Zbavitje / Zabava

Cungu: Është tragjedi për shqiptarët e Malit të Zi që të humbnim mandate parlamentare si pasojë e përçarjes
Kryetari i Komunës së Ulqinit dhe kryetari i Forcës së Re Demokratike, Nazif Cungu, ka komentuar zgjedhjet e sotme parlamentare në Malin e Zi. Sapo janë mbyllur votimet e zgjedhjeve parlamentare të përgjithshme në Mal të Zi, si e cilësoni fushatën zgjedhore të këtij viti dhe çfarë përshtypje keni për procesin zgjedhor të sotshëm? – Fushata zgjedhore e këtyre zgjedhjeve parlamentare është zhvilluar me një intensitet dhe agresivitet të pazakontë që kanë ardhur edhe si vazhdim i krizës së brendshme politike... Vazhdo

October 16, 2016  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Cungu: Është tragjedi për shqiptarët e Malit të Zi që të humbnim mandate parlamentare si pasojë e përçarjes
Tags:

Shqiptare te Malit të Zi, votoni – Video
Shqiptare  te Malit të Zi une e kuptoj se ka shume prej jush te cilet jane edhe te zhgenjyer me  partit shqitare. Por ju mos haroni se keni te drejte qe te kerkoni  kandidate cilesore apo me cilesore neper listat e partive shqiptare. Gjithashtu ju keni te drejte qe te kerkoni shkarkimet e ndryshme te funksionareve te ndryshem. Ju gjithashtu e dini se nuk keni vetem nje parti shqiptare qe te mund te zgjidhni dhe te votoni. Ndersa nese ju do ti votoni kandidatet eventual “shqiptar ne thonjeza” te futur neper listat e partive... Vazhdo

October 15, 2016  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Shqiptare te Malit të Zi, votoni – Video
Tags:

Kandidatët e koalicionit “Shqiptarët- Me një qëllim”  zhvillojnë debat televiziv
“Shqiptarët- Me një qëllim”, ishin të ftuar nga moderatori i televizionit publik të Malit të Zi Musa Gjoka. Të ftuarit jan: Zana Hollaj Sarvan nga Lëvizja qytetare Perspektiva, Marash Dedvukaj nga LDnëMZ, dhe Haxhi Sulejmani nga Partia Demokratike. Ju ftojm të ndiqni videon e radhës. http://www.rtcg.me/upload/boxFileData/2016/09/29/196741/29%20929%2009%20DEBATA%20ALBANSKA%20KOALICIJA%20SA%20JEDNIM%20CILJEM_001.mp4    Vazhdo

October 2, 2016  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Kandidatët e koalicionit “Shqiptarët- Me një qëllim” zhvillojnë debat televiziv
Tags:

“The Voice of Albania 6” kryen audicionet në Ulqin – Video
Pas rrugëtimit në 4 qytete të Shqipërisë, si dhe në Kosovë e Maqedoni, sot vijoj në Ulqin të Malit te Zi audicionet në kërkim të zërit më të mirë për edicionin e 6-të të “The Voice of Albania”. Të gjithë të interesuarit ishin të pranueshëm në Sallën e Qendrës Kulturore në Ulqin. “The Voice of Albania 6” mbylli udhëtimin e tij të kërkimeve në qytetet kryesore shqiptare për zërin më të mirë shqiptar. Në Malin e Zi, Ulqini, qyteti emblemë i shqiptarëve aty, ishte destinacioni i radhës për... Vazhdo

October 1, 2016  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on “The Voice of Albania 6” kryen audicionet në Ulqin – Video
Tags:

Genci Nimanbegu – Intervistë në televizionin e Malit të Zi – Video
Më 27.09.2016 ne televizionin publik të RTMZ (TVCG), Kryesuesi i listës “Shqiptarët-Të Vendosur”, ishte i ftuar Genci Nimanbegu nga moderatori Musa Gjoka. Genci Nimanbegu sigurojë se koalicioni  është i vendosur të çojnë përpara zhvillimin ekonomik-social të shqiptarëve  kudo tjetër që ata ndodhen në Mal të Zi, dhe se do të bëjmë gjithçka që nevojitet që identiteti ynë kombëtar dhe kulturor të mos nëpërkëmbet. Forca është e vetmja Parti e cila që në fillimet e saj nuk i ndryshoj synimet programore,... Vazhdo

