Rajoni / Region

Exclusive: Ndarja e dytë e Malësisë (VIDEO)
Politika shqiptare nĂ« MalĂ«si, e pĂ«rqendruar nĂ« kryeqendrĂ«n e saj, Tuzin Ă«shtĂ« sa e vĂ«shtirĂ«, po aq edhe e thjeshtĂ« pĂ«r t’u analizuar. E vĂ«shtirĂ« sepse kudo ku militojnĂ« partitĂ« shqiptare ka konflikte tĂ« forta, pĂ«rballje dhe lĂ«vizje tĂ« paralajmĂ«ruara apo surpriza tĂ« momentit tĂ« fundit e nĂ« tĂ« njĂ«jtĂ«n kohĂ« e thjesht sepse rezultati Ă«shtĂ« gjithmonĂ« i njĂ«jtĂ«, asnjĂ« premtim i mbajtur dhe politikan zĂ« hollĂ« nĂ« kĂ«rkesat e tyre pĂ«r komunitetin e shqiptarĂ«ve. Koalicioni i parĂ« pĂ«rfshin partinĂ« e Kryeministrit... Vazhdo

May 20, 2014  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Exclusive: Ndarja e dytĂ« e MalĂ«sisĂ« (VIDEO)
Tags:

Gazetaria e shurdhuar e terrenit nga Ulqini deri ne Gjirokaster
Nga Ndue Dedaj RrallĂ« e mĂ« rrallĂ« po ndodh qĂ« gazetarĂ«t tĂ« lajmĂ«rojnĂ« nga terreni, tĂ« vihet kamera dhe gazetari tĂ« raportojĂ« drejtpĂ«rdrejt nga Gjirokastra, Korça, Dibra, Tropoja, Ulqini, Peja, Gjilani, Tetova, Presheva etj. Tani qĂ« janĂ« bĂ«rĂ« tĂ« gjithĂ« gazetarĂ« dhe me çdo mjet qĂ« mban nĂ« xhep mund tĂ« bĂ«sh gazetari, me celularin qĂ« jo vetĂ«m lajmĂ«ron telefonisht, por dhe mban shĂ«nim, fotografon, filmon. MirĂ«po pikĂ«risht kjo Ă«shtĂ« gracka pĂ«r ta shkatĂ«rruar gazetarinĂ« serioze, e cila shpĂ«rfaq atĂ« qĂ« nuk... Vazhdo

May 19, 2014  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Gazetaria e shurdhuar e terrenit nga Ulqini deri ne Gjirokaster
Tags:

Durrës, bllokohet anija me 47 ton cigare për në Mal të zi
Anija ishte nisur pĂ«r nĂ« Mal tĂ« zi. Doganat shqiptare sekuestrojnĂ« ngarkesĂ«n: “DyshojmĂ« se cigaret do hidheshin kontrabandĂ« nĂ« tregun shqiptar”. NĂ« ShqipĂ«ri autoritetet doganore njoftuan sot se kanĂ« bllokuar njĂ« anije me 47 ton cogare e cila sipas tyre Ă«shtĂ« kontrabandĂ«. Malli i sekuestruar u shkarkua gjatĂ« ditĂ« nĂ« portin e DurrĂ«sit Anija me flamur tĂ« TanzanisĂ« ishte nisur nga Qiproja veriore me destinacion portin e Barit nĂ« Mal tĂ« Zi. Tre ditĂ« mĂ« parĂ« ajo kishte kĂ«rkuar tĂ« hynte nĂ« portin e VlorĂ«s, pĂ«r... Vazhdo

May 17, 2014  :: Rajoni / Region :: Comments Off on DurrĂ«s, bllokohet anija me 47 ton cigare pĂ«r nĂ« Mal tĂ« zi
Tags:

