Turizmi / Turizam

Udhëtim në Ulqin nga Top Channel – Video
Me Ulqinin dashurohesh me shikim të parë, natyra pothuajse e paprekur dhe deti i kthjellët i Adratikut, lë gjurmë në sytë e gjithsecilit. Hyrja në qytet, nga vendasit, quhet e jashtëzakonshme. Me këtë ndjesi, Riviera, Ulqini i Vjetër dhe plazhet e tij, bëjnë për vete turistët që befasohen nga ai në dimër dhe në verë. “Fatin e Ulqinit do ta ndaja me Shkodrën, të dy qytetet janë lënë në harresë. Në vend që të ecin përpara, kanë bërë hapa mbrapa”, shprehet Gëzim Hajdinaga, kryetari i komunës. Qyteti... Vazhdo

April 30, 2011  :: Rajoni / Region, Turizmi / Turizam :: Comments Off on Udhëtim në Ulqin nga Top Channel – Video
Tags: ,

Gëzim Hajdinaga: Ulqini pret verë të begatë turistike
Ulqin, 19 prill – Ulqinakët janë shumë optimist se sivjet do të kenë një vizitë më të mirë turistike, ndonëse sezoni i vitit të kaluar është vlerësuar si viti rekord i sezoneve turistike në 20 vjetët e fundit. Tashmë qeverisje vendore, së bashku me Organizatën turistike lokale , ka arritur të rikthejë mysafirët e viteve 80- ta por të depërtojë edhe në tregje të reja, njofton KosovaLive. Kryetari i Komunës së Ulqinit, Gëzim Hajdinaga thotë se oferta e sivjetme turistike e këtij qyteti është prezantuar... Vazhdo
Në Prishtinë u hap edicioni i tetë i Panairit të turizmit dhe udhëtimeve
Në Prishtinë u hap edicioni i tetë i Panairit të turizmit dhe udhëtimeve.Në këtë eveniment të rëndësishëm me stendë të veçantë u prezantua edhe oferta turistike e Ulqinin. Organizata Turistike e qytetit, përfaqësues të agjencive turistike,pronarët të plazheve, hoteleve etj., edhe këtë vit u prezentuan në Panairin ndërkombëtar të turizmit në Prishtinë. Në përbërje të delegacinit tonë ishin kryetari Hajdinaga dhe kryetari i parlamentit z. Shkrela. Panairin e Prishtinës e shpalli të hapur ministrja e tregtisë... Vazhdo
Vikend aranžmani u Ulcinjskoj rivijeri za 30 eura
Vikend aranžmani Vikend u hotelima “Olympic” i Bellevue” na Velikoj plaži i u nudističkom centru na Adi Bojani:   2 noćenja s doruckom – 30 evra po osobi 2 polupansiona – 40 evra po osobi   Ponuda važi do kraja juna!   Za pravi odmor tokom vikenda – Velika plaža je pravo mjesto! Na 80 km od Podgorice,  potpuno udaljena od gradske vreve! Mir, plaza, park, 30-godisnja borova šuma i hoteli “Olympic” i “Bellevue”…   Dođite na Adu Bojanu i osjetite čari... Vazhdo
Turisticka ponuda Ada Bojana,Ulcinj,Crna Gora
hoteli,privatni smjestaj,apartmani,sobe,vile,restorani,aranžmani, Aranžmani na Adi Bojani od 22€ do 31€ – noćenje sa polupansionom Ada Bojana – U zagrljaju izmedju reke Bojane i Jadranskog mora, 15 kilometara udaljeno od Ulcinja, nalazi se rajsko ostrvo čuveno širom sveta po nudističkom naselju i netaknutoj prirodi. Ada Bojana je savršena plaža za relaksaciju i odmor. S druge strane, prestižno je mesto za ekstremne sportove na vodi. Povoljni vetrovi prave odlične talase koji omogućavaju surfovanje, jedrenje, kajt, dok... Vazhdo
Bogatija i jeftinija ponuda na Ulcinjskoj rivijeri – Video
HTP Ulcinjska rivijera, kako prenosi B92, srpskim turistima predstaviće se novom brošurom, osvježenom turističkom ponudom i atraktivnim cjenovnikom prilagođenim svakom džepu u kome se polupansion nudi od 20 do 36 eura po osobi. Dodaje se da se kao i svake godine na beogradskom sajmu očekuje najveće interesovanje za ljetovanje na Adi Bojani. Fenomenalan prirodni ambijent, unaprijeđena turistička ponuda, pješčana plaža duga 13 km, povoljni klimatski uslovi kao i činjenica da Ulcinj nije udaljena destinacija čine da “Ulcinjska... Vazhdo

