Turizmi / Turizam

OT e Ulqinit në Panairin e Turizmit në Budapest “Utazas 2016”
Panairi Ndërkombëtar i Turizmit në Budapest “Utazas 2016” Në panairin e 39 ndërkombëtar “UTAZAS” që po mbahet në Budapest prej 3 deri me 6 mars, është duke marrë pjesë Organizata Turistike e Ulqinit në bashkëpunim me organizatat lokale të Tivarit, Tivatit, Budvës, Kotorit dhe ONT, të cilët janë duke prezantuar ofertën turistike në tërësi të Malit të Zi. Prezantimin e përbashkët të organizatave lokale turistike e kanë përkrahur një numër i madh i afaristëve tanë, si me materijalet e veta... Vazhdo

March 4, 2016  :: Lajmet / Vijesti, Turizmi / Turizam :: Comments Off on OT e Ulqinit në Panairin e Turizmit në Budapest “Utazas 2016”
Tags:

OT Ulqin në Holiday World  Prag 2016
Panairi nderkombetar I turizmit ne Prag Holiday World 2016 (18-21.02.2016)   Panairi nderkombetar i turizmit ne Prag eshte nje manifestim tradicional ne te cilen Organizata Turistike e Ulqinit prezanton oferten e vet per tregun e Cekise, prej te cilit kemi nje numer te konsiderueshem te turisteve. Bashkepunimi I mire me organizatat tjera lokale ka rezultuar me pjesemarrjen e perbashket ne kete panair ku Organizata e Ulqinit po merr pjese me OT te Budves, Tivarit, Tivatit dhe Kotorrit. Diten e pare te panairit jane mbajtur takime... Vazhdo

February 20, 2016  :: Lajmet / Vijesti, Turizmi / Turizam :: Comments Off on OT Ulqin në Holiday World Prag 2016
Tags:

OT Ulqin në Panairin 38. Ndërkombëtar të turizmit ne Beograd 18 -21.02.2016,
Ne panairin e 38. Ndërkombëtar të turizmit ne Beograd qe mbahet prej 18 deri 21.02.2016, Organizata Turistike e Ulqinit është duke marrë pjese ne bashkëpunim me Organizatën Nacionale te MZ si dhe me organizatat lokale ne stendën e përbashkët ne sallën numër 1, ku Organizata Turistike e Ulqinit ka rezervuar një hapësire për prezantimin e qytetit dhe të gjithë tjerëve që janë te interesuar te marrin pjesë. Ofertën e vet turistike për këtë sezone verore janë duke e promovuar Riviera e Ulqinit, hoteli Albatros si... Vazhdo

February 20, 2016  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on OT Ulqin në Panairin 38. Ndërkombëtar të turizmit ne Beograd 18 -21.02.2016,
Tags:

Lajm.me: Gjeka bën përpjekjet për miratimin e planit të Resulbegoviqit para Mediteranit
Vazhdojnë skandalet: Gjeka hedh për miratim planin e Resulbegoviqit para Mediteranit Në rend të ditës për mbledhjen e nesërme të Kuvendit Komunal, do të gjendet edhe plani kontrovers për objektin e arkitektit Selim Resulbegoviq para hotelit Mediteran. Ky plan ishte edhe një nga arsyet e shkarkimit të Resulbegoviqit nga kryetari i atëhershëm Nazif Cungu. Në debatin e ashpër në televizionin Teuta gjatë fushatës zgjedhore në vitin 2014, Resulbegoviq e mohoi këtë plan, por sic duket Cungu kishte të drejtë. Këtë e... Vazhdo

February 16, 2016  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on Lajm.me: Gjeka bën përpjekjet për miratimin e planit të Resulbegoviqit para Mediteranit
Tags:

OTU, pjesëmarrës në Panairin Ndërkombëtar të Tiranës 2016
Tirana 2016 Organizata Turistike e Ulqinit për herë të dytë është duke marrë pjesë në panairin e Tiranës që mbahet me 5 dhe 6 shkurt 2016. Këtë vit Organizata e Ulqinit është edhe bartëse dhe organizatore e këtij panairi dhe në kuadër të stendës sonë janë prezent Organizata Nacionale e Malit të Zi, OT e Budvës, Tivarit, Podgoricës, Zhablakut, Kolashinit, Rozhajës si dhe shumë afaristë dhe hotelijere siç janë Avala, Bianca, The Queen of Montenegro, Riviera e Budvës, Ski Vucje, Pallata Venezia, Giovanni Trade... Vazhdo

