Sporti / Sport

32 medalje të arta për Klubin e Karatesë “Ulqini”
Më 27 prill 2013 në Podgoricë u mbajt gara Trofeu i 3-të “7. Avgust”, ku morën pjesë 19 klube të karatesë me 400 garues nga Serbia, Shqipëria dhe Mali i Zi. Klubi i karatesë “Ulqini” mori pjesë me 28 garues të gjeneratave të ndryshme dhe u rendit në vendin e dytë në renditjen e përgjithshme. Garuesit e KK “Ulqini” arritën të fitojnë plot 52 medalje: 28 të arta në disiplinat individuale kata dhe luftëra dhe 4 në disiplinat ekipore – 3 në displinën e katave dhe 1 në disiplinën e luftërave. Me... Vazhdo

May 1, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on 32 medalje të arta për Klubin e Karatesë “Ulqini”
Tags:

Artan Fici pjesmarrës në kampionatin evropian të Moldavisë
Artan Fici pjesmarrës në kampionatin europian Me datë 17-21.04.2012 në Kishiniev të Moldavisë u mbajt kampionati europian për moshën 16-21 vjeç, në sportin olimpik të Taekwondo-së. Në këtë europian morën pjesë 43 shtete me afro 400 garues. Mali i Zi u përfaqësua me 4 garues e ne mesin e tyre edhe një garues nga klubi i Taekwondo-së Ulqini Artan Fici. Garuesit tjerë që morën pjesë ishin: Vilson Lajçaj, Mario Gegaj, dhe Andjela Popoviq. Garuesi nga Tk Ulqini Artan Fici edhe pse ishte një garë e nivelit europian... Vazhdo

April 29, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Sporti / Sport :: Comments Off on Artan Fici pjesmarrës në kampionatin evropian të Moldavisë
Tags:

KK “Ulqini” i treti në renditjen e përgjithshme në mesin e 24 klubeve
Të shtunën, më 20 prill 2013 në Podgoricë u mbajt Kampionati i Karatesë së Malit të Zi për Fatosa dhe Pionierë në kata dhe Kupa e Malit të Zi për Kadetë, Juniorë dhe Seniorë të rinj në kata individuale dhe ekipore dhe luftëra individuale. Klubi i karatesë “Ulqini” në mesin e 24 klubeve pjesëmarrëse u rendit në vend të tretë në renditjen e përgjithshme, në vend të parë u rendit KK “Omlladinac” nga Podgorica, ndërsa vendi i dytë i takoi KK “Buduqnost” po ashtu nga Podgorica. Garuesit e Klubit... Vazhdo

April 22, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on KK “Ulqini” i treti në renditjen e përgjithshme në mesin e 24 klubeve
Tags:

Ulcinj Fed Cup Tennis 2013 Europe/Africa Zone – Group II
ULCINJ, MONTENEGRO: Latvia stormed to the top of Pool A on the opening day of the Fed Cup by BNP Paribas Europe/Africa Zone Group II event after defeating Finland in all three rubbers. Jelena Ostapenko and Diana Marcinkevica sealed victory for the Latvians with straight sets wins over Ella Leivo and Piia Suomalainen respectively, before the same two Latvian players completed the whitewash with a comfortable 60 63 win against Leivo and Tanja Tuomi. In the other tie in Pool A, Tunisia defeated Estonia 2-1. Nour Abbes needed just over an... Vazhdo

April 19, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Sporti / Sport :: Comments Off on Ulcinj Fed Cup Tennis 2013 Europe/Africa Zone – Group II
Tags: ,

Ulqini nikoqir i turneut te tenisit Fed Cup me 17.04. deri 22.04.2013
Shfrytzojme rastin qe tju informojme se Federata e Tenisit te Malit te Zi ne bashkepunim me Klubin e Tenisit Bellevue nga Ulqini do te jene nikoqir te Fed Cup –it, turneut ne te cilin garojne selekcionet e femerave, i cili nisi te zhvillohet prej vitit 1963 dhe sivjet shenon 50 vjetorin e themelimit . Fed Cup – i eshte turne prestigjioz dhe me cilesi shume te larte, i cili per here te pare organizohet ne trevat e Malit te Zi. Turneu do te mbahet prej dates 17.04.-22.04.2013 ne lokacionin e klubit te tenisit Bellevue. Skuadrat qe do... Vazhdo

April 14, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Ulqini nikoqir i turneut te tenisit Fed Cup me 17.04. deri 22.04.2013
Tags:

