Sporti / Sport

Pesë kampionë të Malit të Zi për KK Ulqini
TĂ« shtunĂ«n, mĂ« 23 shkurt 2013 nĂ« PodgoricĂ« u mbajt Kampionati i KaratesĂ« sĂ« Malit tĂ« Zi pĂ«r pionierĂ« dhe shpresa nĂ« kata individuale dhe ekipore dhe nĂ« luftĂ«ra individuale. Klubi i karatesĂ« “Ulqini” u rendit nĂ« vend tĂ« tretĂ« nĂ« renditjen e pĂ«rgjithshme, nĂ« vend tĂ« parĂ« u rendit KK “Buduqnost”, ndĂ«rsa vendi i dytĂ« i takoi KK “Omlladinac” nga Podgorica. NĂ« disiplinĂ«n individuale nĂ« luftĂ«ra kampionĂ« tĂ« Malit tĂ« Zi u shpallĂ«n 3 garues, kurse nĂ« kata 2 garues. DiellĂ«za Rama pĂ«r herĂ« tĂ« tretĂ«... Vazhdo

February 27, 2013  :: Sporti / Sport :: Komente (19)
Tags:

Feronikeli në përgatitje në Ulqin
Skuadra e Feronikelit, do t’i vazhdoj pĂ«rgatitjet nĂ« Ulqin. Lajmin e ka konfirmuar pĂ«r “Korneri.net” trajneri i njohur Ramiz Krasniqi. PĂ«rveç pĂ«rgatitjeve tĂ« veçanta dhe tĂ« zakonshme kondicionale, nĂ« Ulqin priten tĂ« zhvillohen edhe disa ndeshje kontrolluese me skuadra nga Mali i Zi, por Ă«shtĂ« konfirmuar edhe miqĂ«sorja ndĂ«rmjet Feronikelit dhe PrishtinĂ«s.  Vazhdo

February 20, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Feronikeli nĂ« pĂ«rgatitje nĂ« Ulqin
Tags:

Rrahje masive në miqësoren e Prishtinës ndaj klubit malazez
NĂ« Tuz tĂ« MalĂ«sisĂ« Ă«shtĂ« zhvilluar mbrĂ«mĂ« miqĂ«sorja nĂ« mes tĂ« kampionit tĂ« KosovĂ«s, PrishtinĂ«s dhe klubit malazez, FK Deçiç, qĂ« nuk ka arritur tĂ« pĂ«rfundohet si duhet.   Prishtina po gjendej pĂ«r fazĂ«n pĂ«rgatitore nĂ« Mal tĂ« Zi dhe Ă«shtĂ« dashur tĂ« zhvillonte njĂ« ndeshje kontrolluese ndaj klubit malazez KF Deçiç. Telegrafi mĂ«son se atmosfera nĂ« stadium nuk ishte aspak e mirĂ« nga fillimi i takimit dhe gjithçka u pĂ«rkeqĂ«sua kur tifozĂ«t vendas “Askeri” filluan tĂ« brohorisnin “Kosova Ă«shtĂ« Serbi”. Nuk... Vazhdo

February 18, 2013  :: Shtypi / Mediji, Sporti / Sport :: Komente (8)
Tags:

Futbollistët e Prishtinës prej sot në Ulqin
Ashtu siç ishte paralajmĂ«ruar, futbollistĂ«t e PrishtinĂ«s njĂ« pjesĂ« tĂ« fazĂ«s pĂ«rgatitore do ta kryejnĂ« nĂ« Ulqin ku do tĂ« qĂ«ndrojnĂ« tĂ« paktĂ«n dhjetĂ« ditĂ«. NĂ« fakt, Ulqini Ă«shtĂ« vendi qĂ« po preferohet nga prishtinasit, tĂ« cilĂ«t pothuaj çdo vit e kryejnĂ« njĂ« fazĂ« tĂ« pĂ«rgatitjeve kĂ«tu. Ekspedita e PrishtinĂ«s prej 30 anĂ«tarĂ«ve, 25 futbollistĂ« dhe shtabi teknik, pritet qĂ« sot nĂ« mĂ«ngjes tĂ« niset pĂ«r kĂ«tĂ« vend bregdetar ku pĂ«rveç ushtrimeve do t’i zhvillojĂ« edhe disa ndeshje kontrolluese. NĂ« ekspeditĂ«... Vazhdo

February 15, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on FutbollistĂ«t e PrishtinĂ«s prej sot nĂ« Ulqin
Tags: ,

Hendbollistët e Prishtinës të kënaqur me përgatitjet në Ulqin
Selmanaj: Na duhen mĂ« shumĂ« ndeshje kontrolluese Baki Berisha Ekspedita e hendbollistĂ«ve tĂ« PrishtinĂ«s, tashmĂ« Ă«shtĂ« kthyer nga Ulqini, ku ka kryer njĂ« pjesĂ« tĂ« fazĂ«s pĂ«rgatitore pĂ«r vazhdimin e kampionatit, ku i pret betejĂ« e vĂ«shtirĂ« pĂ«r ta ruajtur jo vetĂ«m pozitĂ«n e liderit, por edhe pĂ«r tĂ« mbetur skuadĂ«r e vetĂ«m qĂ« nuk di se çka Ă«shtĂ« humbja. “ Jam shumĂ« i kĂ«naqur me pĂ«rgatitjet qĂ« pĂ«r dhjetĂ« ditĂ« i kryem nĂ« Ulqin, ku kryesisht kemi punuar pĂ«r qĂ«ndrueshmĂ«rinĂ« fizike, por kemi shfrytĂ«zuar rastin... Vazhdo

February 15, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on HendbollistĂ«t e PrishtinĂ«s tĂ« kĂ«naqur me pĂ«rgatitjet nĂ« Ulqin
Tags: ,

