Sporti / Sport

Vazhdojn sukseset për Karate Club ” REI “
Klubi i karates,,REI,, të shtunën me 07-11-2015 në Tivar mori pjesë në Turneun Ndërkombtar, Trofeu i Tivarit. Karate Club Rei mori pjes me dy ( 2 ) garus, ku arritën të sjellin 1 Medalje të Artë dhe 1 Medalje Argjendi.Ky asht një sukses i madh duke marr parasysh që morem pjes me ( 2 ) garues. Me medalje të Arte u korurzua Admir Sella kurse me medalje të Argjendtë u shpall Andrea Dragojevic. Trajnerët shprehen të knaqur me rezulltatet e arritura dhe i përgëzojn garuesit.  Vazhdo

November 13, 2015  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Vazhdojn sukseset për Karate Club ” REI “
Tags:

Otrant Olimpik përmbys në fund Arsenalin e Tivatit 1:0 – Video
Janë zhvilluar ndeshjet hapëse në gjiron e shtatë të ligës së tretë të Malit të Zi, ku skuadra e Otrant Olimpik ka korrur një fitore shumë të rëndësishme si nikoqir kundër Arsenalit të Tivatit. Ishte Adnan Alibegu që në minutën e 72’, gjeti golin e vetëm të kësaj ndeshje, pas një gabimi në mbrojtjen e Nebojsha Deliqit të Arsenalit të Tivatit.  Vazhdo

November 1, 2015  :: Lajmet / Vijesti, Sporti / Sport :: Comments Off on Otrant Olimpik përmbys në fund Arsenalin e Tivatit 1:0 – Video
Tags:

Fatmir Gjeka takohet me udheheqësit e klubit futbollistik Otrant..Olympic
Kryetari i Komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka  dhe bashkëpunëtorët e tij pritën në një takim  pune  zyrtarët e Klubit  futbollistik Otrant ..olympik. Në  këtë takim  u bisedua  për   gjëndjen  e sportit  në komunën tonë  me theks  të vecantë në futboll  si dhe  për sfidat dhe  veshtirësitë  me të cilat ballafaqohet  ekipi Otrant..olympik. Kryetari Gjeka  u shpreh  i gatshëm për  bashkëpunim dhe ndihme  vecmas  për  përmirësimin e  infrastrukturës  së   objekteve  sportive.Nga ana... Vazhdo

October 26, 2015  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Fatmir Gjeka takohet me udheheqësit e klubit futbollistik Otrant..Olympic
Tags:

Nishani vlerëson Ekipin Kombëtar të Futbollit të Shqipërisë me “Nderi i Kombit”
Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka vlerësuar te dielen ne mbremje , Ekipin Kombëtar të Futbollit të Shqipërisë me Dekoratën “Nderi i Kombit” me motivacionin: “Në vlerësim të arritjes historike të kualifikimit për në fazën finale të Kampionatit Europian ‘Francë 2016’, për rezultatet e shkëlqyera sportive që mundësuan këto fitore si dhe për lartësimin e imazhit të Shqipërisë dhe shqiptarëve në botë duke na bërë më krenarë e të bashkuar se kurrë”. Shqipëria u kualifikua për herë të... Vazhdo

October 12, 2015  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Nishani vlerëson Ekipin Kombëtar të Futbollit të Shqipërisë me “Nderi i Kombit”
Tags:

Në “Theranda open 2015” Taekwondo Ulqini u u kurorëzua me 4 medalje
TAEKWONDO “Theranda open 2015” Gjatë vikendit që lamë pas me datë 26.09.2015 e shtune në Kosove në qytetin e Therandes u zhvillua turneu ndërkombëtarë për të 6-tin vitë me radhë në sportin olimpik të Taekwondo-së. Në këtë garë morën pjesë rrethë 100 garues, kryesisht nga klubet shqiptare si Kosova, Shqiperia dhe Mali i Zi. Klubi i Taekwondo-së Ulqini u paraqit me 4 garues dhe një refer. Garuesit e KT Ulqinit ishin të suksseshën duke fituar tri medalje të arta dhe një të bronzit. Me medalje të... Vazhdo

September 28, 2015  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Në “Theranda open 2015” Taekwondo Ulqini u u kurorëzua me 4 medalje
Tags:

Klubi i Taekwondo-së vazhdon t’i sjell 7 medalje Ulqinit
Taekowondo “1st Montenegro Trophy 2015” Gjatë vikendit që lam pas me datë 20.09.2015 në qytetin e Podgoricës u mbajtë turneu ndërkombëtarë “Montenegro Trophy 2015”.Në kët turne morrën pjesë afër 200 garues nga vendet e rajonit si; Shqipëria, Maili i Zi, Kosova, Bosna, Kroacia, Serbia, Sllovenia. Në këtë turne Klubi i Taekwondo-së Ulqini u prezantua me 6 garues. Suksesi për klubin e Taekwondo-së Ulqini ishte gjithësejt shtatë medalje të fituara, katër të arta, dy të argjendit dhe një të... Vazhdo

September 22, 2015  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Klubi i Taekwondo-së vazhdon t’i sjell 7 medalje Ulqinit
Tags:

Diellëza Rama u shpall garuesja më e suksesshme e turneut në Podujevë
Më 14 qershor 2015 Klubi i Karatesë “Ulqini” mori pjesë në Turneun XV Memorial “Rrahim Curri & Behar Begolli“ në Podujevë të Kosovës. Klubi i Karatesë “Ulqini” në këtë garë mori pjesë me pesë garues, të cilët u kurorëzuan me 8 medalje në disiplinat kata dhe luftëra individuale: 2 të arta, 2 të argjendta dhe 4 të bronzta. Me nga disa medalje u kurorëzuan Antigona Rama, Diellëza Rama, Eliza Salihi, Elvir Islami dhe Resul Ceka. Në fund të Turneut u shpallën më të mirët. Garuesja e Klubit të... Vazhdo

June 17, 2015  :: Lajmet / Vijesti, Sporti / Sport :: Comments Off on Diellëza Rama u shpall garuesja më e suksesshme e turneut në Podujevë
Tags:

Rrezart Cungu ne Davis Cup reprezentacionin e Malit te Zi
Sot ne Podgoric u mbajt ndeshja kualifikuese per Davis Cup reprezentacionin e Malit te Zi. Pas 3 ore e 10 min loje, Rrezarti fitoi kunder lojtarit nga Podgorica , Pavle Rogam me {6/7, 6/3,6/3}, i cili ishte kundershtar i drejtperdrejte per pjesmarrje ne Davis Cup reprezentacionin e Malit te Zi. Keshtu Rrezart Cungu per her te pare do te jete njeri prej kater anetareve qe do te perfaqesojne Malin e Zi ne kete turne. Turneu Davis Cup do te mbahet ne San Marino, prej dates 15.-18.07.2015, ku do te marrin pjese 13 reprezentacione ( Shqiperia,... Vazhdo

June 9, 2015  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Rrezart Cungu ne Davis Cup reprezentacionin e Malit te Zi
Tags:

KK Champion përsëri me medalje Ballkanike
Me 29,3o dhe 31 maj 2015 ne Herceg Novi u mbajt kampionati i 20-te ballkanik ne karate per pionier dhe shpresa.Ne kete kampionat moren pjese 900 garues nga 11 shtete te ballkanit. Nga klubi I karatese Champion,pjese e perfaqesueses se Malit te Zi ishin 4 garues:Eliza Markiq,Mihailo Bojanoviq,Fahreta Elezoviq dhe Leona Markiq. Ky kampionat mblodhi nje numer te madh te sportisteve dhe konkurenca ishte mjaft e madhe keshtu qe nuk ishte e lehte te renditesh nder tre me te miret,sic u rendit nxenesja e klubit te karatese Champion,LEONA MARKIQ... Vazhdo

June 5, 2015  :: Sporti / Sport :: Comments Off on KK Champion përsëri me medalje Ballkanike
Tags:

Rrezart Cungu fitues i dyfisht i Podgorica Open 2015
Ne klubin e tenisit Eminent nga Podgorica, sot u mbajte finalja e turneut Podgorica Open 2015. Garuesi Yne, Rrezart Cungu kurorzohet me kupe te arte ne te dy kategorit,. Pasi qe diten e djeshme u shpalli fitues ne kategorin e cifteve se bashku me partnerin nga Greqia Christos Antonopoulos. Pengesa e radhes te cilen Rrezarti e kapercej ne finalen e turneut, ishte pikerisht lojtari Christos Antonopoulos i cili ishte edhe bartesi i pare i ketij turneu. Edhe pse loja nisi shume mire per garuesin nga Ulqini, u verejt se lojtari nga Greqia... Vazhdo

May 31, 2015  :: Lajmet / Vijesti, Sporti / Sport :: Comments Off on Rrezart Cungu fitues i dyfisht i Podgorica Open 2015
Tags:

Page 10 of 53« First...89101112...203040...Last »