«vajtja e procesit zgjedhor nuk Ă«shtĂ« vĂ«nĂ« nĂ« pikĂ«pyetje dhe shpreson se kĂ«shtu do tĂ« jetĂ« edhe nĂ« vazhdim, kurse zgjatje tĂ« kohĂ«s pĂ«r votim pas orĂ«s 8.00 tĂ« mbrĂ«mjes do tĂ« ketĂ« vetĂ«m nĂ« njĂ« qendĂ«r votimi.  Vazhdo

October 16, 2016  :: Intervista / Intervju :: Comments Off on Votimet nĂ« Ulqin: Pati ndĂ«rperje te rrymĂ«s, 8 fletvotime me njĂ« numĂ«r serial – Video
Tags:

Intervistë me veteranin e arsimit Mark Shkreli në emisionin Portreti
Mund tĂ« ndiqni emisionin“Portreti” i cili emitohet çdo te hene ne oren 21.00 nĂ« Televizionin Teuta. Moderatorja e emisonit Hatixhe Nelaj na mundson tĂ« ndjekim emisionin “Portreti” qĂ« transmetohet nĂ« TV Teuta. Ndiqni emisionin ku protagonist i emisionit Ă«shtĂ« Mark Shkreli. MĂ«suesit e shqipes qĂ« 70 vjet mĂ« parĂ« nisĂ«n profesionin nĂ« krahinĂ«n e Ulqinit ShumĂ« data tĂ« shĂ«nuara tĂ« historisĂ« sonĂ« tĂ« lavdishme nĂ« vete bartin domethĂ«nje e simbolika tĂ« shumĂ«fishta. Mark K Shkreli nga Shengjergji i Ulqinit ku sot... Vazhdo

October 1, 2016  :: Intervista / Intervju :: Comments Off on IntervistĂ« me veteranin e arsimit Mark Shkreli nĂ« emisionin Portreti
Tags:

IntervistĂ« me HajdinagĂ«n: Votoni koalicionin qĂ« zgjidh problemet e qytetarit – TV Teuta
BashkĂ«punimi ynĂ« do tĂ« vazhdojĂ« edhe nĂ« zgjedhjet lokale Kryesuesi i lisĂ«t “ShqiptarĂ«t- Me njĂ« qĂ«llim”, GĂ«zim Hajdinaga tha pĂ«r televizionin Teuta se bashkpunimi i tij me subjektet qĂ« pĂ«rbĂ«jnĂ« kĂ«tĂ« koalicion Ă«shtĂ« afatgjatĂ«, dhe do tĂ« vazhdojĂ« edhe pas zgjedhjeve parlamentare. Hajdinaga u shpreh se sipas mendimit tĂ« tij, rezultati i mirĂ« nĂ« zgjedhje nuk do tĂ« mungojĂ«, pasi puna e tyre nĂ« tĂ« kaluarĂ«n tregon se ky bashkĂ«punim mund tĂ« jetĂ« shumĂ« i frytshĂ«m. Sipas tij, pĂ«rçarja u ka shkaktuar shumĂ«... Vazhdo

September 29, 2016  :: Intervista / Intervju :: Comments Off on IntervistĂ« me HajdinagĂ«n: Votoni koalicionin qĂ« zgjidh problemet e qytetarit – TV Teuta
Tags:

Intervista me avokatin Sabri Gjoni në emisionin Portreti
Mund tĂ« ndiqni emisionin“Portreti” i cili emitohet çdo te hene ne oren 21.00 nĂ« Televizionin Teuta. Moderatorja e emisonit Hatixhe Nelaj na mundson tĂ« ndjekim emisionin “Portreti” qĂ« transmetohet nĂ« TV Teuta. Ndiqni emisionin ku protagonist i emisionit Ă«shtĂ«  avokati Sabri Gjoni nga SHBA. Diçka nga biografia e Sabri Gjonin Nga Qatip Mara   NĂ« Manhattan, nĂ« godinĂ«n shumĂ«katĂ«she 401 Broadway # 1111, New York 10013, Ă«shtĂ« zyra e avokatit tĂ« mirĂ«njohur Sabri Sam Gjoni,e intelektualit tĂ« talentuar nga Ulqini... Vazhdo

September 20, 2016  :: Intervista / Intervju :: Comments Off on Intervista me avokatin Sabri Gjoni nĂ« emisionin Portreti
Tags:

Lukaj: ËshtĂ« e pakuptueshme qĂ« shqiptarĂ«t nĂ« Mal tĂ« Zi votojnĂ« partitĂ« malazeze
IntervistĂ« e Richard Lukaj pĂ«r gazetĂ«n Koha Javore Richard Lukaj, filantropist dhe biznesmen i suksesshĂ«m i komunitetit shqiptar, nĂ« SHBA , i cili ka marrĂ« pjesĂ« sĂ« bashku me njĂ« grup shqiptarĂ«sh, nĂ« fushatĂ«n pĂ«r ngritjen e fondeve – fundraisers pĂ«r Hillary Clinton, nĂ« njĂ« intervistĂ« pĂ«r KohĂ«n Javore shprehĂ« shqetĂ«simin pĂ«r pozitĂ«n e shqiptarĂ«ve nĂ« Malin e Zi. NĂ« pyetjen se si e vlerĂ«son pozitĂ«n e tyre sot z. Lukaj thotĂ«:   “ TĂ« gjithĂ« shqiptarĂ«t nĂ« Mal tĂ« Zi e pĂ«rjetojnĂ« çdo ditĂ« kĂ«tĂ«... Vazhdo

September 18, 2016  :: Intervista / Intervju :: Comments Off on Lukaj: ËshtĂ« e pakuptueshme qĂ« shqiptarĂ«t nĂ« Mal tĂ« Zi votojnĂ« partitĂ« malazeze
Tags:

Intervistë me Dedë Filipaj nga SHBA, në emisionin Portreti
Mund tĂ« ndiqni emisionin“Portreti” i cili emitohet çdo te hene ne oren 21.00 nĂ« Televizionin Teuta. Moderatorja e emisonit Hatixhe Nelaj na mundson tĂ« ndjekim emisionin “Portreti” qĂ« transmetohet nĂ« TV Teuta. Ndiqni emisionin ku protagonist i emisionit Ă«shtĂ« DedĂ« Filipaj.  Vazhdo

September 15, 2016  :: Intervista / Intervju :: Comments Off on IntervistĂ« me DedĂ« Filipaj nga SHBA, nĂ« emisionin Portreti
Tags:

SeanemaTalks prezanton: Sabina OSMANOVIQ
SeanemaTalks prezanton: Sabina OSMANOVIQ Paneli i parĂ« diskutues “Thyerja e tavanit tĂ« qelqit” E enjte, 15 shtator 2016, 21:00h, Plazhi i Otrantit Sabina Osmanoviq ka pĂ«rfunduar studimet e doktoraturĂ«s nĂ« Universitetin Franzens Karl tĂ« Gracit (Austri) nĂ« fushĂ«n e FilologjisĂ« Gjermane. Titulli i disertacionit tĂ« saj Ă«shtĂ«, “Krizat e kuptimit, marrĂ«dhĂ«nieve dhe moshĂ«s sĂ« vjetĂ«r nĂ« veprat e shkrimtarĂ«ve tĂ« pĂ«rzgjedhur tĂ« letĂ«rsisĂ« bashkĂ«kohore”. Ajo Ă«shtĂ« aktualisht profesore nĂ« Universitetin... Vazhdo

September 15, 2016  :: Intervista / Intervju, KulturĂ« / Kultura :: Comments Off on SeanemaTalks prezanton: Sabina OSMANOVIQ
Tags:

Eskluzive – Jeta nĂ« KosovĂ« IntervistĂ« me Millo Gjukanoviq – Video
Politika nĂ« KosovĂ« ka humbur njĂ« vit duke u marrĂ« me demarkacionin e kufirit me Malin e Zi me qeverinĂ« qĂ« ka nĂ«nshkruar njĂ« marrĂ«veshje me shtetin fqinj dhe opozitĂ«n qĂ« po e konteston kĂ«tĂ« marrĂ«veshje nĂ« tĂ« gjitha mĂ«nyrat. MarrĂ«veshja qĂ« u planifikua tĂ« ratifikohej javĂ«n e kaluar nĂ« Kuvend, u tĂ«rhoq nga procedura nĂ« momentin e fundit pĂ«r shkak se koalicioni qeveritar ndjeu qĂ« nuk i kishte votat e mjaftueshme. PĂ«rderisa kjo temĂ« nĂ« KosovĂ« po vazhdon, Mali i Zi e ka ratifikuar marrĂ«veshjen tash e nĂ«ntĂ« muaj... Vazhdo

September 9, 2016  :: Intervista / Intervju :: Comments Off on Eskluzive – Jeta nĂ« KosovĂ« IntervistĂ« me Millo Gjukanoviq – Video
Tags:

Intervistë me Arqipeshkvin e ri të Tivarit Rrok Gjonlleshaj
ShenjtĂ«rimi  i NĂ«nĂ« TerezĂ«s  Ă«shtĂ« ngjarje  e veçantĂ« e gjithĂ« botĂ«s   GjekĂ« Gjonaj Papa Françesku mĂ« 5 prill 2016 Ju ka emĂ«ruar arqipeshkĂ«v nĂ« ArqipeshkvinĂ« e Tivarit. Pas njĂ« kohe tĂ« gjatĂ« pune nĂ« KosovĂ« nĂ« çfarĂ« mĂ«nyre e pĂ«rjetuat emĂ«rimin Tuaj  pĂ«r arqipeshkĂ«v tĂ« Tivarit, nga prijĂ«si i KishĂ«s Katolike tĂ« Vatikanit? Rr. Gjonlleshaj: Po, mĂ« 5 prill 2016. Ati i shenjtĂ«, Papa Françesku mĂ« emĂ«roi pĂ«r ArgjipeshkĂ«v nĂ« ArgjipeshkvinĂ« e Tivarit. PĂ«r mua, zgjidhja ime ishte e papritur, duke pasur... Vazhdo

September 1, 2016  :: Intervista / Intervju :: Comments Off on IntervistĂ« me Arqipeshkvin e ri tĂ« Tivarit Rrok Gjonlleshaj
Tags:

Flet kosovari që shkaktoi zjarrin në malin e Bardhë të Ulqinit
Shtetasi i KosovĂ«s Arif Osmani ka pranuar para inspektorĂ«ve se ka shkaktuar zjarrin nĂ« Mal tĂ« bardh nĂ« Ulqin. Siç shkruan “Pobjeda”, ai hetuesve i tha se bluzĂ«n e ndezur e hodhi nĂ« kaçubĂ«, por nuk e diti se do tĂ« shkaktojĂ« zjarr, transmeton portali Ul-info. Atij tĂ« hĂ«nĂ« iu caktua burgimi prej 30 ditĂ«sh pĂ«r shkak tĂ« rrezikut nga arratisja. ËshtĂ« i akuzuar pĂ«r veprĂ«n penale shkaktim i rrezikut tĂ« pĂ«rgjithshĂ«m.  Vazhdo

August 31, 2016  :: Intervista / Intervju, Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Flet kosovari qĂ« shkaktoi zjarrin nĂ« malin e BardhĂ« tĂ« Ulqinit
Tags:

Page 4 of 32« First...23456...102030...Last »