Sporti / Sport

Në Ulqin organizohet vrapim tradicional 2014 + Foto
Organizuar nga Komuna e Ulqinit dhe strukturat udhëheqëse të sportit në këtë komnë është mbajtur Vrapimi  tradicional Në Ulqin, të premten, më 10 janar 2014, u mbajt vrapimi i tretë ndërkombëtar rrugor “Ulqini 2013”, në organizimin e Komunës së Ulqinit, Federatës së Atletikës të Malit të Zi, SHRS “Belvi” dhe të OJQ “Ulqini Sport”. Në këtë manifestim morën pjesë përfaqësues të atletikës nga Shqipëria, Bosnja e Hercegovina, Serbia , Maqedonia,Hungaria, Kosova dhe sportistë nga klube të sporteve... Vazhdo

January 11, 2014  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Në Ulqin organizohet vrapim tradicional 2014 + Foto
Tags:

Ndahen në Ulqin çmimet prestigjioze të sportit për vitin 2014 + Foto
U ndanë çmimet për sportistët dhe klubet e komunës së Ulqini Në organizim të Sekretariatit për Administratë dhe veprimtari shoqërore, në sallën e Kuvendit komunal me date 30.12.2013 vit u organizua ceremonia e ndarjes së çmimeve për sportistët dhe klubet sportive të komunës së Ulqinit. Çmimet u ndanë për sportistin më të mirë të vitit, klubin më të mirë në sportet individuale, klubin më të mirë në sportet kolektive si dhe sportistin më me perspektivë në komunën e Ulqinit për vitin 2013. – Sportisti... Vazhdo

December 31, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Ndahen në Ulqin çmimet prestigjioze të sportit për vitin 2014 + Foto
Tags:

SHBA: U zhvillua turneu i  Futbollit të Vogël në salla të mbyllyra  për Tri-Shtetshin në Nju Xhersi
Beqir SINA, New Jersey Vllaznimi, i struganëve fitues i këtij turneut 2013, ishte skuadra më cilësore e cila në përbërje të saj shquhet me disa futbollista të talentuar, Në vend të dytë Ekipi i Krajës me tranier Zija Cuka, i cili u dallua për shpirtin e fort të garës dhe ekip i disiplinuar WAYNE NEW JERSEY :  Turneu i Mini-Futbollit – Futbollit të Vogël në salla të mbyllyra mes ekipeve vetëm shqiptare të komunitetit tonë, për Tri-Shtetshin në Nju Xhersi, i cili mbahet për të pestën herë, ka nisur... Vazhdo

December 28, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on SHBA: U zhvillua turneu i Futbollit të Vogël në salla të mbyllyra për Tri-Shtetshin në Nju Xhersi
Tags:

Mirënjohje duke përshkruar dhe uruar Maratonën e Pavarësisë 2013
Nga Flamur Anamali Me rastin e realizimit të suksesshëm të Maratonës së Pavarësisë, u jemi mirënjohës të gjithëve, të cilët në cilën do mënyrë kontribuan në realizimin e këtij evenimenti. Me këtë rast dëshirojmë të falënderojmë Shoqatën Shqiptaro Amerikane “Ana e Malit” me seli në New York. Bashkëpunimi dinjitoz i Bashkisë së Shkodrës dhe Këshillit Nacional të Shqiptarëve në Mal të Zi, gjegjësisht z. Lorenc Luka dhe z. Genci Nimanbegu, duke bashkëngjitur edhe kryetarin e Komunës së Ulqinit z.... Vazhdo

December 17, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Mirënjohje duke përshkruar dhe uruar Maratonën e Pavarësisë 2013
Tags:

Esad Kraja u stolis me medalje të artë në Durrës
Taekwondo Ulqini suksesi i radhës. Me datë 01.12.2013 në Durrës u mbajtë turneu ndërkombëtarë në sportin olimpik të Taekwondo-së. Në këtë turne morrën pjesë rreth 170 garues nga Shqipëria, Maqedonia, Greqia, Mali i Zi. Në këtë turne u paraqit edhe klubi i Taekwondo-së Ulqini i cili u përfaqësua me katër garues. Taekwondo Ulqini fiton 3 medalje, një medalje të artë, një të argjend dhe një të bronzit. Esad Kraja fiton medaljen e artë i cili arrinë të fitoj tre ndeshje në kategorinë kadet i ri, pesha -32kg. Artan... Vazhdo

December 4, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Sporti / Sport :: Comments Off on Esad Kraja u stolis me medalje të artë në Durrës
Tags:

Dragoljub Koprivica fitues i maratonës së pavarësisë së Shqipërisë
Dragoljub Koprivica atleti i klubit Mornar të Tivarit është fituesi i maratonës së pavarësisë së Shqipërisë , Shkoder Ulqin që u mbajt të dje për nder të 101 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë. Në këtë maratonë morën pjesë 101 atletë dhe atlete nga Mali i Zi, Kosova dhe Shqipëria. Pas ngritjes së flamurit dhe ekzekutimit te hymnit kombëtar, 101 maratonist, aq sa vitet e pavaresise se shtetit shqiptar, nisen  Maratonen e Pavarësisë Shkodër-Ulqin, duke pershkuar 42 km. MARATONA E PAVARËSISË-GARUESIT... Vazhdo

November 29, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Sporti / Sport :: Comments Off on Dragoljub Koprivica fitues i maratonës së pavarësisë së Shqipërisë
Tags:

Taekwondo Ulqini kthehet me18 medalje të arta nga Podgorica + Foto
Taekwondo Kupa e Malit te Zi 2013 Gjatë vikendit të kaluar me datë 23.11.2013 në Podgoricë u mbajtë kupa e Malit të Zi në sportin olimpik të Taekwondo-së. Taekwondo Ulqini fitues i kupës së Malit të Zi në diciplinën e formave. Klubi i Taekwondo-së Ulqini u paraqit me 16 garues dhe arriti këtë suksesë, gjithësejtë 26 medalje prej tyre 18 medalje të arta, 5 medalje të argjendëta dhe 3 medalje të bronzit. Shkëlqejnë Medina Kanaqi dhe Bojan Vladisavljeviq me nga 4 medalje të arta si dhe Esad Kraja me dy medalje... Vazhdo

November 27, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Sporti / Sport :: Comments Off on Taekwondo Ulqini kthehet me18 medalje të arta nga Podgorica + Foto
Tags:

Bashkimi dha rezultat të shkëlqyer në Tirana Karate Open 2013 – Video
Klubi i karatesë “Ulqini”, klubi i parë i karatesë në komunën e Ulqinit dhe Klubi i karatesë “Rei”, klubi më i ri në Ulqin, bashkuan forcat e veta për të marrë pjesë në Turneun ndrëkombëtar të karatesë “TIRANA KARATE OPEN 2013”, i cili u organizua më 17 nëntor 2013 për nder të çlirimit të Tiranës. Për një prezentim më të mirë të qytetit tonë dy klubet u dakorduan që në këtë turne të marrin pjesë në emër të Klubit të karatesë “Ulqini”, me emrin e qytetit. Kështu “ULQINI” në... Vazhdo

November 19, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Sporti / Sport :: Comments Off on Bashkimi dha rezultat të shkëlqyer në Tirana Karate Open 2013 – Video
Tags:

KK’’Champion’’- përfaqësim dinjitoz në Tiranë – Video
Te dielen,me 17 nentor 2013 klubi I karatese Champion mori pjese ne turneun ‘’Tirana Karate Open’’qe u mbajt ne Tirane. Pjesmarres ishin 5 shtete me mbi 350 garues Champion mori pjese me 7 garues nder te cilet 2 ne kata individuele kurse 5 ne luftra individuale te cilet fituan 2 medalje te arta dhe 3 bronzi. Ne kategorine -42kg,me medalje te arte u kurorezua Melita Shata.Ndersa ne kategorine -47 kg gjithashtu me medalje te arte Andrea Dragojeviq per te cilen ishte nje sfide duke marre parasysh konkurencen e madhe ne kategorine... Vazhdo

November 19, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Sporti / Sport :: Comments Off on KK’’Champion’’- përfaqësim dinjitoz në Tiranë – Video
Tags:

Klubi i Karatesë “Ulqini” mori pjesë në tre turne ndërkombëtarë
Klubi i Karatesë “Ulqini” mori pjesë në tre turne ndërkombëtarë KK “ULQINI” S’KA TË NDALUR – SHKËLQEN SI ÇDO HERË Më 26 tetor 2013 në Tivar u mbajt u Turneu IV ndërkombëtar i karatesë “Trofeu i Tivarit 2013”. Klubi i karatesë “Ulqini” u paraqit me 17 garues, të cilët arritën të fitojnë 15 medalje: 2 medalje të arta, 2 të argjendta, 11të bronzta dhe 2 kupa për 2 vendet e parë. Me medalje të artë u kurorëzuan Ronald Jacoviq dhe Diellëza Rama, ndërsa me medalje të argjendta u kurorëzuan... Vazhdo

November 5, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Klubi i Karatesë “Ulqini” mori pjesë në tre turne ndërkombëtarë
Tags:

Page 18 of 53« First...10...1617181920...304050...Last »