“ShtegtarĂ«t e LirisĂ«” arrijnĂ« nĂ« PodgoricĂ«
PesĂ« “ShtegtarĂ«t e LirisĂ«” kanĂ« arritur nĂ« kryeqytetin e Malit tĂ« Zi, nĂ« PodgoricĂ«. Deri mĂ« tani ata kanĂ« kanĂ« bĂ«rĂ« nĂ« kĂ«mbĂ« 2 mijĂ« e 559 kilometra. ShtegtarĂ«t kanĂ« planifikuar qĂ« tĂ« arrijnĂ« nĂ« Bruksel mĂ« 17 korrik nĂ« orĂ«n 14.20 minuta. Ata do tĂ« priten nĂ« kryqytetin belg nga komisioneri pĂ«r Zgjerim nĂ« Bashkimin Evropian Stefan Fyle dhe nga baronesha Catherine Ashton. ZĂ«ri  Vazhdo

May 10, 2014  :: Rajoni / Region :: Comments Off on “ShtegtarĂ«t e LirisĂ«” arrijnĂ« nĂ« PodgoricĂ«
Tags:

Presidenti James Oddo takon përfaqësuesin e komunitetit shqiptar nga Ulqini
UdhĂ«heqĂ«sit e komunitetit shqiptarĂ« u takuan nĂ« Staten Island me Presidentin James Oddo Nga Beqir SINA VlerĂ«simet shqiptare tregojnĂ« se ndoshta mbi 60 mijĂ« shqiptarĂ« jetojnĂ« nĂ« ishullin njujorkez Staten Island STATEN ISLAND NY : NjĂ« grup i udhĂ«heqĂ«sve tĂ« shquar shqiptarĂ« tĂ« komunitetit shqiptaro – amerikanĂ« janĂ« pritur dje nga Presidentit i Ishullit “Staten Island” i nderuari James J. Oddo, nĂ« zyrat e tij nĂ« sallĂ«n e kantonit pĂ«r tĂ« diskutuar mbi komunitetin shqiptar, nĂ« ishull ku vlerĂ«simet... Vazhdo

May 1, 2014  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Presidenti James Oddo takon pĂ«rfaqĂ«suesin e komunitetit shqiptar nga Ulqini
Tags:

Subjektet shqiptare afër marrëveshjes për zgjedhjet në Podgoricë dhe Malësi
KatĂ«r subjekte politike shqiptare, Iniciativa Qytetare, Forca, Alternativa Shqiptare dhe Lidhja Demokratike nĂ« Mal tĂ« Zi, kanĂ« arritur njĂ« marrĂ«veshje paraprake pĂ«r pjesĂ«marrjen e pĂ«rbashkĂ«t nĂ« zgjedhjet lokale nĂ« PodgoricĂ« dhe ato nĂ« KomunĂ«n urbane nĂ« Tuzit, shkruan gazeta DN. MarrĂ«veshjen e djeshme ka mbetur ta konfirmojnĂ« udhĂ«heqĂ«sitĂ« e kĂ«tyre subjekteve, pas sĂ« cilĂ«s pritet qĂ« kĂ«to subjekte tĂ« zyrtarizojnĂ« koalicionin. “Jemi shumĂ« afĂ«r arritjes sĂ« marrĂ«veshjes. MbetĂ«t qĂ« udhĂ«heqĂ«sitĂ« e kĂ«tyre... Vazhdo

April 30, 2014  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Subjektet shqiptare afĂ«r marrĂ«veshjes pĂ«r zgjedhjet nĂ« PodgoricĂ« dhe MalĂ«si
Tags:

Ulqini promovon ofertën turistike në Prishtinë
Promovimi i ofertĂ«s turistike nĂ« PrishtinĂ« Delegacioni i komunĂ«s sĂ« Ulqinit nĂ« krye me kryetarin Fatmir Gjeka dhe nĂ«nkryetarĂ«t Safet Beci dhe Ardijan Mavriq kane nisur viziten e tyre ne Kosove. VizitĂ«n e ka organizuar Organizata turistike, drejtori i sĂ« cilĂ«s Minir Karamanaga Ă«shtĂ« po ashtu anĂ«tar i kĂ«tij delegacioni. BĂ«het fjalĂ« para sĂ« gjithash pĂ«r vizitĂ« qĂ«llimi i sĂ« cilĂ«s Ă«shtĂ« qĂ« qytetarĂ«t e KosovĂ«s ti njoftojĂ« me ofertĂ«n e sivjetme turistike tĂ« Ulqinit, si pĂ«r sezonin ashtu edhe pĂ«r festat e majit.... Vazhdo

