Real Estate

Skender Elezaga flet për zhvillimet e fundit politike në Ulqin – Video
Shefi i Klubit të këshilltarëve të Partisë socialdemokrate në Kuvendin komunal të Ulqinit, Skender Elezaga në një intervistë dhënë “TV Teutës”, ka folur për zhvillimet e fundit politike në Ulqin. Para një muaji Skender Elezaga ka deklaruar, “Mbasi që URA lëshoi koalicionin qeverisës, duhet konstatuar se shumica në Parlamentin lokal nuk ekziston më”. “Udhëheqësia e Kuvendit humbi legjitimitetin, ndërsa pushteti ekzekutiv duhet ta bëjë punën e vet deri në zgjedhjen e reja. Elezega theksoi se... Vazhdo

February 24, 2016  :: Lajmet / Vijesti, Real Estate :: Comments Off on Skender Elezaga flet për zhvillimet e fundit politike në Ulqin – Video
Tags:

PDS-ja në Parlamentin e Ulqinit ka nëntë këshilltarë, prandaj nuk ka interes të shkojë ne mbledhje
Mbledhja e Kuvendit komunal të Ulqinit në të cilën duhej të diskutohej për miratimin e dhjetë dokumenteve planifikues nuk u mbajt sot, raporton portali Ul.info Mbledhjen, mbas konsultimeve me të gjithë klubet e këshilltarëve, përveç Forcës së re demokratike, të martën e kaluar e thirri kryekomunari i Ulqinit Fatmir Gjeka. Arsyeja kryesore për mosmbajtjen e kësaj mbledhje është se nga qendra e PDS-së dje vonë i sugjeruan këshilltarëve të vet që mos të marrin pjesë në mbledhje. “PDS-ja nuk dëshiron që në... Vazhdo

February 23, 2016  :: Real Estate :: Comments Off on PDS-ja në Parlamentin e Ulqinit ka nëntë këshilltarë, prandaj nuk ka interes të shkojë ne mbledhje
Tags:

Lajm.me: Gjeka po hetohet nga Prokuroria e Shtetit per “Aferen Copyright”
Prokuroria e Shtetit ka hapur hetime ndaj kryetarit të komunës së Cetinës Aleksandër Bogdanoviq, dhe atij të Ulqinit Fatmir Gjeka, nëlidhje me nënshkrimin e një kontrate me kompaninë Copyright nga Budva, shkruan gazeta Dan, kurse raporton në gjuhen shqipe edhe portali Lajm.me. Sipas kësaj kontrate, kryetarët Bogdanoviq dhe Gjeka, pothuajse në të njëjtën kohë dhe me shifra identike, i kanë kaluar obligimet që Budva u detyrohej Cetinës dhe Ulqinit, në kompaninë Copyright, pronar i së cilës është biznesmeni... Vazhdo

February 22, 2016  :: Real Estate :: Comments Off on Lajm.me: Gjeka po hetohet nga Prokuroria e Shtetit per “Aferen Copyright”
Tags:

Përplasja Nimanbegu – Gjeka: Ju si kryetar i KKSH-së duhet flisni gjuhën e bashkimit jo të përçarjes
Grupi i këshilltarëve të PD-së: GJUHA PËRÇARËSE E KRYETARIT TË KKSH Me dëshpërim e lexuam letrën e atij që do duhej të ishte prijësi i shqiptarëve në Malin e Zi në koordinim e bashkëveprim të këtij faktori. Besoj që jo veç ne por secili lexues e ka hetuar gjuhën përçarëse e manipuluese të tij. Meqenëse përmendemi në letrën e ish-kryetarit te KKSh, ne ”4 këshilltarët”, por dhe të gjithë votuesit tanë përmes nesh si të ishim veç figura shahu, na e bën të nevojshme të kundërpërgjigjemi duke... Vazhdo

February 22, 2016  :: Lajmet / Vijesti, Real Estate :: Comments Off on Përplasja Nimanbegu – Gjeka: Ju si kryetar i KKSH-së duhet flisni gjuhën e bashkimit jo të përçarjes
Tags:

Nimanbegu reagon në shqyrtimin publik te Planit hapsinor të Ulqinit – Video
Verejtjet e deputetit Genci Nimanbegu ne shqyrtimin publik te Planit hapsinor me dedikim të veçant për pjesen bregdetare të malit të zi. – Ne Valdanos nuk duhet me ndertu asgje! – Valdanosi duhet kthyer pronareve te vertet. – Kryporja duhet me mbese hapsire e mbrojtur! – Duhet parashikuar lidhja rrugore me Shqiperine! – Ky plan duhet sherbyer kryesisht banoreve te Ulqinit!  Vazhdo

February 21, 2016  :: Lajmet / Vijesti, Real Estate :: Comments Off on Nimanbegu reagon në shqyrtimin publik te Planit hapsinor të Ulqinit – Video
Tags:

Mali i Zi: Ulqini dhe Hani Hotit përgatitet për pritjen e refugjatëve nga Siria
Qeveria e Malit të Zi, këto ditë, vendosi që të bëjë përgatitjet operative për pritjen e mundshme të refugjatëve nga Siria në rast të mbylljes së kufijve nga ana e shteteve të BE-së. Në këtë kuadër Mali i Zi do ti bashkërendojë veprimet me shtetet e rajonit dhe me kërkesat e BE-së. Kohë më parë Mali i Zi  nisi ndërtimin dhe sanimin e dy hapësirave për vendosjen e refugjatëve. Njëra gjendet pranë kufirit me Shqipërinë, te pika kufitare e Hanit të Hotit, 20 km largë Podgoricës dhe tjetra në Zogaj të... Vazhdo

February 15, 2016  :: Lajmet / Vijesti, Real Estate :: Comments Off on Mali i Zi: Ulqini dhe Hani Hotit përgatitet për pritjen e refugjatëve nga Siria
Tags:

Ujësjellësi rajonal: Rritet çmimi i ujit të pijshëm, në Ulqin 2 çmime
Çmimi i ujit të cilin Ujësjellësi regjional e shpërndan në ujësjellësit e bregdetit malazez, duke përfshirë këtu edhe Ulqinin, do të rritet nga 0,29 që është tani në 0,37 për metër kub nëse uji merret në mënyrë të vazhdueshme, raporton portali Ul.info. Nëse merret gjashtë muaj ose në periudhë më të shkurtër, çmimi mund të arrijë 0,52 gjegjësisht 0,74 euro për metër kub. Rritja e çmimit të ujit nga Ujësjellësi regjional, siç theksojnë në Ujësjellësin e Ulqinit, do të ndikojë në punën e tyre.... Vazhdo

February 13, 2016  :: Real Estate :: Comments Off on Ujësjellësi rajonal: Rritet çmimi i ujit të pijshëm, në Ulqin 2 çmime
Tags:

Beteja shqiptare për Kriporen e Ulqinit
Kripa, përveç peshkimit është një nga pasuritë e shqiptarëve të Malit të Zi, në qytetin antik të tyre, Ulqinin. Që nga pushtimi i qytetit prek malazezëve, u grabitën pasuritë natyrore të ulqinakëve, ku ndër të cilat është dhe Kriporja që ka sjellë të ardhura që nga antikiteti. Prej vitesh në Ulqin është ngritur një Komitet për Mbrojtjen e Kripores, e cila në mënyrë të tërdhortë ndodhet në dorën e familjes së kryeministrit malazez, Milo Gjukanoviç; e cila synon të ndërtojë një kompleks ndërtimi... Vazhdo

February 12, 2016  :: Ekonomia / Ekonomija, Real Estate :: Comments Off on Beteja shqiptare për Kriporen e Ulqinit
Tags:

Gjonaj: Pjetër Dreshaj, model i arsimdhënies
Gjekë Gjonaj Kaherë e kam menduar dhe planifikuar të pasqyroj në media shqiptare portretin e këshilltarit tim të parë pedagogjik, profesorin e mirënjohur të gjuhës dhe letërsisë shqipe, Pjetër Dreshaj. Jo për arsye miqësie, e për t’i ngritur atij lavdi, por për meritën e tij të pakontestueshme në fushën e arsimit shqip. I lumturuar nga lajmi se Komuna Urbane e Tuzit i ndau këtij profesori me formim të lartë, me përgatitje   gjuhësore, me përvojë mësimdhënie, me kompetencë shumë profesionale dhe me aftësi... Vazhdo

February 12, 2016  :: Real Estate :: Comments Off on Gjonaj: Pjetër Dreshaj, model i arsimdhënies
Tags:

Komuna Ulqinit padit Cakulin për borxhin prej 200.000 eurosh – Video
Komuna e Ulqinit ka paditur para Gjykatës themelore nënkryetarin e FORCËS Xhaudet Cakulinë sepse nuk ka paguar kompensimin për rregullimin e tokës ndërtimore me vlerë prej 200 mijë eurosh. Cakuli ka paguar akontacionin prej 150 mijë euro që në vitin 2008, derisa pjesën e mbetur duhej ta paguante në pesë këste me vlerë prej 37.743 euro në nivel vjetor, gjatë pesë viteve. Kësti i parë duhej të paguhej në maj të vitit 2012, por meqë kjo gjë nuk ndodhi, Sekretariati për mbrojtje të pasurisë mbas pesë viteve dorëzojë... Vazhdo

February 5, 2016  :: Real Estate, Shtypi / Mediji :: Comments Off on Komuna Ulqinit padit Cakulin për borxhin prej 200.000 eurosh – Video
Tags:

Page 5 of 23« First...34567...1020...Last »