October 1, 2016  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Genci Nimanbegu – Intervistë në televizionin e Malit të Zi – Video
Tags:

Gzim Hajdinaga – Intervistë në televizionin e Malit të Zi – Video
Mbrëmë ne televizionin publik të RTMZ (TVCG), Kryesuesi i lisët “Shqiptarët- Me një qëllim”, ishte i ftuar Gëzim Hajdinaga nga moderatori Musa Gjoka. Gzim Hajdinaga tha për televizionin e Malit të Zi, se bashkpunimi i tij me subjektet që përbëjnë këtë koalicion është afatgjatë, dhe do të vazhdojë edhe pas zgjedhjeve parlamentare. Hajdinaga u shpreh se sipas mendimit të tij, rezultati i mirë në zgjedhje nuk do të mungojë, pasi puna e tyre në të kaluarën tregon se ky bashkëpunim mund të jetë shumë i frytshëm. Ju... Vazhdo

September 30, 2016  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Gzim Hajdinaga – Intervistë në televizionin e Malit të Zi – Video
Tags:

Valdet Luka & Egzona Salaj vin me project te ri – Video
Valdet Luka & Egzona Salaj kanë ardhur me një këngë pakëz më ndryshe nga ç’jemi mësuar t’i dëgjojmë në kohët e fundit. Dyshja ka publikuar këngën me titull “E vrame nje dashuri” të realizuar nga Ali Zigeli, Muzika nga Wirus, kurse teksti u realizua nga Toni. Kënga dhe elementet e paraqitura në të janë të gërshetuara me shumë elemente të folkut Ulqinak.      Vazhdo

September 16, 2016  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Valdet Luka & Egzona Salaj vin me project te ri – Video
Tags:

SeanemaTalks prezanton: Hatixhe NELAJ
Paneli i dytë diskutues “Në plagët e mija janë vuajtjet e shoqërisë” E premte, 16 shtator 2016, 21:00h, Plazhi i Otrantit Hatixhe Nelaj-gazetare – Drejtoreshë e SOS telefonit për femra dhe fëmijë viktima të dhunës Ulqin. E lindur në vitin 1965 në Tivar .Nga viti 1998 fillon punën si korrespodente e “Radio Mir”me seli në Tuz .Një kohë të gjatë korrespodente e gazetës “Bota SOT”. Nga viti 2000 punësohet në televizionin Teuta si gazetare,redaktore e emisioneve informative. Në vitin 2002 në... Vazhdo

September 15, 2016  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on SeanemaTalks prezanton: Hatixhe NELAJ
Tags:

Noizy në rrezik jete, plagoset në kokë dërgohet në QKUK
(I plotësuar)-Burime të Indeksonline marrin vesh që Ylber Abdullahu –Cozman, vllau i tij  dhe miku i tij i afërt Albert Krasniqi janë tre personat e arrestuar nga Policia e Kosovës për plagosjen e Noizyt. Të shtëna armësh mes dy reperëve, Noizy i plagosur në kokë dërgohet në QKUK(Foto) Nga burime të Indeksonline është kuptuar se Noizy është i plagosuri në fjalë i cili është dërguar për në Qendrën Klinike Universitare të Prishtinës. Noizy thuhet të ketë marrë plagë në kokë, ndërsa anëtarët e tjetër... Vazhdo

September 13, 2016  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Noizy në rrezik jete, plagoset në kokë dërgohet në QKUK
Tags:

Përfundoi Festivali i parë ndërkombëtar i muzikës në Ulqin
Dje përfundoi Festivali i parë ndërkombëtar i muzikës në Ulqin. Në këtë festival janë shfaqur talentet të shquar të muzikantëve Ballkanas si dhe të artistëve të njohur ndërkombëtarisht nga e gjithë bota. Në edicionin e këtij viti në festival janë paraqitur artist nga Mali Zi si, sopranon Gjylie Pelingu dhe pianisten Iliriana Gjoni, gjithashtu pianisten nga Serbia Natasha Mitroviq si dhe grupin muzikor nga Nju Jorku  “Poetika Muzika” ,duke përfshire, Oren Fader në gitar, Barry Crawford në flaut dhe  sopranon... Vazhdo

September 12, 2016  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Përfundoi Festivali i parë ndërkombëtar i muzikës në Ulqin
Tags:

Page 10 of 204« First...89101112...203040...Last »