Sporti / Sport

Fillim i mbarĂ« i sezonit tĂ« parĂ« tĂ« garave pĂ«r Klubin e karatesĂ« “Ulqini”
KLUBI I KARATESË “ULQINI” MË I MIRI – I PARI NË RENDITJEN E PËRGJITHSHME Klubi i karatesĂ« “Ulqini” fillon sezonin e parĂ« tĂ« garave nĂ« vitin 2017 plot sukses. MĂ« 25.02.2017 mori pjesĂ« nĂ« turneun e 20-tĂ« tradicional tĂ« karatesĂ« “Kupa e MimozĂ«s” nĂ« Herceg Novi, nĂ« tĂ« cilin morĂ«n pjesĂ« 29 klube nga 4 shtete: Bosna Hercegovina, Kroacia, Serbia dhe klube nga Mali i Zi me mbi 430 garues. KK “Ulqini” nga 29 klube pjesĂ«marrĂ«se, nĂ« bazĂ« tĂ« pikĂ«ve tĂ« mbledhura, u rendit i pari... Vazhdo

February 27, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Sporti / Sport :: Comments Off on Fillim i mbarĂ« i sezonit tĂ« parĂ« tĂ« garave pĂ«r Klubin e karatesĂ« “Ulqini”
Tags:

Besa dëshmon edhe një herë organizimin e lartë, vazhdon përgatitjet në Ulqin
Kryesia e klubit tĂ« BesĂ«s nĂ« futsall ka marr vendim qĂ« ta dĂ«rgojĂ« klubin pĂ«r pĂ«rgatitje nĂ« Ulqin. Skuadra ka kryer dy faza pĂ«rgatitore me trajnerĂ«t Adnan Hyseni dhe Afrim Belegu, ku lojtarĂ«t me pĂ«rkushtim tĂ« madh kanĂ« stĂ«rvitur dy herĂ« nĂ« ditĂ«. Besa udhĂ«ton drejt Ulqinit me 26 shkurt ku do tĂ« qĂ«ndroj deri mĂ« 3 mars. Skuadra pejane beson qĂ« me suksese do tĂ« mbyllet faza pĂ«rgatitore qĂ« tĂ« jetĂ« gati pĂ«r pjesĂ«n e mbetur tĂ« kampionatit. Besa e ka synim titullin e kampionit pĂ«r edicionin 2016-2017 dhe pĂ«r kĂ«tĂ«... Vazhdo

February 25, 2017  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Besa dĂ«shmon edhe njĂ« herĂ« organizimin e lartĂ«, vazhdon pĂ«rgatitjet nĂ« Ulqin
Tags:

Truma: Një epokë e re për kulturën sportive në Ulqin
AnĂ«tari i Unionit Demokratik tĂ« ShqiptarĂ«ve dhe sportisti i mirĂ«njohur nga Ulqini Halil Truma tha se pas miratimit tĂ« buxhetit tĂ« KomunĂ«s sĂ« Ulqinit pĂ«r vitin 2017, ku pĂ«r sport u parapanĂ« 200 mijĂ« euro, gjendja aktuale nĂ« sportin e Ulqinit Ă«shtĂ« e kĂ«naqshme. “PĂ«rkujdesja e KomunĂ«s ndaj sportit Ă«shtĂ« mĂ« e mirĂ« se mĂ« herĂ«t, mirĂ«po gjithmonĂ« mund tĂ« jetĂ« dhe duhet tĂ« jetĂ« mĂ« mirĂ«â€, pohoi Truma. Ai me kĂ«tĂ« rast apeloi tek institucionet komunale qĂ« tĂ« merren hapa konkrete qĂ« nĂ« ato klube tĂ« cilĂ«t... Vazhdo

February 22, 2017  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Truma: NjĂ« epokĂ« e re pĂ«r kulturĂ«n sportive nĂ« Ulqin
Tags:

Otranti nga Ulqini mposht me lehtësi Kosovën U-19 më 3:2
PĂ«rfaqĂ«suesja U-19 nĂ« kuadĂ«r tĂ« grumbullimit pesĂ« ditor nĂ« Ulqin, sot, ka zhvilluar ndeshjen e parĂ« testuese kundĂ«r skuadrĂ«s ulqinake, Otranti, qĂ« bĂ«n gara nĂ« LigĂ«n e DytĂ« tĂ« Malit tĂ« Zi dhe Ă«shtĂ« njĂ« nga pretendentĂ«t kryesor pĂ«r t’i inkuadruar nĂ« elitĂ«n e futbollit tĂ« kĂ«tij vendi. Pas njĂ« ndeshje mjaft tĂ« fortĂ« dhe rivalizuese fitores iu gĂ«zua skuadra e Otrantit, me rezultat 3:2. NĂ« skuadrĂ«n ulqinake u paraqitĂ«n edhe tre japonezĂ«, derisa mĂ« i merituari pĂ«r fitoren e tyre ishte futbollisti me pĂ«rvojĂ«... Vazhdo

February 11, 2017  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Otranti nga Ulqini mposht me lehtĂ«si KosovĂ«n U-19 mĂ« 3:2
Tags:

PĂ«rfaqĂ«suesja e KosovĂ«s U-19 po vazhdon me punĂ« intensive nĂ« Ulqin – Video
GjatĂ« ditĂ«s sĂ« sotme janĂ« zhvilluar dy seanca stĂ«rvitore nga dy orĂ«, ku Ă«shtĂ« punuar nĂ« aspektin tekniko-taktik, nĂ« fazĂ«n ofanzive dhe defanzive si dhe Ă«shtĂ« improvizuar edhe njĂ« ndeshje. Si nĂ« seancĂ«n e paradites, ashtu edhe nĂ« atĂ« tĂ« pasdites djelmoshat kanĂ« treguar angazhim dhe vullnet tĂ« madh pĂ«r punĂ«, derisa pas çdo stĂ«rvitje harmonia nĂ« grup po vjen duke u rritur, duke pasur parasysh se Ă«shtĂ« bĂ«rĂ« ndĂ«rrimi i gjeneratĂ«s dhe shumica e kĂ«tyre futbollistĂ«ve pĂ«r herĂ« tĂ« parĂ« janĂ« duke stĂ«rvitur... Vazhdo

February 10, 2017  :: Sporti / Sport :: Comments Off on PĂ«rfaqĂ«suesja e KosovĂ«s U-19 po vazhdon me punĂ« intensive nĂ« Ulqin – Video
Tags:

Përfaqësuesja U-19 mbajti stërvitjen e parë në Ulqin (FOTO)
Ekspedita e PĂ«rfaqĂ«sueses sĂ« KosovĂ«s U-19 e prirĂ« nga drejtori pĂ«r marrĂ«dhĂ«nie me jashtĂ« nĂ« FFK, Artan Govori dhe pĂ«rzgjedhĂ«si Ramiz Krasniqi me ndihmĂ«sit Nazmi Rama e Xhelal Karabegu, ka arritur sot nĂ« Ulqin dhe Ă«shtĂ« akomoduar nĂ« hotelin “Olympic”, ku do tĂ« qĂ«ndrojnĂ« pesĂ« ditĂ«. Ky grumbullim vjen nĂ« kuadĂ«r tĂ« seleksionimit tĂ« futbollistĂ«ve dhe pĂ«rgatitjeve pĂ«r ndeshjet kualifikuese tĂ« Kampionatit Evropian 2018 qĂ« zhvillohen nĂ« tetor tĂ« kĂ«tij viti. NĂ« kĂ«tĂ« grumbullim  janĂ« tĂ« pĂ«rfshirĂ« 28... Vazhdo

February 8, 2017  :: Sporti / Sport :: Comments Off on PĂ«rfaqĂ«suesja U-19 mbajti stĂ«rvitjen e parĂ« nĂ« Ulqin (FOTO)
Tags:

Skuadra e Lirisë ne fazën përgatitore në qytetin bregdetar të Ulqinit
Skuadra e Lirisë ështĂ« zhvendosur nĂ« qytetin bregdetar tĂ« Ulqinit pĂ«r tĂ« vijuar me fazĂ«n pĂ«rgatitore para fillimit tĂ« stinorit pranveror. Bardh e zinjtĂ« tashmĂ« kanĂ« aranzhuar edhe disa duele kontrolluese. E para nĂ« program Ă«shtĂ« me klubin Zeta, qĂ« luhet me 8 shkurt. MĂ« 10 shkurt, Liria do tĂ« luaj me Deqiqin, kurse me 12 shkurt me Otranton, pĂ«rcjellĂ« Gazetasheshi.com. Liria duelin e parĂ« nĂ« stinorin pranveror do ta zhvillojĂ« pĂ«rballĂ« Bashkimit tĂ« Koretinit nĂ« kuadĂ«r tĂ« DigitAlb KupĂ«s sĂ« KosoĂ«s. Infokusi  Vazhdo

February 6, 2017  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Skuadra e LirisĂ« ne fazĂ«n pĂ«rgatitore nĂ« qytetin bregdetar tĂ« Ulqinit
Tags:

Ulqini nikoqir i turneut ndërkombëtar në futboll
ULQINI NIKOQIR I TURNEUT TË 14-TË MBARËKOMBËTAR TË FUTBOLLIT NË KATEGORINË U 15 “ULQINI 2017” Koordinatori i Turneut MbarĂ«kombĂ«tar U 15, Hajrullah Hajdari ia dorĂ«zoi kryetarit tĂ« KomunĂ«s sĂ« Ulqinit Nazif Cungu topin e Turneut si nikoriqit tĂ« edicionit tĂ« 14-tĂ« kĂ«saj gare, e cila do tĂ« mbahet ne Ulqini gjatĂ« vitit 2017. Si çdo vit, me Ulqinin nĂ« turne do tĂ« marrin pjesĂ« DurrĂ«si, Peja, Bujanovci dhe Tetova.  Vazhdo

January 31, 2017  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Ulqini nikoqir i turneut ndĂ«rkombĂ«tar nĂ« futboll
Tags:

Klubi Fudbollistik Otrant-Olympic nga Ulqini drejt shuarjes
FK Otrant-Olympic i kanĂ« hapur letrat  dje nĂ« Hotelin „Dajti“dhe i kanĂ« zbuluar krejt problemet e klubit. Ato ankohen se kryesia e klubit nuk ua ka paguar katĂ«r rrogat. LojtarĂ«t e FK Otrant-Olympic thonĂ« se klubi po shkon drejt shuarjes, pasi me tĂ« nuk po merret askush. Kryesia e ka zgjedhur heshtjen, kurse Komuna nuk paralajmĂ«ron masa urgjente. Klubi Fudbollistik Otrant-Olympic nga Ulqini Ă«shtĂ« njĂ«ri ndĂ«r klubet mĂ« tĂ« mira e mĂ« entuziaste  nĂ« nivel tĂ« Malit tĂ« Zi,mirĂ«po ky klub pavarĂ«sisht sukseseve po detyrohet... Vazhdo

January 21, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Sporti / Sport :: Comments Off on Klubi Fudbollistik Otrant-Olympic nga Ulqini drejt shuarjes
Tags:

Problemet e Vllaznisë, dështon në çdo aspekt faza përgatitore në Ulqin
Vllaznia ka disa vite qĂ« nuk Ă«shtĂ« aty ku tifozĂ«t e zjarrtĂ« shkodranĂ« kĂ«rkojnĂ« ta shohin. Prej gjashtĂ« sezonesh po lufton pĂ«r mbijetesĂ« dhe, pavarĂ«sisht se drejtuesit e klubit japin çdo vit garanci pĂ«r anĂ«n financiare, menaxhimi qĂ« po i bĂ«het skuadrĂ«s po lĂ« shumĂ« pĂ«r tĂ« dĂ«shiruar. MiqĂ«sorja, e cila u luajt me njĂ« seleksion lojtarĂ«sh anonimĂ« nga Azia dy ditĂ« mĂ« parĂ« dhe qĂ« u mbyll pas 25 minutash, konfirmoi edhe njĂ« herĂ« se gjĂ«rat nuk po shkojnĂ« aspak mirĂ«. Drejtuesit e klubit shkodran dhe trajneri Armando... Vazhdo

January 18, 2017  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Problemet e VllaznisĂ«, dĂ«shton nĂ« çdo aspekt faza pĂ«rgatitore nĂ« Ulqin
Tags:

Page 3 of 5312345...102030...Last »