Sporti / Sport

“Albulena” e para në renditjen e përgjithshme në Turnirin e mbajtur në Zagreb në Kroaci
Albulena – ndër klubet më të suksesshme Garuesi më i mirë i Kupës u shpall ulqinaku Besnik Adoviq 15 vjeçar deri 69 kg,, i cili fitoi medaljen e artë në turnirin që u mbajt vikendin që shkoi në Zagreb të Kroacis.Ulqin – Klubi i Karatesë “Albulena” mori pjesë të dielën e kalume në Kupën e Rregullt nderkomtare të Kroacis në Karate për kadetë, juniorë dhe seniorë që u mbajt në Zagreb. Në këtë garë “Albulena” mori pjesë me shtatë garues dhe doli e para në renditjen e përgjithshme... Vazhdo

January 25, 2008  :: Sporti / Sport :: Comments Off on “Albulena” e para në renditjen e përgjithshme në Turnirin e mbajtur në Zagreb në Kroaci
Tags: , , , , , , , , , , ,

Bisedë me trajnerin e klubit
Problemet financiare pengojnë arritjen e sukseseve më të mëdha Koha javore: Z. Ujkashi, si e vlerësoni zgjedhjen Tuaj si trajneri më i mirë në Ulqin për vitin 2007? A. Ujkashi: Zgjedhja ime si trajneri më i mirë në vitin 2007 ishte një kompliment shumë i madh, por që njëkohësisht kërkon një angazhim edhe më të madh në të ardhmen. Sa i përket vitit 2007 unë si trajner kam arritur të ruajë kontinuitetin e rezultateve të Klubit “Albulena” vite me radhë. Në këtë aspekt dua tzju kujtoj se zgjedhja... Vazhdo

January 21, 2008  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Bisedë me trajnerin e klubit
Tags:

Në mesin e më të mirëve edhe dy taekwondoistë nga Ulqini
Federata e taekwondo-së së malit të zi shpall zyrtarisht sportistët më të mirë dhe me të sukseshëm për vitin 2007 Federata e taekwondos-së së Malit të Zi shpalli edhe për këtë vitë sportistët me të suksesshëm dhe më të mirë. Vazhdo  Vazhdo

January 14, 2008  :: Sporti / Sport :: Komente (1)
Tags:

U Ulcinju izabrani najbolji sportisti
Anel i Dženeta Ulcinj – Novinari i nekoliko veterana iz najjužnijeg grada Crne Gore izabralo je najbolje sportiste u 2007. godini. ?lanovi Karate kluba Albulena Anel Beganovi? i Dženeta Vu?i? dobili su najviše glasova u izboru za sportistu, odnosno sportistkinju Ulcinja. Za najboljeg trenera izabran je Vazhdo  Vazhdo

Page 53 of 53« First...102030...4950515253