February 27, 2011  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on Bogatija i jeftinija ponuda na Ulcinjskoj rivijeri – Video
Tags:

Klubi i Fudbollit Prishtina po zhvillonë përgatitjet në Ulqin
Ndeshjet miqësore ndihmesë e madhe! KF Prishtina është duke e realizuar etapën më të rëndësishme të përgatitjeve në rivieren e Ulqinit. Deri me sot janë zhvilluar tri ndeshje miqësore, kryesisht me skuadra malazeze, kurse Prishtina pos fitoreve ka treguar formë të lartë. Më i dalluari është Isuf Llumnica, ka thënë Naser Hyseni, udhëheqës i ekspeditës së klubit kryeqytetas. Telefonatë me Ulqinin Tash sa ditë, të gjithë futbollistët e Prishtinës, me të cilët disponon shtabi teknik dhe të cilët janë kandidatë... Vazhdo

February 26, 2011  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on Klubi i Fudbollit Prishtina po zhvillonë përgatitjet në Ulqin
Tags: , , , , ,

Aviokompanit Easy Jet, Ryanair,Vizz Air hyn në tregun e Malit të Zi – Video
Kompanit Easy Jet, Ryanair nga Britanija e Madhe, dhe Vizz Air nga Hungaria, siç e kan konfirmuar edhe disa zëdhënësa të ministrisë përkatëse nga Mali i Zi, që ato kan bërë kërkesë që të fillojnë me bisedime  me tri kompanit ajrore low cost me kompanit Easy Jet, Ryanair nga Britanija e Madhe, dhe Vizz Air nga Hungaria,fluturime  kto që me mundësi të zgjerohet edhe më tej në të ardhmen. Kompania ajrore angleze, Easy Jet dhe  Ryanair,jan të vendosur për të aplikuar leje fluturimi në Mal të Zi,ku edhe kompanija... Vazhdo

February 19, 2011  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on Aviokompanit Easy Jet, Ryanair,Vizz Air hyn në tregun e Malit të Zi – Video
Tags: , , , , , , , , ,

Ulcinjská riviéra láká sportovce
Ulcinj, nejjižnější letovisko Černé Hory, je proslulé svými nádhernými písečnými plážemi, mezi nimiž vyniká zejména tzv. Velká pláž (Velika plaža), která se táhne jihovýchodním směrem až k ústí pohraniční řeky Bojany. Je dlouhá 13 km a dosahuje šířky až 100 metrů. Hotelový komplex se nachází v její severní části a je zajímavé, že ani v zimních měsících se brány některých hotelů nezavírají. Právě naopak – mívají v zimě své stálé klienty – sportovce. Tříhvězdičkový... Vazhdo

February 15, 2011  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on Ulcinjská riviéra láká sportovce
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Sportska zima u Ulcinjskoj rivijeri
Link  to a new brochure of HTP Ulcinjska rivijera Pet travnatih fudbalskih terena, fudbalski stadion sa atletskom stazom, tereni za sve vrste malih sportova i poligonu za atletske discipline, čine hotel „Olimpik“ idelnim mjestom za sportske pripreme u toku zimske sezone ULCINJ – Hotel „Olympic” u kome se već tradicionalno organizuju sportske pripreme, otvoriće svoje kapije početkom januara kada će ugostiti prve fudbalske klubove, saopšeno iz Ulcinjske rivijere. Kao i prethodnih godina, u ovom hotelu očekuje se dolazak... Vazhdo

Page 30 of 86« First...1020...2829303132...405060...Last »