Trepça anulon Ulqinin, presin përforcimin
Kampioni dhe fituesi i KupĂ«s nĂ« basketboll, Trepça, me ndĂ«rrimin e shtabit teknik, respektivisht trajnerit, ka ndĂ«rruar edhe planin e pĂ«rgatitjeve. Para se tĂ« largohej finlandezi Mika Turunen xehetarĂ«t kishin planifikuar qĂ« kĂ«to ditĂ« tĂ« udhĂ«tonin pĂ«r nĂ« Ulqin pĂ«r tĂ« kryer fazĂ«n pĂ«rgatitore mirĂ«po me ardhjen e Panche Milevksit ky plan Ă«shtĂ« anuluar. Milevski ka kĂ«rkuar mĂ« shumĂ« ndeshje miqĂ«sore dhe nuk e ka parĂ« tĂ« arsyeshme udhĂ«timin nĂ« Ulqin pĂ«r fazĂ«n pĂ«rgatitore. “UdhĂ«timi nĂ« Ulqin Ă«shtĂ« anuluar... Vazhdo

February 15, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Trepça anulon Ulqinin, presin pĂ«rforcimin
Tags: ,

Adonis Markashi medalje e bronzit në kampionatin evropian në Konya të Turqisë
Nxenesi i klubit te karatese “Champion” nga Ulqini, Adonis Markashi Ă«shtĂ« kurorĂ«zuar sot me medaljen e bronzit nĂ« kampionatin evropian qĂ« po zhvillohet nĂ« Konya tĂ« TurqisĂ«. Adonis Markashi ishte pjese e perfaqesueses se Malit te Zi ne kampionatin Evropean, ndĂ«rsa garoi nĂ« kategorinĂ« e kadetĂ«ve -55 kg. Adonisi ishte i lirĂ« nĂ« raundin e parĂ« ndĂ«rsa mundi nĂ« raundin e dytĂ« pĂ«rfaqĂ«suesin e ZvicrĂ«s 4-2. NĂ« raundin e tretĂ« humbi nga pĂ«rfaqĂ«suesi i KroacisĂ« 4-0. Por Adonis Markashi nuk u dorĂ«zuar pas kĂ«saj humbje... Vazhdo

February 9, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Adonis Markashi medalje e bronzit nĂ« kampionatin evropian nĂ« Konya tĂ« TurqisĂ«
Tags: , , , ,

Rrezart Cungu eshte fitues i turneut per kategorine U-16 ne Kroaci
Federata e tenisit ne Kroaci, organizoj turneun e nivelit shteteror te kategoris 16 vjecare ne Zagreb. Ne kete turnej ishte konkurrenca e lart. Nga klubi i tennisit Bellevue morri pjese Rrezart Cungu. Ne raundin e par Rrezarti ishte i lire per shkak renditjes te mir qe ka ne nivelin europian. Me Filip Pazin luajti ne raundin e dyte, dhe triumfoi me rezultaitn 7:6 6:4. Ne cerek finale u takua me Tomislav Barun. Rrezarti fitoj me rezultatin 6:1 6:0. Me Ivan Levar u takua ne gjysem finale. Loja u zhvillua ne favor te Rrezartit (6:0 6:4). Matko... Vazhdo

February 5, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Rrezart Cungu eshte fitues i turneut per kategorine U-16 ne Kroaci
Tags: ,

ÇfarĂ« ofron Tivari mĂ« shumĂ« se Ulqini nĂ« fudboll?
JA PSE EKIPET SHQIPTARE ZGJEDHIN AKOMA MALIN E ZI Nga MEJDAN ZHIVANI Edhe gati mĂ« shumĂ« se pas 10 vitesh, ekipet shqiptare tĂ« futbollit, si nĂ« verĂ«, ashtu edhe nĂ« dimĂ«r, “emigrojnĂ«â€ pĂ«r nĂ« Mal tĂ« Zi. KohĂ«t e fundit, ndoshta tĂ« kushtĂ«zuar edhe nga financat, numri i tyre Ă«shtĂ« ulur, por kurrsesi vendi fqinj nuk Ă«shtĂ« “tradhtuar” nga shqiptarĂ«t, qĂ« duket se kanĂ« arsye tĂ« fortĂ« pĂ«r njĂ« gjĂ« tĂ« tillĂ«. Edhe kĂ«saj radhe, pjesĂ« e vĂ«zhgimit tonĂ«, ishin kampingjet stĂ«rvitore tĂ« skuadrave shqiptare nĂ« Mal... Vazhdo

January 31, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on ÇfarĂ« ofron Tivari mĂ« shumĂ« se Ulqini nĂ« fudboll?
Tags: ,

Belisha flet per pergatitjet e kuqebluve ne kampingun e Ulqinit ne Mal te Zi
Belisha: Po punojme per te “dhuruar” nje Vllazni ndryshe ne fazen e dyte Kete vit mbush 32 vjec, megjithate ai vazhdon te mbetet i njejti. Stervitet me plot pasion, nuk merzitet sa here qe trajneret nuk e llogarisin si titullar, por ne fakt pa kaluar shume kohe, ata nderrojne mendje. E kemi fjalen per Amarildo Belishen, mesfushorin shkodran qe luan prej me teper se nje dekade me kete skuader. Vitet kalojne dhe ai stervitet me te njejtin pasion, me te njejten deshire si nje djale i ri. Po e ben edhe keto dite ne Ulqin, teksa zbaton... Vazhdo

January 29, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Belisha flet per pergatitjet e kuqebluve ne kampingun e Ulqinit ne Mal te Zi
Tags:

Page 22 of 53« First...10...2021222324...304050...Last »