Rajoni / Region

MĂ«rgimtarĂ«t tĂ« pakĂ«naqur pĂ«r kolonat e gjata tĂ« krijuara nĂ« piken kufitare Muriqan – Sukobin – Video
PĂ«r festat e pashkĂ«ve edhe pse policia e ShkodrĂ«s raporton se po punohet me kapacitet tĂ« plote dhe me nga 6 sportele, sĂ«rish nuk janĂ« shmangur radhĂ«t ne doganĂ«n e Muriqanit qĂ« çon pĂ«r Mal tĂ« Zi. Pjesa mĂ« e madhe e atyre qĂ« presin 2 orĂ« pĂ«r tĂ« kaluar nĂ« kĂ«tĂ« pikĂ« kufitare janĂ« emigrantĂ«t, tĂ« cilĂ«t kanĂ« festuar festat e pashkĂ«ve pranĂ« familjeve tĂ« tyre. DitĂ«t e festave gjithnjĂ« kanĂ« tĂ« njĂ«jtĂ«n problematikĂ« nĂ« doganĂ«n e Muriqanit. Kjo situatĂ« nuk gjen njĂ« zgjidhje, edhe pse herĂ« pas here nĂ« funksion... Vazhdo

April 15, 2017  :: Rajoni / Region :: Comments Off on MĂ«rgimtarĂ«t tĂ« pakĂ«naqur pĂ«r kolonat e gjata tĂ« krijuara nĂ« piken kufitare Muriqan – Sukobin – Video
Tags:

Dritan Abazoviq lider i ri i  URA-së në Mal të Zi + Foto
Nga Ismet Karamanaga DRITAN Abazoviqi, deputeti nĂ« Parlamentin e Malit tĂ« Zi, dje edhe zyrtarisht Ă«shtĂ« inauguruar si lider i LĂ«vizjes qytetare URA. Ishte kjo njĂ« mledhje solemne nĂ« PodgoricĂ«, ku ndĂ«rmjet shumĂ« mysafirĂ«ve nga tĂ« gjithĂ« Mali i Zi, ishte edhe kori diplomatik, ambasadorĂ«t e disa vendeve, sektori civil, mediat dhe shumĂ« mysafirĂ« nga Mali i Zi dhe regjioni. PĂ«r tĂ« parĂ«n herĂ« njĂ« parti politike qytetarĂ« sot e udhĂ«heq njĂ« pĂ«rfaqĂ«sues e njĂ« komuniteti pakicĂ«, kĂ«saj radhe nga pakica e jonĂ« shqiptare.... Vazhdo

April 11, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Rajoni / Region :: Comments Off on Dritan Abazoviq lider i ri i URA-sĂ« nĂ« Mal tĂ« Zi + Foto
Tags:

Kadri Veseli takon Dinoshën, premton se do të asfaltohet rruga Deçan-Plavë
Veseli pĂ«rshĂ«ndet avancimin e statusit tĂ« shqiptarĂ«ve nĂ« Malin e Zi Kryetari i Kuvendit tĂ« KosovĂ«s, Kadri Veseli, ka pritur sot nĂ« takim ambasadorin e Malit tĂ« Zi nĂ« KosovĂ«, Ferhat Dinosha, me tĂ« cilin ka diskutuar pĂ«r raportet midis dy vendeve dhe, me theks tĂ« veçantĂ«, pĂ«r avancimin e tĂ« drejtave tĂ« shqiptarĂ«ve nĂ« Mal tĂ« Zi, si dhe tĂ« komunitetit malazez nĂ« KosovĂ«, nĂ« anĂ«n tjetĂ«r. Kryeparlamentari Veseli i ka cilĂ«suar arritje tĂ« mĂ«dha pĂ«r shqiptarĂ«t nĂ« Mal tĂ« Zi dy vendimet e fundit tĂ« shtetit malazez,... Vazhdo

April 7, 2017  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Kadri Veseli takon DinoshĂ«n, premton se do tĂ« asfaltohet rruga Deçan-PlavĂ«
Tags:

Nik Gjeloshaj kujton sakrificĂ«n e malĂ«sorĂ«ve nĂ« krye me DedĂ« Gj’o Lulin
Nik Gjeloshaj Facebook TĂ« nderuar miq, Fillimisht, nĂ« kĂ«tĂ« DitĂ« tĂ« madhe tĂ« kombit tonĂ«, dua tĂ« kujtoj sakrificĂ«n e malĂ«sorĂ«ve nĂ« krye me DedĂ« Gj’o Lulin, tĂ« cilĂ«t mĂ« 6 Prill tĂ« vitit 1911pas njĂ« angazhimi tĂ« madh, luftarak, e jo vetĂ«m, ngritĂ«n flamurin kombĂ«tarĂ« nĂ« Deçiqin legjendar. Lavdi atyre qĂ« u saktifikuan, gĂ«zuar dhe pĂ«r shumĂ« mot e festofshim! Po nĂ« kĂ«tĂ« komunik me ju, dua tĂ« ndaj njĂ« lajm, qĂ« ka tĂ« bĂ«jĂ« me angazhimin tim, gjegjĂ«sisht, marrjen e pĂ«rgjegjĂ«sĂ« sĂ« re nĂ« rrugĂ«n tonĂ«... Vazhdo

April 6, 2017  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Nik Gjeloshaj kujton sakrificĂ«n e malĂ«sorĂ«ve nĂ« krye me DedĂ« Gj’o Lulin
Tags:

Lladrovci i thotë Dinoshës se do binjakëzim me Tuzin, e njofton se do të ngre shtatoren e Fehmi Lladrovcit
Kryetari i KomunĂ«s sĂ« Drenasit, Ramiz Lladrovci, tĂ« hĂ«nĂ«n ka pritur nĂ« takim ambasadorin e Malit tĂ« Zi nĂ« RepublikĂ«n e KosovĂ«s, Ferhat Dinosha. Sipas njoftimit pĂ«r media tĂ« KK-sĂ« sĂ« Drenasit, Lladrovci i ka shprehur dĂ«shirĂ«n ambasadorit nga Mali i Zi, qĂ« komuna qĂ« drejton tĂ« binjakĂ«zohet me atĂ« tĂ« Tuzit, pĂ«r tĂ« cilĂ«n Ă«shtĂ« marrĂ« vendim rishtas qĂ« tĂ« themelohet. Nga ana tjetĂ«r, ambasadori Dinosha, sipas njoftimit ka thĂ«nĂ« se ndihet i emocionuar qĂ« gjendet nĂ« Drenas, nĂ« vendlindjen e heroit tĂ« gjithĂ«... Vazhdo

April 3, 2017  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Lladrovci i thotĂ« DinoshĂ«s se do binjakĂ«zim me Tuzin, e njofton se do tĂ« ngre shtatoren e Fehmi Lladrovcit
Tags:

UFO nĂ« Ulqin? Ja fotoja qĂ« ka pushtuar rrjetet sociale – Sejdo Ismaili
Video Ulqini Trailer ka pushtuar rrjetet sociale tĂ« Facebookut nga kamermani dhe fotografi i njohur Sejdo Ismaili. Sipas Sejdo Ismailit UFO-T nga anija kozmike jan ulur nĂ« qytetin e Ulqinit pĂ«r ta vizituar dhe ti shikojn planet, dhe zhvillimin hapsinor dhe ekonomik tĂ« komunĂ«s sĂ« Ulqinit. NĂ« video Ulqini Trailer shifet se UFO-T kishin berĂ« luft nĂ« „Kino Salla“, ku ato e kishin sulmuar objektin nĂ« fjalĂ« dhe e kishin shkatruar deri nĂ« temelin e saj. NdĂ«rsa ne gjithe e dimĂ« se bĂ«het fjalĂ« pĂ«r njĂ« fotomontazhĂ« dhe se... Vazhdo

April 1, 2017  :: Ngjarjet - Events, Rajoni / Region :: Comments Off on UFO nĂ« Ulqin? Ja fotoja qĂ« ka pushtuar rrjetet sociale – Sejdo Ismaili
Tags:

‘Nxehet’ debati, NikollĂ« Camaj i pĂ«rgjigjet Nik Gjeloshit
NikollĂ« Camaj: Kur tĂ« tjerĂ«t rrinin tĂ« fshehur, unĂ« isha nĂ« RozhajĂ«, nĂ« Bukel, nĂ« PlavĂ«, nĂ« Meteh, nĂ« kampet e tĂ« zhvendosurve nga Kosova
 DashamirĂ« tĂ« LD-sĂ« dhe ListĂ«s #guxim Lexova, edhe lexuat, edhe njĂ« pamflet shpifĂ«s, denigrues, pĂ«rulĂ«s dhe fyes tĂ« Nik Gjeloshit, drejtuar jo vetĂ«m mua, por edhe grupit, duke e quajtur “bashkĂ«si boshe”. UnĂ« po ia pĂ«rmend emrin, sepse, pĂ«r fat tĂ« keq, paraqet realitet politik, sado tĂ« dobĂ«t, dhe s’kemi nga t’ia mbajmĂ«, por LD ka vendosur tĂ« mos ulet nĂ«... Vazhdo

