Lajmet / Vijesti

U mbajt pikniku i komunitetit shqiptar në New York – Foto
Me rastin e Festës së 4 Korrikut – Ditës së Pavarësisë së SHBA-ve, të Dielën ( me 2 Korrik 2017 ) në FDR State Park, në Yorktown Hights të New York-ut u mbajt Pikniku i përbashkët i rradhës i organizuar nga Anëtari i Asamblesë së New York-ut , z. Mark Gjonaj , në bashkëpunim me shoqatat dhe organizatat e komunitetit shqiptar të NY me rrethinë. Pikniku u hap me këndimin e himnit amerikan dhe shqiptar dhe pasoj me fjalimin e shkurtë përshëndetës i z. Mark Gjonaj i cili i uroj të gjithë të pranishmve 4... Vazhdo

July 5, 2017  :: Bota, Lajmet / Vijesti :: Comments Off on U mbajt pikniku i komunitetit shqiptar në New York – Foto
Tags:

Talat Xheferi takon kryetarin e Ulqinit Nazif Cungun
Në vazhdimësi të vizitës së parë zyrtare të Kryetarit të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë dhe Delegacionit në Mal të Zi, Kryetari Xhaferi dhe deputetët Dimitrievski dhe Ademi u takuan në Ulqin me Kryetarin e komunës, Z. Nazif Cungu dhe me përfaqësuesit e komunës. Gjatë takimit ishte konfirmuar bashkëpunimi i shkëlqyer ndërmjet dy vendeve dhe se i njëjti vetëm duhet edhe më tutje të thellohet dhe të mbindërtohet në fushën e bashkëpunimit ekonomik, duke e marrë parasysh faktin se nuk ka çështje të... Vazhdo

July 4, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Shtypi / Mediji :: Comments Off on Talat Xheferi takon kryetarin e Ulqinit Nazif Cungun
Tags:

Talat Xhaferi sot në Mal të Zi nesër në Ulqin
Kryetari i kuvendit të Republikës së Maqedonisë, z. Talat Xhaferi sot po qëndron për vizitë zyrtare në Mal të Zi. Kryetari Xhaferi është pritur me nderime të larta nga homologu i tij, kryetari i kuvendit të Malit të Zi, Ivan Brajoviq. Nesër në Ulqin mbërrin delegacioni i Kuvendit të Maqedonisë i udhëhequr nga kryetari Z.Talat Xhaferi. Ai do të pritet nga kryetari Nazif Cungu dhe bashkëpunëtorët e tij. Në kabinetin e Z. Cungu takimi do të fillojë në orën 10:00, ndërsa deklaratat për shtyp janë paraparë... Vazhdo

July 3, 2017  :: Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Talat Xhaferi sot në Mal të Zi nesër në Ulqin
Tags:

Shoqata “Ora” organizoi aksionin e pastrimit të urës së vjetër të Klleznës
Shoqata “Ora me ndihmën e Ndërmarrjes Publike “Veprimtaritë Komunale” organizoi të shtunën, më 1 korrik 2017, aksionin e pastrimit të Urës së Vjetër të Klleznës. Në aksion morën pjesë anëtarë të Shoqatës, disa të rinj nga fshati Kllezën dhe punëtorë të angazhuar për pastrim. Aksioni ishte në vazhdën e aktiviteteve të Shoqatës “Ora” për mbrojtjen dhe mirëmbajtjen e monumenteve kulturore-historike, si prioritet i çdo shoqërie. Ai u zhvillua në fillim të sezonit turistik dhe ka për qëllim ndërgjegjësimin... Vazhdo

July 2, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Real Estate :: Comments Off on Shoqata “Ora” organizoi aksionin e pastrimit të urës së vjetër të Klleznës
Tags:

Sot kolona dhe pritje në kufirin Muriqan – Sukobin -1 orë – Video
Sipas videos në pikëkalimin kufitar në Muriqan – Sukobin, në hyrje me Malin e Zi kolona është e gjatë rreth 1 km), ku pritjet janë 1 orë, ndërsa në dalje kolona është më pak se 1 km, dhe pritjet zgjasin 1 deri në 1 orë e gjysmë, varësisht prej frekuentimit të automjeteve, transmeton TV1 CHANNEL. Oret e paradrekes se dites se diele janë shoqeruar me radhe te gjata deri ne rreth 1 km, nga dy anet e vendkalimit kufitar Muriqan. Kjo detyroi shërbimin e policise ne ketë pike, si te pales shqiptare ashtu dhe malazeze,... Vazhdo

July 2, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Ngjarjet - Events :: Comments Off on Sot kolona dhe pritje në kufirin Muriqan – Sukobin -1 orë – Video
Tags:

Ministri Hoxhaj në Ulqin, takon Nazif Cungun
Për dy ditë me radhë, Enver Hoxhaj ka qëndruar në Dubrovnik të Kroacisë ku përveç Forumit të Dubrovnikut sot, ka marrë pjesë në Samitin e SEECP-së gjatë ditës së djeshme, si dhe ka vizituar komunën e Ulqinit Në foto që ka postuar kryetari i Ulqinit Nazif Cungu në rrjetet sociale të Facebookut, shprehet që: ” Dje patëm mysafir Ministrin e Jashtëm të Republikës së Kosovës, z. Enver Hoxhaj. Së bashku diskutuam për zhvillimet e fundit në Malin e Zi dhe rajon. Prej tij morëm përgëzime dhe inkurajime... Vazhdo

July 2, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Reportazh / Reportaža :: Comments Off on Ministri Hoxhaj në Ulqin, takon Nazif Cungun
Tags:

Gjonaj: “ Mysafirët” e padëshiruar dëmtojnë imazhin e Ulqinit
Gjekë Gjonaj Ulqini siç dihet tashmë është një ndër qytetet më të rëndësishme turistike në Malin e Zi, me një pasuri të madhe kulturore, historike, natyrore si dhe një nga destinacionet kryesore për turistët nga Kosova, Shqipëria,  rajoni Ballkani dhe nga vende të ndryshme të Europës dhe Botës. Pritshmëria e qytetarëve, repektivisht e punonjësve turistikë  të  këtij qyteti për këtë stinë  verore është e madhe. Ata me të drejtë presin  që   kësaj verë numri i pushueve të jetë më i madh se... Vazhdo

July 2, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Shoqëria / Društvo :: Comments Off on Gjonaj: “ Mysafirët” e padëshiruar dëmtojnë imazhin e Ulqinit
Tags:

Nazif Cungu një selfi për qejfi me bashkëshorten Gazmiren në koncertin Southern Soul Festival
Kryetari i Ulqinit Nazif Cungu dhe bashkëshortja e tij Gazmirja, përveç angazhimeve të mëdha në punë, dhe pas takimeve të ndryshme në komunën e Ulqinit, ata kanë gjetur kohë edhe për pak ‘relaks’, ku ata gjithashtu janë të përkushtuar edhe ndaj jetës së tyre private. Kohën e lirë cifti kanë zgjedhur plazhin e Dolcinium Kite Surf Club që të pushojnë dhe të argëtohen në koncertin Southern Soul Festival. Një  foto që ka postuar kryetari i Ulqinit Nazif Cungu në rrjetet sociale të Facebookut, shihet se ata... Vazhdo

July 1, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Nazif Cungu një selfi për qejfi me bashkëshorten Gazmiren në koncertin Southern Soul Festival
Tags:

Cungu uron kryeministrin Rama për fitoren në zgjedhje
Kryetari i Ulqinit z.Nazif Cungu, ka uruar kryeministrin e Shqipërisë dhe njëkohësisht kreun e partisë Socialiste të Shqipërisë, Edi Rama, për fitoren në zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit. Ai në një postim në proflilin e tij në Facebook shkruan: Uroj përzemërsisht kryeministrin Edi Rama për fitoren e thellë që ka korrur në zgjedhjet parlamentare. Gjithashtu, përgëzoj të gjithë bashkëkombasit tanë në Shqipëri për zgjedhjet e lira e të ndershme që sapo u organizuan atje, të cilat janë dëshmi e forcimit... Vazhdo

June 28, 2017  :: Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Cungu uron kryeministrin Rama për fitoren në zgjedhje
Tags:

Gjonaj: Të ndryshojmë imazhin e mjedisit
Gjekë  Gjonaj Në Ulqin, sikur në të gjitha qytetet bregdetare në Mal të Zi, rastet e  ndotjes së mjedisit janë të pafundme. Ndotjen e ambijentit e gjejmë në forma të ndryshme.Kjo situatë sjell pasoja të rënda mjedisore dhe dëmton shëndetin e njerëzve. E, për të pasur  një shëndet të mirë, nuk mjafton vetëm kujdesi për veten, por është i nevojshëm një mjedis i pastër e i shëndetshëm.Mjedisi  është i rëndësishëm, por shëndeti është kushti themelor për mirëqenien dhe veprimtarinë e njeriut  Duke... Vazhdo

June 28, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Ngjarjet - Events :: Comments Off on Gjonaj: Të ndryshojmë imazhin e mjedisit
Tags:

Page 4 of 281« First...23456...102030...Last »