Sporti / Sport

News of Basketball team Ulcinj 71 – Teodo 63
Ulcinj – Teodo 71:63 PRVA LIGA KOŠARKAŠA (12. KOLO) Ulcinj – Dvorana: OŠ \”Maršal Tito\”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Ruteši? (Nikši?), Joki? (Podgorica), Kalu?erovi? (Nikši?). Rezultat po ?etvrtinama: 15:18, 23:7, 15:23, 18:15. Ulcinj: Latkovi? 7, Tomaševi? 7, Tepav?evi? 11, Ž. Ivanovi? 9, R. Ivanovi?, Mi?eti?, ?urkovi? 6, Rajovi?, A. Ivanovi? 5, S. Jovanovi? 6, Lalovi? 12, ?ukanovi? 8. Teodo: Vukoti? 9, Dabanovi? 9, Džudovi?, Vuja?i? 2, Osmaji? 5, ?or?evi? 22, Jekni?, Vu?i?, Suboti? 2, Božovi?, Šamanovi?,... Vazhdo
Lorik Cana dhuron 10 mijë euro familjeve të përmbytura – Video Exclusive
Lojtari i kombëtares së Shqipërisë Lorik Cana gjëndet pranë familjeve të përmbytura, dhuron një shumë prej 10,000 euro në ndihmë të tyre. Deklaratë: Me shqetësimin më të madh po e ndjek situatën në veri të vendit, e cila si pasojë reshjeve dhe prurjeve të shumta ka shkaktuar përmbytje të sipërfaqeve të mëdha teritoresh. Duke i ndjerë në vehte këto pasoja, në shenjë solidarizimi me banorët e këtyre teritoreve të përmbytura, dhuroj shumën prej 10,000 euro, me destinacion për ndihmë të familjeve të... Vazhdo

January 15, 2010  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Lorik Cana dhuron 10 mijë euro familjeve të përmbytura – Video Exclusive
Tags: , ,

Eurosporti, mikpritës i  Basketball team Ulqini – Video
Eurosporti, mikpritës i tri skuadrave Aktiviteti i parë më serioz në basketbollin kosovar për vitin 2010 pa dyshim do të jetë ai i kadetëve të Kolegjit Eurosport. Prej 22-24 janar, të rinjtë prishtinas do të kenë rast shumë të mirë të vlerësojnë nivelin e tyre dhe njëkohësisht të fitojnë një përvojë tepër të rëndësishme. Gjatë atyre tri ditëve, mysafirë të tyre do të jenë moshatarët nga dy klube turke dhe një nga Mali i Zi. “Kemi arritur marrëveshjen dhe tashmë e kanë konfirmuar ardhjen kadetët... Vazhdo

January 8, 2010  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Eurosporti, mikpritës i Basketball team Ulqini – Video
Tags:

Gëzuar vitin e ri 2010 nga Klubi Karates”Ulqini” – Video Foklori i vjeter i Anes Malit
Gëzuar Vitin e Ri 2010! Le të jetë ky vit i ri një vit i bekuar që sjell shëndet, paqe e dashuri në jetën tuaj dhe të familjes suaj. Iu plotësofshin të gjitha dëshirat e zemrës dhe paçi vetëm gaz e hare në jetën tuaj. Dhe mos harroni se sado larg nga vendlindja dhe familja që jeta mund t’u ketë hedhur, familja jonë e madhe virtuale do të jetë gjithmonë pranë jush. Jeni gjithmonë të mirëpritur në Karate Klub “Ulqini”. Edhe njëherë Gëzuar Vitin e Ri 2010! Karate Klub “Ulqini”.  Vazhdo
Arijeta Zati fiton bursën për vitin 2010
Të merkuren me datë 23.12.2009 në villen “Gorica” në Podgoricë nga komiteti olimpik i Malit të Zi u bë ndarja e çmimeve për sportistët më të mirë për vitin 2009, si dhe ndarja e bursave për sportistët me suksese më të larta. Çmimet u ndanë nga kryetarai i komitetit olimpik në Mal të Zi, z. Dushan Simonoviq. Arijeta Zati garuesja nga klubi i Taekowndo-së Ulqini fitonë bursen gjegjësisht stipendionin e cila shpërblehet si garuesja më e mirë në sportin e Taekwondo-së për vitin 2009. Ajo me rezultaten e arritura... Vazhdo
Kupa e Malit te Zi 2009 per pioner, kadet, junior, dhe senior
Lajme nga Taekwondo ”ULQINI” Club Klubi i Taekwondo-se Ulqini u paraqit me 35 garues. Rezultatet e arritura jane: Renditja e pergjithshme ne kategori: 4- kupa: Kupa e vendit te pare ne kategorit: Pioner, Kadet Junior, ndersa ne kategorin e senioreve i takoj kupa e vendit te trete. Bilanci i medaljeve, gjithsejt 31 medalje. 14 medalje te arta, 12 te argjendeta, 5 te bronzeta. Ndersa ne renditjen e pergjithshme klubi i Taekowndo-se Ulqini zuri vendin e pare duke fituar trofeun e kupes se Malit te Zi. Falenderojme Sponsoret tane:... Vazhdo
Xheneta Vuçiq, sjell medaljen e parë nga kampionatet botërore në Ulqin – Video
Garuesja e klubit “Albulena”, Xheneta Vuçiq,e treta në botë Xheneta Vuçiq ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror në Ju-Jitsu për kadetë dhe juniorë që u mbajt në Athinë nga data 27-29 nëntor. “Ky është suksesi më i madh në karrierën time. Medalja e fituar më jep vullnet që të eci më përpara”, thotë Vuçiq duke shtuar se ai përbën njëkohësisht sukses edhe për qytetin e Ulqinit. Garuesja e Klubit “Albulena”, Xheneta Vuçiq, ka sjellë medaljen e parë nga kampionatet botërore në Ulqin.... Vazhdo

December 12, 2009  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Xheneta Vuçiq, sjell medaljen e parë nga kampionatet botërore në Ulqin – Video
Tags: ,

Granit Rexha kampion i Malit të Zi
16 kampionë  të Malit të Zi të  grupmoshave të ndryshme në  vitin 2009 nga klubi i karatesë “Ulqini” Të dielën, më 29 nëntor 2009 në Podgoricë u mbajt Kampionati i karatesë së Malit të Zi për kadetë dhe juniorë. Po të njëjtën ditë në Podgoricë u mbajt edhe Kupa e Malit të Zi për fatosa, pionierë, shpresa dhe seniorë të rinj. Klubi i karatesë ”Ulqini” u paraqit me 8 garues vetëm në Kampionat. Nga radhët e klubit të karatesë  ”Ulqini” kampion i Malit të Zi u shpall Granit Rexha në luftëra... Vazhdo
Në ulqin u mbajt turneu në Kick Box “Montenegro Golden Glove 2009” – Ulqin – Video
Kik boksierët dhurojnë spektakël Të gjithë ata që kanë qenë të pranishëm në sallën e mbushur plot janë ndarë të kënaqur. Për këtë janë kujdesur 43 garuesit pjesëmarrës të këtij turneu të cilët kanë ofruar spektakël për publikun. Sidomos vlen të veçohet pjesa e meçeve finale të cilat falë edhe udhëheqjes dhe prezantimit në mënyrë profesionale të menaxherit të Federatës Botërore të WAKO-s (World Association of Kick Boxing Organization), Boban Nikiq, i cili njëkohësisht është edhe menaxher i... Vazhdo

December 6, 2009  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Në ulqin u mbajt turneu në Kick Box “Montenegro Golden Glove 2009” – Ulqin – Video
Tags: , , ,

Taekwondo turniri ndërkombëtar “Mostar Open 2009”
Klubi I Taekwondo-së Ulqini gjatë kësaj fudjave mori pjesë në turnirin ndërkombëtar “Mostar Open” për kategorin shkollore, kadetët e rinjë dhe për kategorinë e kadetëve. Klubi I Taekwondo-së Ulqini vijon me suksesin e radhësë në rangun ndërkombëtar duke fituarë 9 medalje në Mostar. Turniri ishte I nivelit rajonal kryesisht për kategorine e voglushëve ku karakteristik e këtij turniri është se në secilën kategori ka pasur 15 deri në 20 garuesë çka nënkupton se për secilën medalje është dashur që të... Vazhdo

Page 40 of 53« First...102030...3839404142...50...Last »