Turizmi / Turizam

Në Ranën tonë me prim. dr. Gani Karamanagën..
Edhe si fëmi ka qenë gjithmonë më i miri dhe më i “buti” siç thot populli ynë, jo vetëm në familien tonë, por edhe në shoqëri, në përgjithësi. Ganiju ka qenë një ndër nxënësit më të mirë në shkollën e mesme të medicinës në Cetinë, pastaj edhe një ndër studentat më të mirë të fakultetit të medicinës në Beograd. Prandaj, nuk është për të çuditur që Ganiu ka pasur edhe një karierë të mirë, dhe të suksesëshme si mjek, por edhe si udhëheqës në Shtëpin e mjeksisë të Ulqinit.... Vazhdo

December 15, 2013  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on Në Ranën tonë me prim. dr. Gani Karamanagën..
Tags:

Çmimet me te lira ne Turqi se në Ulqin
Ofertat tona turistike jane te aranzhuara ne menyre te atille qe gjithkush te mund te gjej diçka interesante per vete. Mirpo tek ne në Ulqin ndodhë e kundërta. Kategoria e hoteleve  dhe apartamenteve te paraqitura ketu në Booking.com eshte nje menyre me e shpejte per te gjetur akomodim ekonomik ne Ulqin dhe gjithkejt në botë. Perzgjedhja e tyre eshte bere ne menyre te tille qe çmimet ekonomike qe ofrojne te mos kompromentojne kurrsesi cilesine dhe kushtet qe duhet te ofrojne. Megjithese hotelet dhe apartamentet ekonomike te qytetit,... Vazhdo

December 5, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Turizmi / Turizam :: Comments Off on Çmimet me te lira ne Turqi se në Ulqin
Tags:

Kuzhinieri Senad Malokraja dekorohet me medaljen e bronzit + Foto
Me rastin e festivalit te dyte nderkombetar te gastronomis ne Sarajeve “Bosanski Dukat” mori pjese edhe kuzhinjeri jone ulqinak Senad Malokraja me Shoqaten e kuzhinjerve nga Mali i Zi, e cila u mundesua nga sponzori jone i njohur Cungu & Co. Edhe pse pjesemarresit ishin pothuajse nga te gjitha vendet e Evropes, Senadi mori medaljen e bronzit per specialitetet e tij te kuzhines gurmet. FestivalI ” International Sarajevo Gastronomy Festival ‘Bosanski Dukat” është pjesë e muajit të ushqimit të mirë,... Vazhdo

November 24, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Turizmi / Turizam :: Comments Off on Kuzhinieri Senad Malokraja dekorohet me medaljen e bronzit + Foto
Tags:

Ulqin: Rritet interesimi për ndërtim nga Rotana hotels Group + Foto
Rritet interesimi për ndërtimin e kompleksi turistik në Plazhin e Madh nga Rotana hotels Group Kryetari i Komunës së Ulqinit, Nazif Cungu, priti Selim El Zyr, direktorin dhe fondatorin e Rotana Hotel Group Kryetari i komunës së Ulqinit, Nazif Cungu, ka pritur një grup investitorësh nga Libani të Rotana Hotel Group, të cilët janë të interesuar për ndërtimin e një kompleksi turistik në Plazhin e Madh. Në kuader të këtij takimi investitorëve libanez  në krye me direktorin dhe fondatorin e Rotana Hotel Group z. Selim... Vazhdo

November 4, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Turizmi / Turizam :: Comments Off on Ulqin: Rritet interesimi për ndërtim nga Rotana hotels Group + Foto
Tags:

Cungu i jep dinamikë planit per ndërtimit e hotel Jadranit
Takimi lidhur me ndërtimin e hotelit Jadran Sot në kabinetin e Kryetarit të Komunës së Ulqinit Nazif Cungu është mbajtur një takim lidhur me projektin e hotelit Jadran. Në takim përveç përfaqësuesve të Komunës kanë marrë pjesë edhe Sekretari për projekte zhvillimore Nebojsha Popoviq, përfaqësuesit e të Mirave detare si dhe përfaqësuesit e kompanisë Star of Montenegro. Objektivat kryesorë të këtij takimi kanë qenë afatet e rinj të fillimit të ndërtimit të hotelit si dhe aktivitetet në vijuese lidhur me... Vazhdo

