Shtypi / Mediji

Organizata e VeteranĂ«ve tĂ« LuftĂ«s sĂ« UÇK-sĂ« nderon me mirĂ«njohje Gjylaver Avdiun
Gjeke Gjonaj Kryesia e OrganizatĂ«s së   VeteranĂ«ve tĂ«  LuftĂ«s sĂ« UshtrisĂ« Çlirimtare tĂ« KosovĂ«s  e ka nderuar me mirĂ«njohje veprimtarin e saj  ish – mĂ«rgimtarin  nĂ« Nju-Jork tĂ« Shteteve tĂ« Bashkuara tĂ« AmerikĂ«s  Gjylaver Avdiun  pĂ«r kontriburtin e dhĂ«nĂ« nĂ« LuftĂ«n Çlirimtare tĂ« KosovĂ«s. Atij  me  kĂ«tĂ« mirĂ«njohje i njihet statusi i veteranit të  LuftĂ«s Çlirimtare tĂ« KosovĂ«s. Gjylaver Avdiu gjatë  LuftĂ«s  sĂ« UÇK-sĂ« ka qenĂ« sekretar i Fondit “ Vendlindja thĂ«rret” pĂ«r lagjet e... Vazhdo

September 9, 2016  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Organizata e VeteranĂ«ve tĂ« LuftĂ«s sĂ« UÇK-sĂ« nderon me mirĂ«njohje Gjylaver Avdiun
Tags:

Gjukanoviq: Nuk ia morëm Kosovës asnjë metër tokë
Kryeministri i Malit tĂ« Zi, Milo Gjukanoviq ka thĂ«nĂ« se shteti i tij nuk Ă«shtĂ« i interesuar pĂ«r asnjĂ« metĂ«r tĂ« territorit tĂ« ndonjĂ« shtetit tjetĂ«r. Ai ka shtuar se kĂ«tĂ« princip Podgorica e ka ndjekur edhe nĂ« rastin e ratifikimit tĂ« kufirit me KosovĂ«n, e po ashtu edhe me fqinjtĂ« tjerĂ«. “Dua tĂ« them se Mali i Zi ka bĂ«rĂ« krejt çfarĂ« ka qenĂ« nĂ« pĂ«rgjegjĂ«sinĂ« e vetĂ« si shtet. Dy komisionet shtetĂ«rore dhe puna tri vjeçare kanĂ« dĂ«shmuar se demarkimi Ă«shtĂ« bĂ«rĂ« nĂ« interes tĂ« tĂ« dyja palĂ«ve”, ka thĂ«nĂ«... Vazhdo

September 7, 2016  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Gjukanoviq: Nuk ia morĂ«m KosovĂ«s asnjĂ« metĂ«r tokĂ«
Tags:

Qamil Çapriqi dhuron pesĂ« mijĂ« dollar pĂ«r zjarrfiksat e Ulqinit
Shqiptari nga Krytha i cili jeton dhe vepron nĂ« SHBA, pak çaste mĂ« parĂ« i dhuroi zjarrfiksave tĂ« Ulqinit donacion me vlerĂ« pesĂ« mijĂ« dollarĂ«ve. PĂ«rfaqĂ«suesit e ShĂ«rbimit tĂ« mbrojtjes dhe shpĂ«timit nĂ« Ulqin kanĂ« fituar, mbas njĂ« sĂ«rĂ« lĂ«vdatash pĂ«r sakrificĂ«n e treguar veçanĂ«risht pĂ«r luftĂ«n me zjarrin nĂ« Mal tĂ« bardh, edhe ndihmĂ«n e parĂ« konkrete, raporton portali Ul.info. Emigranti nga Krytha nĂ« Shtetet e Bashkuara tĂ« AmerikĂ«s, Qamil Çapriqi, dha donacion me vlerĂ« pesĂ« mijĂ« dollar kĂ«tij institucion.... Vazhdo

September 2, 2016  :: Lajmet / Vijesti, Shtypi / Mediji :: Komente (2)
Tags:

Ambasadori i Kosovës Durmishi i bëri vizitë KKSH-së
Sot, mĂ« 31.08.2016, kryetari i KĂ«shillit KombĂ«tar tĂ« ShqiptarĂ«ve nĂ« Mal tĂ« Zi z. Genci Nimanbegu, nĂ« hapĂ«sirat e KKSH-sĂ« nĂ« Ulqin, priti ambasadorin e KosovĂ«s nĂ« Mal tĂ« Zi SH.T.Z. SkĂ«nder Durmishin. VlenĂ« tĂ« theksohet qĂ« nĂ« vendosjen e marrĂ«dhĂ«nien bilaterale midis dy shteteve, z. Durmishi Ă«shtĂ« ambasadori i parĂ« i RepublikĂ«s sĂ« KosovĂ«s i akredituar nĂ« Mal tĂ« Zi dhe ky ishte takimi i parĂ« zyrtar ndĂ«rmjet ambasadorit dhe kryetarit tĂ« KKSH-sĂ«.   Kryetari i KKSH-sĂ« e njoftoi ambasadorin pĂ«r punĂ«n dhe... Vazhdo

August 31, 2016  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Ambasadori i KosovĂ«s Durmishi i bĂ«ri vizitĂ« KKSH-sĂ«
Tags:

Gazsjellësi-IAP, Shqipëria, Kroacia, Bosnja dhe Mali i Zi nënshkruajnë marrëveshjen
ShqipĂ«ria, Kroacia, Bosnjë–Hercegovina dhe Mali i Zi ranĂ« dakord pĂ«r tĂ« ndĂ«rtuar gazsjellĂ«sin Adriatiko – Jonian me kompaninĂ« azere shtetĂ«rore SOCAR. Memorandumi i mirĂ«kupimit (MoU) pĂ«r ndĂ«rtimin e IAP me SOCAR u nĂ«nshkrua nĂ« Kroaci. GazsjellĂ«si IAP do tĂ« ketĂ« njĂ« gjatĂ«si prej 516 kilometrash dhe do tĂ« lidhet me gazsjellĂ«sin Trans Adriatic Pipeline nĂ« qytetin e Fierit nĂ« ShqipĂ«ri. Ky gazsjellĂ«s qĂ« do tĂ« kalojĂ« pĂ«rmes ShqipĂ«risĂ«, Malit tĂ« Zi, Bsonjë–HercegovinĂ«s dhe do tĂ« pĂ«rfundojĂ« nĂ« qytetin... Vazhdo

August 30, 2016  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on GazsjellĂ«si-IAP, ShqipĂ«ria, Kroacia, Bosnja dhe Mali i Zi nĂ«nshkruajnĂ« marrĂ«veshjen
Tags:

Kumtese nga shtabi i emergjences se komunes se Ulqinit
NĂ« kabinetin e kryetarit tĂ« komunĂ«s Ă«shtĂ« mbajtur takimi i radhĂ«s i Shtabit tĂ« EmergjencĂ«n, nĂ« tĂ« cilin Ă«shtĂ« analizuar situata e krijuar pas shpĂ«rthimit tĂ« zjarrit nĂ« Malin e BardhĂ«, i cilin mĂ« vonĂ« Ă«shtĂ« pĂ«rhapur nĂ« zonĂ«n e MĂ«hallĂ«s sĂ« Re, dhe ka rrezikuar tĂ« pĂ«rhapet edhe nĂ« zonat tjera tĂ« qytetit. NĂ« takim Ă«shtĂ« konstatuar qĂ« situata tani Ă«shtĂ« nĂ«n kontroll fal agazhimit maksimal dhe koordinimit tĂ« mirĂ«filltĂ« tĂ« ShĂ«rbimit tĂ« Mbrotjes dhe ShpĂ«timit dhe shĂ«rbimive tjera komunale, si dhe njĂ«... Vazhdo

August 29, 2016  :: Lajmet / Vijesti, Shtypi / Mediji :: Comments Off on Kumtese nga shtabi i emergjences se komunes se Ulqinit
Tags:

Zëri: Zjarr i madh në Ulqin, alarmohen banorët
Para pak minutash njĂ« vatĂ«r e madhe zjarri Ă«shtĂ« parĂ« nĂ« Malin e BardhĂ« nĂ« Ulqin. Sipas raportuesve pĂ«rmasa e vatrĂ«s po rritet, ndĂ«rsa banorĂ«t dhe pushuesit janĂ« alarmuar nga flakĂ«t dhe tymi qĂ« ka mbuluar zonĂ«n. Momentalisht nuk dihet shkaku i zjarrit dhe as nĂ«se ka tĂ« lĂ«nduar, por duket se pĂ«rmasat e zjarrit po zmadhohen gjithnjĂ« e mĂ« shumĂ« duke rrezikuar jetĂ«n e banorĂ«ve. Nga ShĂ«rbimi i Mbrojtjes apelojnĂ« pĂ«r ndihmĂ« tek qytetarĂ«t. ZĂ«ri #gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1 .gallery-item... Vazhdo

