Shtypi / Mediji

Rrëfehet serbja e Beogradit: Shqiptarët më ndihmuan më shumë se shkiet e mi!
“ShqiptarĂ«t nuk na urrejnĂ«, pĂ«rkundrazi mĂ« kanĂ« dashur dhe pse unĂ« jam serbe, bila ata mĂ« ndihmuan mĂ« shumĂ« se shkiet e mi. Kjo dĂ«shmon se me ta kam jetuar e rritur bashkĂ« pa kurrfarĂ« problemi qe 18 vjet, shkuajnĂ« mediat serbe, tĂ« cilat kanĂ« sjellĂ« sot njĂ« reportazh me njĂ« serbe dhe bashkjetesĂ«n e saj me shqiptarĂ«t, transmeton “Presheva JonĂ«â€. Ajo jeton qe 18 vjet nĂ« Ulqin me shqiptarĂ«t dhe Ă«shtĂ« krenare pĂ«r kĂ«tĂ« fakt. Ajo thotĂ« se ata e kanĂ« ndihmuar e saj mĂ« shumĂ« se serbĂ«t dhe malazezĂ«t sĂ« bashku.... Vazhdo

April 20, 2017  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on RrĂ«fehet serbja e Beogradit: ShqiptarĂ«t mĂ« ndihmuan mĂ« shumĂ« se shkiet e mi!
Tags:

Sondazhi i Ul info dhe MOGUL: Komuna e Ulqinit, kampione e korrupsionit
94% nga 300 UlqinakĂ« tĂ« anketuar mendon se korrupsioni nĂ« Mal tĂ« Zi Ă«shtĂ« i pranishĂ«m, ndĂ«rsa 78% tĂ« tyre qĂ« prania Ă«shtĂ« nĂ« masĂ« tĂ« madhe. NjĂ«kohĂ«sisht mbi 86% e qytetarĂ«ve vendon qĂ« korrupsioni nĂ« Ulqin Ă«shtĂ« shumĂ« ose kryesisht i pĂ«rhapur, gjegjĂ«sisht pak mĂ« e ulĂ«t se nĂ« nivel shtetĂ«ror, u tha nĂ« konferencĂ« pĂ«r shtyp e cila tĂ« enjten u mbajt nĂ« Ulqin. Organizatat e shoqĂ«risĂ« civile “Ul info” dhe MOGUL kanĂ« publikuar rezultatet e “Hulumtimit pĂ«r perceptimin e korrupsionit nĂ« komunĂ« tĂ« Ulqinit”,... Vazhdo

April 13, 2017  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Sondazhi i Ul info dhe MOGUL: Komuna e Ulqinit, kampione e korrupsionit
Tags:

Ministri Zenka, takon zëvendësministrin e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Rexhep Hoti
Hoti nĂ« Mal tĂ« Zi, takon ministrin pĂ«r tĂ« Drejtat e Njeriut dhe tĂ« Pakicave   “Mali i Zi brenda disa muajsh bĂ«ri shumĂ« pĂ«r shqiptarĂ«t” PĂ«rgjatĂ« vizitĂ«s zyrtare dy ditore nĂ« Mal tĂ« Zi, zĂ«vendĂ«sministri i KulturĂ«s, RinisĂ« dhe Sportit, Rexhep Hoti, sot pati njĂ« takim me ministrin pĂ«r tĂ« Drejtat e Njeriut dhe tĂ« Pakicave, z. Mehmed Zenka (Unioni Demokratik Shqiptar), i cili ishte i shoqĂ«ruar nga zĂ«vendĂ«sministri Leon Gjoka (PDS). Takimi u zhvillua nĂ« njĂ« atmosferĂ« shumĂ« tĂ« pĂ«rzemĂ«rt ku u bisedua pĂ«r... Vazhdo

April 11, 2017  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Ministri Zenka, takon zĂ«vendĂ«sministrin e KulturĂ«s, RinisĂ« dhe Sportit, Rexhep Hoti
Tags:

Ura Ulqin – Tivar nĂ« rrezik tĂ« shembjes
Foto/Lajmi qĂ« po bĂ«n bujĂ« nĂ« rrjetet sociale Facebook dhe nĂ« Media Sot, Ura qĂ« lidhĂ« Ulqinin me Tivar nĂ« vendin Dobre Vode, Ă«shtĂ« nĂ« gjendje tĂ« mjerueshme. Kjo urĂ« po pĂ«rjeton shkatĂ«rrimin dhe mungesĂ«n e plotĂ« tĂ« vĂ«mendjes sĂ« autoriteteve pĂ«r ta mirĂ«mbajtur atĂ«. Plasaritja e saj vazhdon dita ditĂ«s, autoritet pĂ«rkatĂ«se do tĂ« duhet vĂ«nĂ« dorĂ« pĂ«r ta mirĂ«mbajtur, si jo ura me kĂ«tĂ« intensitet tĂ« plasaritjes, rreziku i shembjes sĂ« saj ekziston, raporton portali CdM.  Vazhdo

April 6, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Shtypi / Mediji :: Comments Off on Ura Ulqin – Tivar nĂ« rrezik tĂ« shembjes
Tags:

Rusia po zhvillon luftë speciale kundër Malit të Zi
Ndikimi rusĂ« nĂ« shtetin prej rrethĂ« 644 mijĂ« e 578 banorĂ«ve Ă«shtĂ« i madh. Edhe pse njĂ« vend i vogĂ«l, por bregdetar me nje sipĂ«rfaqe prej 13 mijĂ« e 812 kilometrash vazhdon tĂ« mbetet  kĂ«ndshĂ«m pĂ«r rusĂ«t. Ka kohĂ« qĂ« kjo hapĂ«sirĂ« ishte nĂ«n ndikimin sllavĂ«, konkretisht atĂ« rusĂ« dhe vendi shkonte drejt lindjes. ËshtĂ« fjala pĂ«r Malin e Zi, i cili qĂ« nga viti 2000 e kĂ«ndej kishte nisur tĂ« bĂ«hej vend tĂ«rheqĂ«s dhe joshĂ«s pĂ«r rusĂ«t, ku dita ditĂ«s rritej prezenca dhe ndikimi rusĂ« dhe atĂ« nĂ« forma tĂ« ndryshme.... Vazhdo

April 4, 2017  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Rusia po zhvillon luftĂ« speciale kundĂ«r Malit tĂ« Zi
Tags:

NĂ« Ulqin, Edin Rama takon faktorin politik shqiptar
NĂ« vijim tĂ« vizitĂ«s sĂ« tij nĂ« Malin e Zi, kryeministri Edi Rama Ă«shtĂ« ndalur nĂ« Ulqin, ku Ă«shtĂ« takuar me pĂ«rfaqĂ«sues shqiptarĂ« tĂ« politikĂ«s. PĂ«rmes njĂ« statusi nĂ« rrjetet sociale, kreu i qeverisĂ« shqiptare ka vlerĂ«suar hapat e ndĂ«rmarrĂ« nga politika nĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« komunitetit shqiptar. “NĂ« Ulqin me faktorĂ«t politikĂ« shqiptarĂ« tĂ« Malit tĂ« Zi, ku po bĂ«het njĂ« progres i madh hapash konkretĂ« nĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« komunitetit shqiptar”, ka thĂ«nĂ« Rama nĂ« Facebook. / Top Channel  Vazhdo

April 3, 2017  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on NĂ« Ulqin, Edin Rama takon faktorin politik shqiptar
Tags:

Detyrimi financiar i Malit të Zi në NATO, 450.000 euro në vit
The Prime Minister of Montenegro, Dusko Markovic visits NATO and meets with NATO Secretary General Jens Stoltenberg NĂ« samitin e NATO-s mĂ« 25 maj, Mali i Zi do tĂ« pranohet nĂ« aleancĂ«n veri-atlantike, ku do tĂ« bĂ«het shteti i 29-tĂ« anĂ«tarĂ« i saj PODGORICË (AA) – Detyrimi financiar i Malit tĂ« Zi kundrejt NATO-s nĂ« formĂ« tĂ« anĂ«tarĂ«sisĂ« tĂ« cilĂ«n shteti do tĂ« duhet ta paguaj çdo vit Ă«shtĂ« rreth 450 mijĂ« euro, raporton Anadolu Agency (AA). Ekipi pĂ«r komunikim nĂ« kuadĂ«r tĂ« KĂ«shillit pĂ«r AnĂ«tarĂ«sim nĂ« NATO, publikoi... Vazhdo

