Sporti / Sport

Deklarata e karateistit Adonis Markashi
Adonis Markashi deklaron se ai nuk eshte me pjese e KK Champion qe prej disa muajsh….Gjithashtu Adonisi shton se tashme do jem anetar dhe karateist i klubit te ri Karate Klub REI i cili te henen me 4 nentor do te filloje punen si klub… Sa i perket pjesemarrjes sime ne kampionatin boteror i cili do te mbahet ne Guadalahare te Spanjes me muaj po bej stervitje te shumeta per te perfaquar denjesisht veten,familjen time e Ulqinin dhe perfaqsuesen e Malit te Zi te cilet me mundesuan me arritjet dhe sukeset te cilat kam treguar gjate... Vazhdo

November 3, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Deklarata e karateistit Adonis Markashi
Tags:

KK Champion mori pjesë në “Trofeu i Tivarit 2013”
Klubi i karatese Champion pati edhe nje pjesmarrje te suksesshme,garen “Trofeu i Tivarit 2013”qe u mbajt me 26 tetor 2013.Pjesmarres ishin 10 shtete te Evropes,47 klube, 750 garues.Champion mori pjese me 11 nxenes duke fituar keshtu me 8 medalje dhe 1 kup. Ne ndeshje individuale me medalje te arte u kurorezua Melita Shata.Kurse me medalje bronzi Andrea Dragojeviq dhe Eliza Markiq. Ne ndeshje ekipore ne nje konkurenc mjaft te madhe,me medalje argjendi u shperblye ekipi i perbere nga: Eliza Markiq,Melita Shata,Andrea Dragojeviq,Ivana... Vazhdo

November 2, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on KK Champion mori pjesë në “Trofeu i Tivarit 2013”
Tags:

Mehmet Durakovic is the new Selangor coach
The Red Giants have roped in former star player Memhet Durakovic to chart their fortunes in the Super League. The 48-year-old Durakovic was a key player in Selangor’s success in winning the Malaysia Cup for three consecutive seasons from 1995 to 1997. FAS deputy president Datuk Abdul Mokhtar Ahmad said in a press release on Thursday that Durakovic had served Selangor with distinction. “As a player, we believe the former Australian international had the ability to transmit his desire, enthusiasm and commitment to the team. We realise... Vazhdo

November 1, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Mehmet Durakovic is the new Selangor coach
Tags:

Suksesi i KK Champion ne Beograd
Klubi I karatese Champion u prezantua ne turneun “Trofeu I Beogradit’’qe u mbajt ne Beograd ku moren pjese 1200 garues,82 klube,5 shtete.Ne kete konkurenc te madhe,KK Champion arriti te fitoje 1 medalje te arte dhe 4 bronzi. Leona Markiq u kurorezua me medalje te arte ne kata individuale.Kurse me medalje bronzi Milica Bundallo dhe Dimitrije Beserminji.Ne ndeshje individuale me medalje bronzi u shperblyen Eliza Markiq dhe Andrea Dragojevic. Per Klubin e karatese Champion,pjesmarrja ne kete gare ishte e rendesishme sepse nxenesit... Vazhdo

October 30, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Suksesi i KK Champion ne Beograd
Tags:

OFK Federal Ulcinj 5 – 3 FK Hajduk Bar – Video
Valmir Perezic ( 1 ) Fatmir Molabecirovic ( 1 ) Osman Gurzakovic ( 1 ) Adnan Ali Begu ( 1 ) Auto-gol ( 1 )  Vazhdo

October 27, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on OFK Federal Ulcinj 5 – 3 FK Hajduk Bar – Video
Tags:

Adonis Markashi vazhdon perseri duke fituar medalje te arit
Nxenesi i Karate Klub Rei Adonis Markashi vazhdon perseri duke fituar medalje te arit. Kete her Adonisi morri pjes ne kupen e Kolashinit dhe ai perseri u rendit me vendin e par vlen te theksohet se Adonisi po pergaditet per Kampionatin Boteror ne muajin nentir dhe sic po shihet ai po tregon se eshte ne formen e duhur per te arritur sukses dhe ne ate kampionat. Karate Club Rei Ulcinj-Ulqin Facebook  Vazhdo

October 19, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Sporti / Sport :: Comments Off on Adonis Markashi vazhdon perseri duke fituar medalje te arit
Tags:

Organizata Turistike e Ulqinit gezuar Kurban Bajramin
Organizata Turistike e Ulqinit uron te gjithe besimtaret e fese Islame festen e madhe te Kurban Bajramit duke i’u deshiruar fat dhe begati ne familjet e tyre. Me respekt, Organizata Turistike e Ulqinit  Vazhdo

October 14, 2013  :: Sporti / Sport, Turizmi / Turizam :: Comments Off on Organizata Turistike e Ulqinit gezuar Kurban Bajramin
Tags:

Ekipi Ana e Malit në Milano të Italisë
Fituesi i turneut në futboll të vogël  të organizuar për nder të festës së Shën Ndout në Ulqin , ekipi  Ana Malit do marrë pjesë në turneun ndërkombëtar në qytetin e Milanos prej datës 11-14. 10. 2013 në të cilin turnir do marrin pjesë 16 ekipe nga shtete të ndryshme të Europes. Ekipi i Anës së Malit do përfaqësoj Komunën e Ulqinit në qytetin  e Milanos. Djelmoshave tonë iu urojmë rrugëtim të mbarë dhe të kthehen më fitore.  Vazhdo

October 10, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Ekipi Ana e Malit në Milano të Italisë
Tags:

Andrea Dragojeviq,garuesja e me e mire e turneut
KK CHAMPION,Ulqin-Andrea Dragojeviq,garuesja me e mire e turneut Ne turneun e dhjete te karatese”Kupa e Nikshiqit” qe u mbajt me 05 tetor ’13,Klubi I karatese Champion pati suksese mjaft te mira duke marr pjese me 11 garues te cilet fituan 11 medalje te arta,4 argjendi,2 bronzi si dhe nje kup. Derisa edhe garuesja me e mire e turneut u shpall Andrea Dragojeviq,nxenese e kk Champion e cila u kurorezua me 3 medalje te arta.Ne kete gare pjesmarres ishin 360 garues nga 26 klube nga Mali I Zi,Bosna dhe Hercegovina dhe Serbia. Ne kata... Vazhdo

October 8, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Andrea Dragojeviq,garuesja e me e mire e turneut
Tags:

Rrezart Cungu triumfon ne turneun – National Sport Park Open U16
Federata e tenisit Europian organizoi ne Tirane turneun – National Sport Park Open U16 te kategorise  16 vjeçare në të cilin morri pjesë edhe tenisti nga Ulqini, Rrezart Cungu. Rrezarti në xhiron e parë u takua me Stojan Stojanovski të cilin e mundi me rezultatin 6:1 6:1. Në çerek-finale u taku me Federico Benedetti nga Italija. Rrezarti triumfoj përsëri me rezultatin 7:5 6:0. Me Dragan Dumevskin nga Maqedonija u takua në gjysëm-finale ku Cungu doli fitues me rezultatin 6:4 6:3. Kundërshtari i Rrezartit në finale... Vazhdo

September 10, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Rrezart Cungu triumfon ne turneun – National Sport Park Open U16
Tags:

Page 19 of 53« First...10...1718192021...304050...Last »