Real Estate

Deklaratat e Mediave: Shqiptëtarët e Malit të Zi humbin edhe Ulqinin
Në një deklaratë të Partisë së Nazif Cungut thuhet se e pranojnë humbjen, derisa do të punojnë që në zgjedhjet e ardhshme të rimarrin pushtetin në qytetin e Ulqinit. Në zgjedhjet e jashtëzakonshme lokale të së dielës në Mal të Zi, Partia e Milo Gjukanoviqit ka marrë më së shumti mandate në Asamblenë e Ulqinit. Kështu, pas 24 vjetësh, kjo komunë me shumicë shqiptare nuk do të udhëhiqet nga një parti shqiptare. Kryetari i deritashëm, Nazif Cungu ka thënë se nuk ka pritur humbje të partisë së tij, Forca... Vazhdo

January 27, 2014  :: Real Estate :: Comments Off on Deklaratat e Mediave: Shqiptëtarët e Malit të Zi humbin edhe Ulqinin
Tags:

Deklaratat e Mediave: Shqiptarët humbin Ulqinin pas 24 vjetësh
Mal i Zi – Politika e jashtme shqiptare, ndryshe nga vendet e tjera të rajonit, nuk ka treguar asnjëherë se di të mbrojë interesat e shqiptarëve jashtë kufirit. Dëshmi për këtë është edhe humbja e zgjedhjeve lokale në Ulqin, që e cila ndodh për herë të parë pas 24 vjetësh. Në zgjedhjet lokale të së dielës, partia e Milo Gjukanoviçit ka arritur të marrë shumicën e mandateve në Asamblenë e Ulqinit, komunë kjo me shumicë shqiptare. Nazif Cungu, kryetari në largim, shprehet se, “humbja ishte e papritur”... Vazhdo

January 27, 2014  :: Real Estate :: Comments Off on Deklaratat e Mediave: Shqiptarët humbin Ulqinin pas 24 vjetësh
Tags:

Deklaratat e Mediave: Pas 24 vjetësh shqiptarët e humbin Komunën e Ulqinit, fiton Gjukanoviqi
Ulqin, 27janar –  Në zgjedhjet e jashtëzakonshme lokale të së dielës në Mal të Zi, Partia e Milo Gjukanoviqit ka marrë më së shumti mandate në Asamblenë e Ulqinit. Kështu, pas 24 vjetësh, kjo komunë me shumicë shqiptare, nuk do të udhëhiqet nga një parti shqiptare. Kryetari i deritashëm, Nazif Cungu ka thënë se nuk ka pritur humbje të partisë së tij, Forca e Re Demokratike, e cila ka marrë tetë vende në Asamble, derisa partia e Gjukanoviqit ka marrë një më shumë, apo 9 asamblistë. Në një deklaratë... Vazhdo

January 27, 2014  :: Real Estate :: Comments Off on Deklaratat e Mediave: Pas 24 vjetësh shqiptarët e humbin Komunën e Ulqinit, fiton Gjukanoviqi
Tags:

Deklaratat e Mediave: Shqipëtarët humbin Ulqinin
Sipas rezultateve jozyrtare të zgjedhjeve lokale të mbajtura kësaj të diele në Ulqin, rezulton se Partia Demokratike Socialiste e kryeministrit te Malit te Zi, Milo Gjukakoviq, pas 24 vjet pluralizëm politike, ka fituar epitetin e partisë më të fortë në këtë qytet. Sipas këtyre rezultateve, pesha e partive politike në parlamentin lokal është si më vijon: PDS 9 këshilltarë, Forca 8, Koalicioni ”Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” 7, UDSH 3, Mali Zi Pozitiv dhe PSD nga 2, Fronti demokratik dhe PPS nga 1. Numri... Vazhdo

January 27, 2014  :: Real Estate :: Comments Off on Deklaratat e Mediave: Shqipëtarët humbin Ulqinin
Tags:

Koalicioni ”Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” – Video
Koalicioni ”Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” Promovimi përfundimtar, Katërkollë, më 24.01.2014 Fjala përshëndetëse e kandidatit për këshilltar z. Hajredin Kovaçi 1. 2.  Vazhdo

January 25, 2014  :: Real Estate :: Comments Off on Koalicioni ”Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” – Video
Tags:

Dritan Abazoviq – Mesazhi i Fundit per Ulqin
1. 2.  Vazhdo

January 25, 2014  :: Real Estate :: Comments Off on Dritan Abazoviq – Mesazhi i Fundit per Ulqin
Tags:

Per cilen parti do votoni më 26 janar 2014
Duhet cekur de deri  tani në Ulqin pushtetin e ushtronte Forca e re Demokratike,  Partia Demokratike në krye me Fatmir Gjekën si dhe Lista Perspektiva – Amir Hollaj dhe Partia Social Demokratike. Pra deri mbrëmë në ora 24, në Komisionit zgjedhor komunal në Ulqin janë dorëzuar nëntë lista me kandidatët për këshilltar për zgjedhjet e  26 janarit Kryetari i KKZ Jakup Murati ka deklaruar se të gjitha listat janë konfirmuar. Bëhet fjalë për tetë lista të pavarura dhe një koalicion. Pra ne duhet të kryejmë aktin... Vazhdo

January 25, 2014  :: Lajmet / Vijesti, Real Estate :: Comments Off on Per cilen parti do votoni më 26 janar 2014
Tags:

Ja si u prit lideri i PDS-it – Gjukanoviq ne Ulqin – Video
Lideri i PDS-së Millo Gjukanoviq ka thënë që ka ardhur në Ulqin që të mbushet me aromën e fitores. „E kemi parë çfarë na solli eksperimenti në dy vitet e kaluara kur ne nuk ishim në pushtet në këtë qytet“, tha ai duke shtuar që partia e tij duhet të ketë më së shumti mandate dhe të marrë përgjegjësinë për zhvillimin e Ulqinit. Nënkryetari e PDS-së Svetozar Maroviq ka thënë që kjo parti duhet të jetë shtyllë e grumbullimit në Ulqin dhe që është reale që në zgjedhjet e ardhshme të fitoj nëntë... Vazhdo

January 25, 2014  :: Real Estate :: Comments Off on Ja si u prit lideri i PDS-it – Gjukanoviq ne Ulqin – Video
Tags:

PSD: Të kthejmë Ulqinin në destinacion turistik elitar
Njoftim: Partia Socialdemokrate me marrjen e pergjegjesive ne fusha te caktuara dhe me permiresimin e tyre ka deshmuar qe politika mund te udhehiqet edhe duke permbushur premtimet te shoqeruara me rezulltate te dukshme dhe te knaqshme. Nje nga fushat qe kemi udhehequr ne 2 vitet e kaluara ka qene lidhur me permiresimin e prezantimeve dhe ofertave turistike nen drejtimin e Organizates Turistike Ulqin. Per nje kohe shume te shkurter eshte bere prezantimi elektronik nepermes website ne disa gjuhe te huaja e cila thelbsisht ka ndihmuar ne... Vazhdo

January 21, 2014  :: Lajmet / Vijesti, Real Estate :: Comments Off on PSD: Të kthejmë Ulqinin në destinacion turistik elitar
Tags:

Urime viti ri 2014 – Forumi Rinor Demokrat
Nga kryetyari i forumit Ajet Zaga dhe te gjithe antaret e forumit ju urojme gezuar Vitin e Ri le t’ju sjell ky vit mbarsi dhe lumturi….   Forumi Rinor Demokrat Facebook  Vazhdo

December 31, 2013  :: Real Estate :: Comments Off on Urime viti ri 2014 – Forumi Rinor Demokrat
Tags:

Page 20 of 23« First...10...1819202122...Last »