April 2, 2017  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Detyrimi financiar i Malit tĂ« Zi nĂ« NATO, 450.000 euro nĂ« vit
Tags:

Elezaga: A do te kete rrena dhe premtime boshe, Jadrani, Galebi, Rruga Ulqin-KrythĂ« pĂ«r “DitĂ«n e Ulqinit”
NĂ« prag tĂ« DitĂ«s sĂ« KomunĂ«s pushteti i Ulqinit ka pak arsye tĂ« lavdĂ«rohet, pohojnĂ« nĂ« opozitĂ«n e Ulqinit, raporton portali Ul.info. Sipas fjalĂ«ve tĂ« kryetarit tĂ« PSD-sĂ« Skender Elezaga, pushteti lokal do tĂ« mbahet nĂ« mend si qeverisje me ma shumĂ« premtime tĂ« dhĂ«na dhe mĂ« pak tĂ« mbajtura. “Ky Ă«shtĂ« pushteti me efikasitetin mĂ« tĂ« vogĂ«l dhe me mĂ« sĂ« shumti konflikte dhe sabotime”, tha ai pĂ«r “Vijesti”. Elezaga Ă«shtĂ« i bindur se tĂ« shtunĂ«n do tĂ« ketĂ« premtime tĂ« reja – datĂ« tĂ« re pĂ«r fillimin... Vazhdo

March 30, 2017  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Elezaga: A do te kete rrena dhe premtime boshe, Jadrani, Galebi, Rruga Ulqin-KrythĂ« pĂ«r “DitĂ«n e Ulqinit”
Tags:

Nazif Cungu nuk i’a doli qĂ« ta bĂ«j presidentin Nishani qytetar nderi tĂ« Ulqinit
KohĂ« mĂ« parĂ« kryetari i komunĂ«s sĂ« Ulqinit Nazif Cungu i dĂ«rgoi Kuvendit komunal tĂ« Ulqinit iniciativĂ«n qĂ« kryetari i ShqipĂ«risĂ« Bujar Nishani tĂ« bĂ«het qytetar nderi i qytetit tonĂ«. Kjo iniciativĂ« Ă«shtĂ« dashur qĂ« tĂ« jetĂ« nĂ« rend dite tĂ« parlamentit lokal tĂ« Ulqinit qĂ« nĂ« fillim tĂ« muajit mars. NjĂ« gjĂ« e tillĂ« nuk ka ndodhur akoma as kĂ«saj dite, qĂ« do tĂ« thotĂ« se presidentit Nishani, nĂ«se respektohen procedurat, nuk do tĂ«mund tĂ« marrĂ« mirĂ«njohjen ”Qytetarnderi i Ulqinit”, sĂ« paku pĂ«r ditĂ«n e... Vazhdo

March 29, 2017  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Nazif Cungu nuk i’a doli qĂ« ta bĂ«j presidentin Nishani qytetar nderi tĂ« Ulqinit
Tags:

Gecaj u prit në takim me ministrin Zenka
ZĂ«vendĂ«sministri Bajram Gecaj u takua me Ministrin pĂ«r tĂ« Drejtat e Njeriut dhe tĂ« Pakicave tĂ« Malit tĂ« Zi, z. Mehmed Zenka NĂ« kuadĂ«r tĂ« vizitĂ«s zyrtare nĂ« Mal tĂ« Zi, ZĂ«vendĂ«sministri Gecaj u prit nĂ« takim  edhe nga Ministri pĂ«r tĂ« Drejtat e Njeriut dhe tĂ« Pakicave tĂ« Malit tĂ« Zi, z. Mehmet Zenka, dhe kĂ«shilltari i tij z. Fikret Dinosha. NĂ« takimin e pĂ«rbashkĂ«t tĂ« dyja palĂ«t u dakorduan pĂ«r vazhdimin e bashkĂ«punimit reciprok mes KosovĂ«s dhe Malit tĂ« Zi dhe shkĂ«mbimet e pĂ«rvojave mĂ« tĂ« mira nĂ« fushĂ«n... Vazhdo

March 22, 2017  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Gecaj u prit nĂ« takim me ministrin Zenka
Tags:

Page 4 of 183« First...23456...102030...Last »