March 30, 2017  :: Rajoni / Region :: Comments Off on ‘Nxehet’ debati, NikollĂ« Camaj i pĂ«rgjigjet Nik Gjeloshit
Tags:

(Ç)Ndikimi i sigurisĂ« rajonale me anĂ«tarĂ«simin e Malit tĂ« Zi nĂ« NATO!
Rajoni do tĂ« stabilizohej edhe mĂ« tej me anĂ«tarĂ«simin e Malit tĂ« Zi nĂ« AleancĂ«n Veri-Atlantike NATO dhe se kjo dĂ«shmon se gjĂ«rat kanĂ« filluar tĂ« lĂ«vizin nĂ« drejtimin e duhur. Burim Ramadani, nga Qendra pĂ«r Hulumtim tĂ« SigurisĂ« e PoltikĂ«s, tha se anĂ«tarĂ«simi i Malit tĂ« Zi do tĂ« ketĂ« ndikim tĂ« rĂ«ndĂ«sishĂ«m nĂ« sigurinĂ« rajonale. Ëulf Lapins, drejtor i FES nĂ« KosovĂ«, tha se progresi nuk Ă«hstĂ« I kĂ«naqshĂ«m  dhe ka mjaft problem qĂ« duhet eliminuar me reforma thelbĂ«sore nĂ« Ballkanin PerĂ«ndimor. “Misioni... Vazhdo

March 30, 2017  :: Rajoni / Region :: Comments Off on (Ç)Ndikimi i sigurisĂ« rajonale me anĂ«tarĂ«simin e Malit tĂ« Zi nĂ« NATO!
Tags:

Shoqata e të verbërve fiton përkrahje nga komuna Ulqinit
Kryetari i KomunĂ«s sĂ« Ulqinit, z.Nazif Cungu, priti sot nĂ« njĂ« takim z.Veselin Joketiq –kryetar i ShoqatĂ«s NdĂ«rkomunale tĂ« Personave tĂ« VerbĂ«r dhe me tĂ« PamĂ« tĂ« DobĂ«suar tĂ« Ulqinit dhe Tivarit. Komuna e Ulqinit do te perkrahe Shoqaten e te  verberve  dhe aktivitete  e saj.  Kryetari I Ulqinit Nazif Cungu  priti Kryetarin e ShoqatĂ«s tĂ« tĂ« VerbĂ«rve  per komunat Ulqin Tivar  Z. Veselin Joketiq. Cungu falenderoi per vizitĂ«n  dhe u njoh  nga afĂ«r  me aktivitetet e Shoqates  qĂ« Ă«shtĂ« aktive nĂ« mbrojtjen... Vazhdo

March 22, 2017  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Shoqata e tĂ« verbĂ«rve fiton pĂ«rkrahje nga komuna Ulqinit
Tags:

Nimanbegu takon Ministrin Abdullah Hotin, ja çfarë biseduan
NĂ«nkryetari i Kuvendit tĂ« Malit tĂ« Zi, Genci Nimanbegu e pranoi sot Ministrin e financave tĂ« RepublikĂ«s sĂ« KosovĂ«s, Abdullah Hotin, raporton portali Radio Rozhaje.me. U shpreh kĂ«naqĂ«sia e dyanshme me zhvillimin e marrĂ«dhĂ«nieve ndĂ«rmjet dy shteteve, qeverive dhe parlamenteve, qĂ« janĂ« shumĂ« tĂ« mira dhe u shqyrtuan mundĂ«sitĂ« e pĂ«rmirĂ«simit tĂ« mĂ«tutjeshĂ«m. NĂ«nkryetari Nimanbegu e njoftoi ministrin Hoti me gjendjen nĂ« skenĂ«n politike nĂ« Mal tĂ« Zi, me pĂ«rparimin nĂ« procesin e integrimeve evropiane, e posaçërisht... Vazhdo

March 17, 2017  :: Politika, Rajoni / Region :: Comments Off on Nimanbegu takon Ministrin Abdullah Hotin, ja çfarĂ« biseduan
Tags:

Page 3 of 9212345...102030...Last »