August 27, 2016  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on ZĂ«ri: Zjarr i madh nĂ« Ulqin, alarmohen banorĂ«t
Tags:

Cungu priti drejtorin e Qendrës Kulturore Turske Xhihan Ozdemir me bashkëpunëtorë
Kryetari i KomunĂ«s sĂ« Ulqini Nazif Cungu pritin nĂ« kabinetin e tij drejtorin e QendrĂ«s Kulturore Turske Xhihan Ozdemir me bashkĂ«punĂ«torĂ«. MysafirĂ«t nga Turqia e njoftuan kryetarin Cungu pĂ«r aktivitetet e QendrĂ«s Kulturore Turke nĂ« Mal tĂ« Zi, e cila ka pĂ«r qĂ«llim promovimin e kulturĂ«s, artit dhe trashĂ«gimisĂ« tĂ« kĂ«tij shteti nĂ« rajon. Kryetari Cungu veçoi bashkĂ«punimin e mirĂ« tĂ« KomunĂ«s sĂ« Ulqinit me AmbasadĂ«n Turke nĂ« Mal tĂ« Zi dhe AgjencinĂ« Turke pĂ«r BashkĂ«punim NdĂ«rkombĂ«tar dhe Zhvillim – TIKA, dhe... Vazhdo

August 25, 2016  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Cungu priti drejtorin e QendrĂ«s Kulturore Turske Xhihan Ozdemir me bashkĂ«punĂ«torĂ«
Tags:

PQSHI…njofton Elektoratin shqiptar nĂ« Malin e Zi
Sherbimi informativ i PQSHI…njofton Elektoratin qe Kryesia e ngusht bashke me Liderin..e PQSHI..njezeri qe nuk jane Parti Individuale dhe Private..gjeja qe deshmoi Formomi i dy Koalicinove vetem ne KomumĂ«n e Ulqinit ku me te harroin vlerat e Malesise e me gjere, kurse ne i hapim portat per bashkimin e gjith ShqiptarĂ«ve. Per neve nuk eshtĂ« aqe e kushtueshme bartsi Listes sa eshte e randĂ«sishme Bashkimi qe ben fuqin. Per te jemi nĂ« bisedime per Kolonen e tret plotfuqishme. Me Respekt Lideri i PQSHI .DR JAKUPI Sherbimi informativ... Vazhdo

August 21, 2016  :: Lajmet / Vijesti, Shtypi / Mediji :: Comments Off on PQSHI…njofton Elektoratin shqiptar nĂ« Malin e Zi
Tags:

Nënkryetari i qeverisë së Malit të Zi vizitoi Ulqinin
NĂ« Ulqin qĂ«ndroi pĂ«r vizitĂ« zyrtare nĂ«nkryetari i QeverisĂ« sĂ« Malit tĂ« Zi z.Millorad Vujoviq. Ai u prit nga kryetari I komunĂ«s z.Nazif Cungu dhe bashkĂ«punĂ«torĂ«t e tij . Edhe pse kjo vizitĂ« u realizua me ftesĂ« tĂ« KĂ«shillit pĂ«r kthimin e drejtĂ« tĂ« pronave, me qĂ«llim tĂ« informimit tĂ« hollĂ«sishĂ«m rreth problemeve per kthimin e pasurisĂ« ish pronarĂ«ve nĂ« Valdanos, nĂ« takim u prekĂ«n dhe çështje tĂ« tjera me interes tĂ« veçantĂ« pĂ«r KomunĂ«n e Ulqinit. NĂ«nkryetari Vujoviq, vlerĂ«soi se koalicionin e gjerĂ« nĂ«... Vazhdo

August 18, 2016  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on NĂ«nkryetari i qeverisĂ« sĂ« Malit tĂ« Zi vizitoi Ulqinin
Tags:

Page 12 of 183« First...1011121314...203040...Last »