October 30, 2013  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on Cungu i jep dinamikë planit per ndërtimit e hotel Jadranit
Tags:

Cungu takon përfaqësuesit e Vodakomit të Malit të Zi
Kryetari Cungu me bashkpuntorët e tij prit sot në takim përfaqësuesit e Vodakomit të Malit të Zi Kryetari i komunës së Ulqinit z.Nazif Cungu me bashkpuntorët e tij prit sot në takim përfaqësuesit e Vodakomit të Malit të Zi. Ky takim është në vazhden e punës pregaditore për implementimin e fazës së parë të projektit për ujësjellës dhe kanalizime në komunen e Ulqinit financuar nga Banka Gjermane për Zhvillim – KFW. Përfaqësuesit e Vodakomit u shprehen se janë në pregaditje të tenderit për zgjedhjen... Vazhdo

October 22, 2013  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on Cungu takon përfaqësuesit e Vodakomit të Malit të Zi
Tags:

Dita e Shegës në Anë të Malit, Ulqin më 24 tetor
Filloi me shpresen dhe vullnetin e mire te Biznis Klub Ana e Malit , qe ky manifestim te shendrrohet ne nje festim tradicional dhe fatmiresisht sot eshte ne etapat perfundimtare te organizimit. Ky do jete viti i dyte qe kjo nisme do mirepritet dhe do festohet ne menyren me te mire te mundshme. Programi premton larmishmeri te tradicionales,me risine qe kete vite premton angazhimit e te gjitha grupmoshave, duke filluar nga te vegjelit e bankave shkollore e deri tek mosha e trete. Festa do iu pershtatet te gjitheve dhe do siguroje momente... Vazhdo

October 22, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Turizmi / Turizam :: Comments Off on Dita e Shegës në Anë të Malit, Ulqin më 24 tetor
Tags:

Hotel Mediteran: Urime Kurban Bajrami
Rruga jone eshte rruga e duartrokitjeve per cdo iniciative dhe pune te dobishme ne te mire te atdheut dhe kombit. Duani fene dhe kombin e juaj, por ne te njejten kohe duani njeri tjetrin! GEZUAR KURBAN BAJRAMI! Paqa, bekimi dhe begatite e Zotit qofshin me ju dhe familjet e juaja, sofra e juaj le te jete e begatshme me te mira. I juaji, Hotel Mediteran!  Vazhdo

October 16, 2013  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on Hotel Mediteran: Urime Kurban Bajrami
Tags:

Organizata Turistike e Ulqinit gezuar Kurban Bajramin
Organizata Turistike e Ulqinit uron te gjithe besimtaret e fese Islame festen e madhe te Kurban Bajramit duke i’u deshiruar fat dhe begati ne familjet e tyre. Me respekt, Organizata Turistike e Ulqinit  Vazhdo

October 14, 2013  :: Sporti / Sport, Turizmi / Turizam :: Comments Off on Organizata Turistike e Ulqinit gezuar Kurban Bajramin
Tags:

Organizimi i kongreseve dhe seminareve ne Hotelin Mediteran
Turizmi i kongreseve dhe seminareve ne Hotelin Mediteran Rritja e qytetërimit modern, rritja e mundesive te komunikimit në nivel ndërkombëtar, rritja e të dhënave të informacionit, rritja e mesazheve transmetuese ndërmjet njerëzve ka bërë tepër të domosdoshme kontaktet e njerëzve me njëri-tjetrin. Për këtë qëllim luajnë një rol të pazëvendësueshëm tubimet e mëdha – kongreset, si pikë takimi, si mjet komunikimi ku ballafaqohen përvoja, këmbehen ide dhe hidhen produkte të reja në treg. Si vijim, Udhëtimet... Vazhdo

October 4, 2013  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on Organizimi i kongreseve dhe seminareve ne Hotelin Mediteran
Tags:

Page 20 of 86« First...10...1819202122...304050...Last »