Real Estate

Klubi i Karatesë “Ulqini” do të marrë pjesë në turneun e 15-të ndërkombëtar në New York
Nga Keze Kozeta Zylo Lajme të bukura dëgjojmë prej trojeve tona shqiptare ku këtë radhë e kemi fjalën për Klubin e Karatesë “Ulqini” i cili do të marrë pjesë në turneun e 15-të ndërkombëtar në New York. Ekipi i famshëm i Ulqinit nga Mali I Zi ka disa ditë që ka ardhur në ishullin e Staten Island në New York dhe po stërvitet intensivisht për të garuar në turneun ndërkombëtar. Ftesa e ardhur nga traineri i ekipit të karatesë në Staten Island nga z.Safet Tahiri së bashku me bashkëshorten e tij fisnike... Vazhdo

April 24, 2016  :: Real Estate, Sporti / Sport :: Comments Off on Klubi i Karatesë “Ulqini” do të marrë pjesë në turneun e 15-të ndërkombëtar në New York
Tags:

Rrezart Cungu në gjysmëfinalen e turneut në Haskovo të Bulgaris
Pasi që bindshëm i kaloi kualifkimet e turneut, Rrezart Cungu arrin të plasohet në  gjysmëfinalen e turneut Kenana Cup  në Haskovo të Bulgaris. Në turneun e kategoris së dytë  ku marrin pjes një numër  madhë  lojtarësh me rendtitje të lartë Botërore, Rrezarti arriti në gjysmëfinale, ku do te takohet me lojtarin nga Rumanija  Vlad Andrei  Dancu. Në gjiron e parë të  turneut Rrezarti fitoi ndaj lojtarit Kroat Borna Goja me rezultat 6/7, 7/5, 7/5 Në gjiron e dytë triumfoi ndaj Alexandru Manole nga Rumanija... Vazhdo

April 23, 2016  :: Real Estate, Sporti / Sport :: Comments Off on Rrezart Cungu në gjysmëfinalen e turneut në Haskovo të Bulgaris
Tags:

Karamanaga: Old Town Ulcinj of extraordinary significance
Montenegrin coast is increasingly more popular with tourists all over the world. Aside from beautiful beaches, that are the reason most people come to Montenegro, old towns of Ulcinj, Bar, Herceg Novi, Kotor and Budva, with their rich history, are a special corner to many who visit the coast. Old Town Ulcinj is alike many other medieval cities on Montenegrin coast, but it is also one of the oldest urban communities on the Adriatic. When tourists come to Ulcinj, the Old Town is certainly a place to see. According to available data, it... Vazhdo

April 18, 2016  :: Real Estate :: Comments Off on Karamanaga: Old Town Ulcinj of extraordinary significance
Tags:

Dritan Abazović: Legal team to start working on Lex Specialis tomorrow
Vice President of citizens’ movement URA Dritan Abazović does not agree with predictions that Lex Specialis on conditions for free and fair elections will be in disagreement with the Constitution. “The first draft is not the final document. Tomorrow morning a mixed team, mostly made of legal experts, will start working on Lex Specialis. The first draft will be the material from which to build on. Most definitely, the document will be made in accordance with the Constitution”, Abazović said in the TV show “Bare Truth”. The... Vazhdo

April 18, 2016  :: Real Estate :: Comments Off on Dritan Abazović: Legal team to start working on Lex Specialis tomorrow
Tags:

Petrit Selimi: Notë proteste Malit të Zi për djegien e flamurit në Podgoricë
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Kosovës, Petrit Selimi i ka dërguar një notë proteste Malit të Zi, pas djegies së flamurit të Kosovës para objektit të Ambasadës kosovare në Podgoricë. Selimi ka thënë se, Ministria e Jashtme malazeze është përgjigjur menjëherë, duke premtuar se do t’i gjejë dhe arrestojë ata që kanë djegur flamurin kosovar. Ministri shtoi gjithashtu se, raste të tilla të izoluara nuk do të ndikojnë në marrëdhëniet midis dy vendeve. “Ne presim që Mali i Zi të zbulojë autorët... Vazhdo

April 15, 2016  :: Real Estate :: Comments Off on Petrit Selimi: Notë proteste Malit të Zi për djegien e flamurit në Podgoricë
Tags:

Komuna Ulqinit: Vazhdon bashkëpunimi i mirë me unionin e Sindikatave të lira
Kryetari i Komunës Nazif Cungu, kryetari i Kuvendit Loro Nrekiq dhe nënkryetarja Hadixha Gjoni, pritën në një takim pune  sekretarin gjeneral të Unionit të sindikatave të lira të Malit të Zi , Srgja Kekoviq dhe përfaqësuesin e këtij sindikati për Ulqinin Asllan Zenelin. Edhe pse takimi i parë i këtij lloji u prekën një sërë temash, me theks të veçantë për situatën ekonomike, standartin e punetorëve dhe aktivitetet e paralajmëruara nga udhëheqësia e re për stabilizimin e gjendjes dhe konsolidimin e financave.... Vazhdo

April 15, 2016  :: Ngjarjet - Events, Real Estate :: Comments Off on Komuna Ulqinit: Vazhdon bashkëpunimi i mirë me unionin e Sindikatave të lira
Tags:

Ulqini prezantohet në panairin e Budvës – Video
Në Budvë është hapur panairi i 40-të i mobiljerisë i cili si çdo vit tregohet ndër më të suksesshmit dhe të gjitha vendet janë të  plotësuara.  Këtë manifestim e karakterizon llojllojshmëria e ofertave për rregullimin e shtëpive dhe objekteve, kurse për 25%  është shtuar numri I prezentuesve për dallim nga viti i kaluar. Ndërmarrjet janë nga nëntë  vende dhe  40%  e tyre janë për herë të pare  në këtë panair. Si çdo vit, konkurente në treg janë edhe ndërmarrjet nga Ulqini të cilat konkurojnë... Vazhdo

April 12, 2016  :: Real Estate :: Comments Off on Ulqini prezantohet në panairin e Budvës – Video
Tags:

Restorant IDEA, argëton fëmijët e çerdhes “Arushi Pu”
Para ditën e së Premtës, me 01 prill 2016, fëmijët e çerdhës të Instituticionit privat parashkollor “Arushi Pu” nga Ulqini, bashkë me edukatorët, me ftesë të stafit të Restorantit IDEA vizituan ambijentin tonë të ngrohtë për voglueshët tanë. Stafi i restaurant IDEA përgatiti një program të begatë për voglushët tanë, ku fëmijët u zbavitën dhe u argëtuan tej mase. Krahas këndit të lojrave që posedon restauranti, fëmijëve tanë iu ofruam personazhe nga bota e filmave vizatimorë të veshur në pamjen... Vazhdo

April 3, 2016  :: Real Estate :: Comments Off on Restorant IDEA, argëton fëmijët e çerdhes “Arushi Pu”
Tags:

URA: Valdanosi në Listën e Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s
Këshilli komunal i Lëvizjes qytetare URA ftoi që të bëhet regjistrimi i gjirit të Valdanosit, si unikat i natyrës, në Listën e trashëgimisë botërore të mbrojtur – UNESCO, raporton portali Ul.info Siç thuhet, bëhet fjalë për zonën karakteristike natyrore, plazhi i së cilës është Përmendore e natyrës. Aty po ashtu kemi edhe lokalitetin e evidentuar arkeologjik nënujor. Theksohet se ekziston Ulliri i moçëm i cili është vendosur nën mbrojtje të veçantë të natyrës. „Jemi të bindur që Valdanosi duhet... Vazhdo

April 3, 2016  :: Lajmet / Vijesti, Real Estate :: Comments Off on URA: Valdanosi në Listën e Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s
Tags:

SD Ulqin: “Zhvillimi i qytetit duhet te jete ne te miren e qytetareve”
Socialdemokratet e Ulqinit kane apeluar tek udheheqesia e re e posaformuar qe te ndermarrin hapat e duhur  me qellim qe qyteti te jete sa me mire i pergatitur per sezonin  turistik. Shprehim shqetesimin tone per pasojat e mundshme te  padeshiruara per shkak te situates se parregulluar dhe bllokades njevjecare te funksionimit te pushtetit lokal . Si qytet me potencialin me te madh turistik ne bregdetin e  Malit te Zi (sipas master planit) Socialdemokratet konsiderojne se politika aktuale e qytetit duhet te jete e fokusuar ne drejtim... Vazhdo

March 31, 2016  :: Lajmet / Vijesti, Real Estate :: Comments Off on SD Ulqin: “Zhvillimi i qytetit duhet te jete ne te miren e qytetareve”
Tags:

Page 3 of 2312345...1020...Last »