Lajmet / Vijesti

Ulqinakët sqarojnë çmimet për pushimet e juaja, mos lexoni portalet
Pothuajse të gjitha mediat kosovare por edhe disa të atyre shqiptare në Maqedoni, ditën e diele kanë plasuar një shkrim rreth ndryshimit të çmimeve në mes dy qyteteve turistike, Durrësit dhe Ulqinit, vende ku përfundojnë për të kaluar pushimet e veta pjesa më e madhe e qytetareve nga ato anë. Më poshtë po japin në tërësi këtë shkrim i cili duke pasur parasysh situatën aspak të mirë ekonomike të pjesës më të madhe të banorëve të atjeshëm edhe mund të ndikojë në përcaktimin e destinacionit të qytetetarëve... Vazhdo

June 27, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Turizmi / Turizam :: Comments Off on Ulqinakët sqarojnë çmimet për pushimet e juaja, mos lexoni portalet
Tags:

D olcinium Internatinal festival prej 28 do 30 qershor
Organizata Turistike e Ulqinit në bashkëpunim me Komunën e Ulqinit, afaristët tanë, OJQ Porta di Danza dhe udhëheqësin artisitik Musa Hoxha nga Ulqini, organizojnë për herë të katërt festivalin folklorik D olcinium International festival i cili do të mbahet prej 28 deri me 30 qershor 2017. Qëllimi i këtij manifestimi është prezantimi i kulturës dhe folklorit, vlerave të Ulqinit dhe rajonit në një vend, dhe të gjithë qytetaret dhe turistët që gjenden në Ulqin do të kenë mundësinë të kënaqen me  veshjet kombëtare,... Vazhdo

June 27, 2017  :: Bota, Lajmet / Vijesti :: Comments Off on D olcinium Internatinal festival prej 28 do 30 qershor
Tags:

Reagim nga Shoqata Ulqini ne Chicago: Lidhur me Ngjarjet e 17 Qershorit
Ngjarjet e 17, Qershorit ngjallen habitje, shqetësim dhe pa knaqësi te mërgimtaret Shqiptarë nga Komuna e Ulqinit që jetojnë në Çikago! Aksioni dhe sjelljet brutale të njësive policorë nga qyteti i Tivarit që rezultuan në maltretime dhe rrahje fizike në disa lokalet e Ulqinit me ç’rast u lënduan një numër i madh i të rinjve u dënua ashpër nga të gjithë antarët e Shoqatës Ulqini në Çikago. Me vemëndje i kemi përcjellur deklaratat e Cungut, Nimanbegut dhe Zenkes: Që kërkuan dorëheqje apo shkarkime të policëve,... Vazhdo

June 26, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Opinione :: Comments Off on Reagim nga Shoqata Ulqini ne Chicago: Lidhur me Ngjarjet e 17 Qershorit
Tags:

Urimi i Ministrit Zenka për festën e Fiter Bajramit
Urimi Për festën e Bajramit të Ramazanit Deti me bisedoj  për vetëvehten, mbi madhësinë e vet, mbi të gjitha krijesat që jetojnë ne mbrendësinë e ti… I bisedova detit për Islamin dhe ai u ndie i vogël. Me këtë citat, në emër të Ministrisë për të Drejtat e Njeriut dhe Pakicave dhe ne emrin tim personal, i dërgoi urimet më të përzemerta Reisit  Rifat Fejziq, të gjithë zyrtarëve te Bashkësisë Islame në Mal të Zi, dhe të gjithë qytetareve dhe qytetarëve të besimit Islam me rastin e festes së Bajram... Vazhdo

June 24, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Politika :: Comments Off on Urimi i Ministrit Zenka për festën e Fiter Bajramit
Tags:

Kritikon Shkrela: Disa media me qëllim shkruajnë veç keq për Ulqinin
Deputeti i Partisë Demokratike të Socialistëve Luigj Shkrela, tha për televizionin Teuta se akuzat e shfaqura në gazetën Vijesti se gjoja politikanët shqiptar mbrojnë personat e inkriminuar, janë jo vetëm të pavërteta por edhe të publikuara me qëllime të këqija, raporton portali TV Teuta. Ai u shpreh se disa media , sa herë që bëhet fjalë për Ulqinin, në mënyrë tendencioze shkruajnë vetëm negativisht, në mënyrë që situatat jo të qetësohen por të eskalojnë sa më tepër. Në lidhje me vetëm ngjarjen e... Vazhdo

June 24, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Politika :: Comments Off on Kritikon Shkrela: Disa media me qëllim shkruajnë veç keq për Ulqinin
Tags:

Arben LLunji zgjidhet drejtor në shkollën fillore “Marshall Tito” Ulqin
Doktoranti në Universitetin e Novi Sadit Arben Llunji, është drejtori i ri i Shkollës fillore „Marshall Tito“. „Mendoj që Llunji, duke marrë parasysh referencat profesionale, do të sigurojë përmirësimin e cilësisë të punës arsimore – edukative dhe realizimin e Programit të ofruar të zhvillimit të institucionit“, thuhet në arsyetimin e këtij vendimi të ministrit të arsimit Damir Shehoviq, raporton portali Ul.info. Përndryshe, Llunji lindi në Tivar në vitin 1981, ndërsa shkollën fillore dhe të mesme e... Vazhdo

June 22, 2017  :: Kulturë / Kultura, Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Arben LLunji zgjidhet drejtor në shkollën fillore “Marshall Tito” Ulqin
Tags:

Cungu ne inagurimin e Hypermarketit Voli në Ulqin
I pranishëm në ceremoninë e inagurimint e Hypermarketit Voli në Ulqin, ishte kryetari i Ulqinit Nazif Cungu i cili preu shiritin bashkë me zherantin e Hypermarketit. Në një postim në facebook, Nazif Cungu shkruan: Sot mora pjesë në përurimin e hipermarketit Voli në Ulqin, një nismë e re private që ka hapur 55 vende të reja të punës. Ky investim nuk do të ishte i mundur të bëhej nëse nuk do të kishim aprovuar paraprakisht planin hapësinor urbanistik të Komunës së Ulqinit. Ky investim serioz tregon se ia kemi dalë... Vazhdo

June 22, 2017  :: Ekonomia / Ekonomija, Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Cungu ne inagurimin e Hypermarketit Voli në Ulqin
Tags:

Të akuzuarit e rastit “Rudoviq, Çoboviq dhe Llukiq”, mohojnë, nuk kemi sulmuar policin
Ulqinakët Adrijan Rudoviq, Mirsad Çoboviq dhe Viktor Llukiq kanë thënë se nuk janë të lidhur me sulmin e një punonjësi të policisë në Ulqin, raporton portali Ul.info. Rudoviq dhe Llukiq të shtunën mbrëma u arrestuan gjatë bastisjes policore të Njësisë speciale nga Tivari, Çoboviq me ftesë vet erdhi në ndërtesën e policisë, ndërsa mbas dhënies së deklaratave janë lëshuar të shkojnë në shtëpi. Ata në reagim, përveç të tjerash thanë se nuk kanë kryer asnjë vepër penale, si dhe që do t’i përgjigjeshin... Vazhdo

June 21, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Opinione :: Comments Off on Të akuzuarit e rastit “Rudoviq, Çoboviq dhe Llukiq”, mohojnë, nuk kemi sulmuar policin
Tags:

Jeta e natës në Ulqin, ja çfarë mendojnë të huajt pa Big Ben
Jeta e natës në Ulqin është një nga arsyet kryesore që shtyn nje numër të madh turistësh të vizitojnë këtë vend. Klabet dhe baret me të famshme ndodhen po këtu. Përveç argëtimit që është shumë i zhvilluar, edhe kulinaria është një ndër arsyet se përse ky vend mbetet aq i preferuar. Ulqini është një qytet plot ngjyra, me sharm dhe argëtim gjat muajëve të verës. Një ditë në Ulqin ndoshta nuk mjafton, por mund të mjaftojnë për të shijuar kuzhinën, jetën e natës, plazhet dhe Klabet dhe baret me të... Vazhdo

June 20, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Turizmi / Turizam :: Comments Off on Jeta e natës në Ulqin, ja çfarë mendojnë të huajt pa Big Ben
Tags:

Nimanbegu: Dorëheqje e shkarkime për rastit e “Njësive Speciale” në Ulqin – Video
TV TEUTA: Nimanbegu: Mund te kete shkarkime te personave Nenkryetari I Kuvendit te Malit te Zi Genci Nimanbegu, tha per TV Teuta se pas ketij veprimi mund te shkoje deri te shkarkimi I disa personave. “Ktu jane rastet e qarta , duhen te merren deshmite nga qytetaret te cilet kane qen aty, dhe  me kete rast I ftoj te gjithe qytetaret te cilet ishin te pranishem ne vendngjarje qe te shkojne dhe te japing deshmite e tyre sepse edhe ato jane te nevojshme qe strukturat brenda policise dhe ministrise te reagojne sa me pare” theksoi Nimanbegu. TV... Vazhdo

June 19, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Opinione :: Comments Off on Nimanbegu: Dorëheqje e shkarkime për rastit e “Njësive Speciale” në Ulqin – Video
Tags:

Page 5 of 281« First...34567...102030...Last »