Tre garues të Taekowndo Ulqini, shpallen kampion të Malit të Zi
 Me datë 30.03.2013 ne Podgoricë u mbajte kampionati i Malit të Zi për kadet dhe senior në sportin  olimpik të taekwondo-së. Në këtë kampionatë KT Ulqini u paraqit me 5 garues. Tre garues u shpallen kampion të Malit të Zi. Nuri Kanaqi Amina Kanaqi Bojan Vladisavljeviq ndërsa Rinor Jahja fitoi vendin e tretë. Falenderojmë sponsorin Tapacir Kurti i cili na mundësojë pjesmarrjen në këtë kampionatë.  Vazhdo

April 3, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Tre garues të Taekowndo Ulqini, shpallen kampion të Malit të Zi
Tags:

Emir Dervishi nga “Albulena”, kampion i Malit të Zi
Të shtunën në Budvë është mbajtur Kupa e Malit të Zi në kik boks dhe Turneu Memorial “Semir Usenagiq”. Në hapje të tij i është bërë homazh Semir Usenagiqit, njërit prej kik boksierëve dhe mjeshtërve më të mirë të arteve luftarake jo vetëm në Mal të Zi, por edhe në ish-Jugosllavi, i vrarë në vitin 2001 në Podgoricë. Me këtë rast është shfaqur filmi dokumentar kushtuar atij. Klubi i Kik Boksit “Albulena” nga Ulqini është përfaqësuar nga pesë garues, të cilët kanë fituar një medalje të... Vazhdo

April 1, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Emir Dervishi nga “Albulena”, kampion i Malit të Zi
Tags:

Anglia nuk e mposht Malin e Zi – Video
Anglia nuk arriti më tepër se një barazim 1-1 me Malin e Zi në Podgoricë në duelin e Grupit H të Brazil 2014. Skuadra e teknikut Roy Hodgson vazhdon të jetë prapa Malit të Zi në garë për vendin e parë. Ëayne Rooney kaloi Anglinë në avantazh në minutën e gjashtë. Por, vendasit u kundërpërgjigjën duke barazuar rezultatin me golin nga Damjanovic në minutën e 76-të. Pas këtij dueli, Mali i Zi vazhdon të kryesojë në Grupin H me 14 pikë, dy më tepër se Anglia. lajmesport.com http://video.rds.ca.edgesuite.net//rds/2013_1/RDS_20130326_85212.mp4    Vazhdo

March 27, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Anglia nuk e mposht Malin e Zi – Video
Tags:

Rrezart Cungu fitues i turneut ne Kroaci
Federata e tenisit në Kroaci organizoj turneun të kategoris 16 vjeçar në Ogulin. Nga Mali i Zi morrën pjes Rrezart Cungu nga Ulqini dhe Maksim Miqkoviq nga Nikshiqi. Rrezarti në xhiron e parë u takua me Marko Shushanj. Rrezarti fitoj me rezultatin 6:0 6:1. Në çerek-finale u taku me Dominik Horvat. Rrezarti triumfoj përsëri me të njëjtin rezultat (6:0 6:1). Me Filip Shepiq u takua në gjysëm-finale. Djaloshi nga ulqini e befasoj kroatin me rezultatin 6:0 6:0. Kundërshtari i Rrezartit në finale ishte Luka Veseliq. Rrezarit... Vazhdo

March 15, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Rrezart Cungu fitues i turneut ne Kroaci
Tags: ,

Seniorët e KK ”Champion” – Nënkampion Shtetëror
Te shtunen me 02.03.2013 ne Podgorice,u mbajt kampionati i Malit te Zi per senior.Klubi i karatese Champion mori pjese me 6 garues.Si cdo here medaljet nuk munguan per senioret e ketij klubi.Ne luftera ekipore me medalje argjendi u kurorezua ekipi i perbere nga:Nexhad Cobiq,Edin Vejsilloviq,Sherif Asanoviq,Shaban Muratoviq,Ermin Coroviq dhe Rizo Resyloviq.Kurse ekipi i katave u kurorezua me medalje bronzi. Rizo Resyloviq mori vendin e trete ne luftra individuale ne kategorine -67kg. Kk Champion ne kete kampionat mori vendin e katert ne... Vazhdo

March 9, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Seniorët e KK ”Champion” – Nënkampion Shtetëror
Tags: ,

Page 21 of 53« First...10...1920212223...304050...Last »