February 5, 2016  :: Lajmet / Vijesti, Turizmi / Turizam :: Comments Off on OTU, pjesëmarrës në Panairin Ndërkombëtar të Tiranës 2016
Tags:

OTU merr pjesë në panairin e turizmit “Ferien Messe Wien 2016 “
Ferien Messe 2016 – Vjene, Austri Organizata Nacionale Turistike e Malit te Zi edhe kete vit ne bashkepunim me organizatat lokale dhe afaristet eshte duke marre pjese dhe duke prezantuar oferten turistike ne panairin nderkombetar Ferien Messe 2016 ne Vjene ne Austri I cili mbahet prej 13 deri me 17 janar.   Organizata Turistike e Ulqinit per here te dyte sipas Plan programit per vitin 2016 merre pjese ne kete panair me te cilin fillon edhe prezantimi dhe kampanja e ofertes turistike neper panaire gjate ketij viti. Ferien Messe eshte... Vazhdo

January 15, 2016  :: Lajmet / Vijesti, Turizmi / Turizam :: Comments Off on OTU merr pjesë në panairin e turizmit “Ferien Messe Wien 2016 “
Tags:

​Mediat ruse për Ulqinin – COLTA.RU
Мокрое полотенце Мессии Иностранцу иногда показывают такое, что местному человек и не снилось увидеть. Я никогда не думал, что попаду в это мистическое место на задворках бывшей Османской империи, где-то на границе Албании с Черногорией. Я держал этот город в уме как конечный пункт моих странствий... Vazhdo

January 9, 2016  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on ​Mediat ruse për Ulqinin – COLTA.RU
Tags:

Zana Sarvan në Montenegro International beach entertainment show ”Mibes 2015″
Mibes 2015 Montenegro International beach entertainment show” (MIBES), takimi I pare i biznesit i ketij lloji i organizuar ndonjehere ne Mal te Zi, filloi me 11 dhjetor ne hotelin Splendid ne Beciqi. Eksperte eminente nga rajoni dhe bota deri te dielen me 13 dhjetor do te diskutojne per trendet e zhvillimit te menazhimit te plazheve. Takimi ne Splendid u hap me panelin ku nikoqir ishte Organizata Nacionale Turistike, ku folen poashtu Marko Petriceviq, ndihmes ministri ne Ministrine e turizmit, Zharko Raduloviq, kryetar i CTU si dhe Mihajlo... Vazhdo

December 13, 2015  :: Lajmet / Vijesti, Turizmi / Turizam :: Comments Off on Zana Sarvan në Montenegro International beach entertainment show ”Mibes 2015″
Tags:

Hajdinaga: Mali i Zi e Shqipëria me projekte të përbashkëta turistike
Mali i Zi dhe Shqipëria kanë shumë mundësi për diversifikimin dhe zhvillimin e turizmit mes dy vendeve përmes projekteve rajonale të përbashkëta. Gëzim Hajdinaga, përfaqësues i Organizatës Kombëtare të Turizmit për Malin e Zi, në një intervistë për ATSH-në u shpreh se, ndodhet në Tiranë bashkë me operatorë dhe aktorët të tjerë të fushës së turizmit malazez, për të prezantuar vlerat dhe risitë turistike që ofron Mali i Zi gjatë këtij sezoni dimëror, por jo vetëm. Mali i Zi ka potenciale dhe ndërthurje... Vazhdo

December 9, 2015  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on Hajdinaga: Mali i Zi e Shqipëria me projekte të përbashkëta turistike
Tags:

Panairi International Travel Show TT Warsaw
Organizata Turistike e Ulqinit ne bashkepunim me Organizaten Nacionale te Malit te Zi, organizatat lokale, dhe afaristet po prezantojne oferten turistike te vendit tone ne panairin TT Warsaw qe po mbahet prej 26 deri me 28 ne Varsave, Poloni.   Ky panair eshte nje nder ngjarjet turistike me te rendesishme ne kete vend, dhe Organizata e Ulqinit po merr pjese per here te dyte. Malin e Zi pervec organizatave lokale dhe ONT e perfaqesojne edhe hotele dhe agjensione te ndryshme sic jane Montenegro Stars, Korali, Riviera e Budves, Talas... Vazhdo

November 27, 2015  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on Panairi International Travel Show TT Warsaw
Tags:

Page 10 of 86« First...89101112...203040...Last »