Turizmi / Turizam

Jeta e natës në Ulqin, ja çfarë mendojnë të huajt pa Big Ben
Jeta e natës në Ulqin është një nga arsyet kryesore që shtyn nje numër të madh turistësh të vizitojnë këtë vend. Klabet dhe baret me të famshme ndodhen po këtu. Përveç argëtimit që është shumë i zhvilluar, edhe kulinaria është një ndër arsyet se përse ky vend mbetet aq i preferuar. Ulqini është një qytet plot ngjyra, me sharm dhe argëtim gjat muajëve të verës. Një ditë në Ulqin ndoshta nuk mjafton, por mund të mjaftojnë për të shijuar kuzhinën, jetën e natës, plazhet dhe Klabet dhe baret me të... Vazhdo

June 20, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Turizmi / Turizam :: Comments Off on Jeta e natës në Ulqin, ja çfarë mendojnë të huajt pa Big Ben
Tags:

Ulqini, destinacioni më i preferuar për turizëm
Organizatat turistike të qyteteve në Mal të Zi konsiderojnë se ka një rritje të numrit të turistëve në krahasim me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar. Deri më tani më së shumti vizitorë janë regjistruar në Budva me 8500  dhe Herceg Novi me 4400, të ndjekur nga Ulqini me 3000, dhe qytetet e tjera bregdetare me një numër më të vogël. Nga Organizata turistike nacionale thonë se këtë vit presin rritje të konsiderueshme të turistëve nga Gjermania, Britania e Madhe dhe Franca, por edhe nga Kina, Izraeli... Vazhdo

June 12, 2017  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on Ulqini, destinacioni më i preferuar për turizëm
Tags:

Turistët nuk durojnë, “çelin” vetë sezonin turistik në Ulqin – Video
Duke shikuar videon e bërë sot nga Hotel Mediteran në Ulqin plazhi ka nisur. Shumë vendas por edhe të huaj kanë nisur të frekuentojnë bregdetin e Ulqinit. Jo vetëm për të marrë rreze dielli, për  t’u larë, por edhe për të shijuar qetësinë që mbizotron këto ditë në plazhet. Pushuesit mbetën të kënaqur me natyrën, por kërkojnë me shumë  shërbime. Numri në rritje ka vënë në lëvizje privatët, të vetmit që kujdesen për t’i ofruar kushte më optimale pushuesve dhe me çmime shumë atraktive që po... Vazhdo

June 1, 2017  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on Turistët nuk durojnë, “çelin” vetë sezonin turistik në Ulqin – Video
Tags:

Qyteti i Ulqinit vizitohet nga vizitorë të shumtë nga e tërë bota
Në Mal të Zi për momentin po pushojnë rreth 24.000 turistë, çka përbën 13% më shumë se vitin e kaluar në të njëjtën periudhë. Sipas të dhënave të organizatave turistike të qyteteve, më së shumti vizitorë janë regjistruar në Budva me 8500  dhe Herceg Novi me 4400, të ndjekur nga Ulqini me 3000 dhe qytetet e tjera bregdetare me një numër më të vogël, raporton TV Teuta. Nga Organizata turistike nacionale thonë se këtë vit presin rritje të konsiderueshme të turistëve nga Gjermania , Britania e Madhe dhe... Vazhdo

May 29, 2017  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on Qyteti i Ulqinit vizitohet nga vizitorë të shumtë nga e tërë bota
Tags:

Përshpejtimi i kalimeve në  Sukubinë – Muriqan,  imperativ i kohës
Gjekë Gjonaj   Sezoni veror  po vjen. Bashkë me të edhe  fluksi i madh  i automjeteve në të gjitha pikë-kalimet në Mal të  Zi. Referuar përvojës së viteve të shkuara më problematike  pritet të jetë situata në pikën e  kalimit në Muriqan, midis Malit të Zi dhe Shqipërisë. Hapja e kësaj pike të  përbashkët në vtin 2009, e para e këtj lloji në Ballkan,  e financuar nga Bashkimi Evropian,   u cilësua nga  kryeminsitri malazez Millo Gjukanoviq dhe kreu i Qeverisë shqiptare Sali Berisha si një ... Vazhdo

May 19, 2017  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on Përshpejtimi i kalimeve në Sukubinë – Muriqan, imperativ i kohës
Tags:

OTU  dhe Prezentimi në Temishvar – Rumani
Prezentimi në Temishvar – Rumani, 15.05.2017   Pas një promovimi shumë intenziv në vendet ndërkombëtare dhe rajonale, duke marrë pjesë në disa panaire turistike, Organizata Turistike e Ulqinit ka organizuar edhe prezentimin një ditor në Temishvar. Prezentimi ka filluar me një press konferencë ku kanë marrë pjesë një numër i madh gazetarësh ku edhe një theks të veçantë i kemi dhënë bukurive natyrore, plazheve, dhe mundësive të turizmit shëndetësor dhe aktiv, duke vazhduar më pas me prezentimin në sheshin... Vazhdo

May 16, 2017  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on OTU dhe Prezentimi në Temishvar – Rumani
Tags:

OTU në Panairin e turizmit aktiv – Beograd 13-14 maj
Pas një prezantimi shumë të suksesshëm në panairin e Lukavacit ku edhe kemi fituar paketën a artë për kontribut dhe organizim të këtij panairi, dhe sipas traditës kemi dhënë një ndër shpërblimet kryesore, dhe atë pushimin për shtatë ditë për dy persona, Organizata Turistike e Ulqinit ka marrë pjesë edhe ne panairin e turizmit shëndetësor dhe aktiv që është mbajtur në Beograd me 13 dhe 14 maj.   Panairi ndërkombëtar i turizmit shëndetësor dhe aktiv ka mbledhur një numër të madh të ekspozuesve nga... Vazhdo

May 16, 2017  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on OTU në Panairin e turizmit aktiv – Beograd 13-14 maj
Tags:

OT e Ulqinit mer pjesë Panairin e turizmit në LUKAVAC
Panairi List 2017 – Lukavac 11-13.05.2017 Organizata Turistike e Ulqinit është duke marrë pjesë në panairin List 2017 në Lukavac që po mbahet prej 11 deri 13 maj ku ka siguruar një stendë prej 20m2 dhe po merr pjesë në bashkëpunim me ONT dhe Organizatën Turistike të Tivatit. Në hapjen solemne të panairit fjalën përshëndetëse e kanë patur organizatori z.Izet Nuhanoviq, dhe kryetari i Komunës së Lukavacit z.Edin Deliq. Stendën tonë e vizituan nënkryetari i Komunës z.Deliq dhe drejtori i panairit z.Nuhanoviq,... Vazhdo

May 11, 2017  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on OT e Ulqinit mer pjesë Panairin e turizmit në LUKAVAC
Tags:

Përfundon manifestimi “Të gjithë për turizëm 2017” në Ulqin
Mbaroi manifestimi Te gjithe per turizem Me glamurin e sfilatës së modës dhe eskpozitën e piktorëve të njohur botëror, mbaroi edhe nje edicion i manifestimit Të gjithë për turizëm, me të cilin Organizata Turistike e Ulqinit ka hapur zyrtarisht sezonin veror 2017. Manifestimi Të gjithë për turizëm i cili mbahet vite me radhë dhe tashmë është bërë tradicionale, ka mbledhur këtë vit, artiste, këngëtarë, dizajner dhe të tjerë në një vend, të cilët këtë manifestim e kanë bërë një aktivitet të jashtëzakonshëm. Me... Vazhdo

May 8, 2017  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on Përfundon manifestimi “Të gjithë për turizëm 2017” në Ulqin
Tags:

Dje arriti në 4 kilometra kolona nga Ulqini për në Shkodër (VIDEO)
Shumë kosovarë ia kishin mësyrë Ulqinit për fundjavë. Mirëpo, sot ata po ballafaqohen me kolonë të gjatë për kthim në shtëpi. Një lexues i “Zeri.info”, e ka dërguar këtë video në adresë të redaksisë sonë, i cili tregon se kjo kolonë e gjatë rreth 4 kilometra është në rrugën nga Ulqini për në Shkodër. Ai thotë se ka më shumë dy orë që është në këtë kolonë. Për më shumë shikojeni videon. Zëri  Vazhdo

May 2, 2017  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on Dje arriti në 4 kilometra kolona nga Ulqini për në Shkodër (VIDEO)
Tags:

Page 2 of 8612345...102030...Last »