April 23, 2014  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Ulqini promovon ofertĂ«n turistike nĂ« PrishtinĂ«
Tags:

Stafi i Klinikes ILLYRIA faliminderon per pashket Gjekën
FalĂ«nderojmĂ«, TĂ« gjithĂ« vĂ«llaznit tanĂ« shqiptarĂ« prej tĂ« gjitha Partive si dhe Kryetarit tonĂ« te  Ulqinit, Fatmir Gjeka, pĂ«r urimet tuaja pĂ«r PashkĂ«n, Ringjalljen e Krishtit. ShumĂ« e shumĂ« falĂ«nderime tĂ« ngrohta, Zoti ju ruajt ju, familjet tuaja, shĂ«ndetin,  punĂ«n  dhe çdo te mirĂ«. FalnderojmĂ«  si edhe Kryetarit  Fatmir GjekĂ«, Zoti ju ndihmohtĂ« ne pune te re dhe  kryesosore  me e mbajt dhe me e ruajt Ulqinin tonĂ« tĂ« bukur e tĂ« pastĂ«r. PunĂ« tĂ« mbarĂ«!   Urima  gjithve nga staffi I kilinikes   ILLYRIA Lena     Lena... Vazhdo

April 21, 2014  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Stafi i Klinikes ILLYRIA faliminderon per pashket GjekĂ«n
Tags:

Monarkia Shqiptare: Gëzuar Pashkët
TĂ« gjithĂ« besimtarĂ«ve ortodoksĂ« e katolikĂ« kudo qĂ« ndodhen GĂ«zuar FestĂ«n e PashkĂ«ve ! Paqja mbretĂ«roftĂ« nĂ« zĂ«mrat tuaja, shpresĂ« dhe besim pĂ«r ditĂ« mĂ« tĂ« bukura pĂ«r Ju dhe mbarĂ« kombin shqiptar. PashkĂ«t e tjera mĂ« mirĂ« t’i gjejne shqiptarĂ«t kudo qĂ« janĂ« ! Princ Leka  Vazhdo

April 20, 2014  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Monarkia Shqiptare: GĂ«zuar PashkĂ«t
Tags:

Ahmeti, diplomati i parë i Kosovës në Podgoricë
PĂ«rfaqĂ«suesi i parĂ« diplomatik i KosovĂ«s nĂ« Mal tĂ« Zi, Xhafer Ahmeti, Ă«shtĂ« pritur nĂ« takim nga zĂ«vendĂ«skryeministri dhe ministri i PunĂ«ve tĂ« Jashtme dhe Integrimeve Evropiane tĂ« kĂ«tij shteti, Igor Lukshiq. Ahmeti e ka vlerĂ«suar lartĂ« momentin e ri nĂ« marrĂ«dhĂ«niet ndĂ«rmjet dy shteteve si dhe mundĂ«sinĂ« e bashkĂ«punimit tĂ« cilĂ«n e hap emĂ«rimi i pĂ«rfaqĂ«suesit tĂ« pĂ«rhershĂ«m tĂ« KosovĂ«s nĂ« Mal tĂ« Zi. “MarrĂ«dhĂ«niet e Malit tĂ« Zi me KosovĂ«n mund tĂ« shĂ«rbejnĂ« si shembull i marrĂ«dhĂ«nieve tĂ« mira fqinjĂ«sore... Vazhdo

April 18, 2014  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Ahmeti, diplomati i parĂ« i KosovĂ«s nĂ« PodgoricĂ«
Tags:

Page 30 of 92« First...1020...2829303132...405060...Last »