Zbavitje / Zabava

Senad Maku: Një dukurie e cila është përhapur koheve të fundit në Anë të Malit
Të nderuar miq e mi, po e shprehi përsëri shqetësimin tim si qytetar i këtij vendi, të një dukurie e cila është përhapur koheve të fundit në Anë të Malit, edhe pse në qytet ka me dhjetëra të tilla, por të lulzojnë në Anë të Malit kjo është edhe më tragjike. Kjo ka të bëj me klubet, bastoret, kazinot e hapura në Anë të Malit e cila kërcenon dhe tregon një shkatërrim e të ardhmes sonë, e rinisë sonë të nderuar. Në një vend ku papunësia është e madhe, ekonomia e rrënuar dhe emigrimi që po e bën... Vazhdo

February 25, 2016  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Senad Maku: Një dukurie e cila është përhapur koheve të fundit në Anë të Malit
Tags:

Osmanaga Show apelon për ndihmë një familje në skamje – Video
N’Osmanaga Show, emision i drejtuar nga Suad Mehmeti, këtë javë në Tv Teuta Showi i Osmanit fillon të prek edhe në jetën sociale të familjeve në skamje. Megjithëse shumica e dinë gjendjen e kësaj familje, askush deri sot nuk u doli në ndihmë. Kjo familje edhe përkundër gjendjes  së vështirë nuk  gëzon asnjë ndihmë. Besojë që ka mbetur  edhe  një  fije shprese se  për hatrin e fëmijëve do të gjendet dikush  që do ti dal në ndihmë, së paku për fëmijët  të cilët gjatë vizitës që i bë Osmanaga... Vazhdo

February 24, 2016  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Osmanaga Show apelon për ndihmë një familje në skamje – Video
Tags:

KK ”Ulqini” u rendit i 3-ti në mesin e 33 klubeve pjesëmarrëse
Fillim i mbarë i sezonit të parë të garave për Klubin e karatesë “Ulqini” vazhdim i sukseseve të njëpasnjëshme të vitit të kaluar Klubi i karatesë “Ulqini” të shtunën, më 20.02.2016, në Herceg Novi, mori pjesë në Turneun XIX internacional të Karatesë “Kupa e Mimozës 2016”. – Në turneun “Kupa e Mimozës 2016”, klubi i karatesë “Ulqini” arriti të renditet në vend të tretë në renditjen e përgjithshme. Në vend të parë u rendit klubi i karatesë “Bar” nga Tivari, ndërsa vendi i... Vazhdo

February 24, 2016  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on KK ”Ulqini” u rendit i 3-ti në mesin e 33 klubeve pjesëmarrëse
Tags:

Abazoviq: Përveç dialogut të shfrytëzohen edhe mundësitë tjera
Opozita duhet të vazhdojë luftën për zgjedhje të lira dhe të ndershme, që do të thotë krahas gatishmërisë për dialog duhet të ndërmarr edhe aktivitetet tjera, siç është organizimi i protestave , konsideron nënkryetari i Lëvizjes qytetare URA, Dritan Abazoviq. Ai, siç ka vlerësuar , thekson se PDS edhe njëherë ka demonstruar sjelljen e vetë antievropiane dhe përmes grupeve të veta të interesit  të cilat politikisht e rrethojnë, e ka rrënuar dialogun . Abazoviq , po ashtu ka theksuar se opozita nuk ka tentuar... Vazhdo

February 23, 2016  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Abazoviq: Përveç dialogut të shfrytëzohen edhe mundësitë tjera
Tags:

Learta Hollaj: ‘Shtet i akademikëve’, po kush i kryen punët? – Video
Ky shkrim është pjesë e editorialeve të botuara në kuadër të sallonit të së martës* Arsimi dhe aftësimi profesional në Kosovë është një alternativë e edukimit e dorës së dytë për të rinjtë dhe të rejat, për prindërit, për institucionet dhe për shoqërinë tonë. Mbetet e pashpjeguar arsyeja pse të gjithë rendim pas diplomave edhe kur e kuptojmë për vite tashmë që tregu i punës nuk ka mundësi të na ‘absorbojë’ të gjithëve? Ajo çfarë mund të konstatohet duke përcjellur zhvillimet e përditshme,... Vazhdo

February 23, 2016  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Learta Hollaj: ‘Shtet i akademikëve’, po kush i kryen punët? – Video
Tags:

Mozaik i vërtetë patriotik në Ulqin – Foto – Video
Falë koncertit premierë të SHKA “ Tradita” , i cili u shfaq në qytetin e lashtë të Ulqinit më 17 shkurt me rastin e 8-të vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, skena e Qendrës Kulturore u shndërrua në një sofër mbarëkombëtare rreth së cilës festuan së bashku djem e vajza, të rinj e të reja të grupmoshave të ndryshme nga Ulqini, Prishtina, Shkupi dhe Vlora këtë datë të rëndësishme të historisë shqiptare – pavarësinë e Kosovës. Qindra qytetarë të Komunës së Ulqinit, personalitete nga të gjitha... Vazhdo

February 22, 2016  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Mozaik i vërtetë patriotik në Ulqin – Foto – Video
Tags:

Fillon emisioni Osmanaga Show në kompleksin turistik Ada Bojana
N’Osmanaga Show, emision i drejtuar nga Suad Mehmeti, këtë javë në Tv Teuta Showi i Osmanit ashtë duke korrur sukses.  Osmanaga Show në paraqet emisionin e vet nga kompleksin turistik Ada Bojana (Ada e Bunës). N’Osmanaga Show tashmë është kthyer në një fjalor temash të ndryshme nga jeta e perditëshme ne komunen e Ulqinit. Ky realitetet televizive në Ulqin sidomos ne Tv Teuta ka ndryshuar dhe ashtë duke u zhvilluar në mënyrë të jashtëzakonshme, Osmanaga Show mban me meritë vendin e emisionit të parë... Vazhdo

February 20, 2016  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Fillon emisioni Osmanaga Show në kompleksin turistik Ada Bojana
Tags:

Osman Aga bën show në Kriporen e Ulqinit – Tv Teuta
Në emisionin ‘Osman Aga Show’ i udhëhequr nga Suad Mehmeti, jeni të ftuar ta ndiqni ketë emision ku protagonisti kryesor ashtë Osman Leskovci, ai përveç që  flet për tema politike tregon edhe  sens për humor  e  batuta si dhe muzikë të kenduar nga vetë ai.  Vazhdo

February 19, 2016  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Osman Aga bën show në Kriporen e Ulqinit – Tv Teuta
Tags:

Dervishi: Do ruhet mbrojtja e Kripores, ndërtimi dhe devastimin e saj
Mbrojtja e Kripores është obligim i  Komunës së Ulqinit dhe në lidhje me këtë Sekretarijati për çështje komunale dhe mbrojtje të ambijentit ka ndërmarrë të gjitha aktivitet që janë në kompetencat e tij. Çka do të thotë që Kriporja të mbrohet në terësi duke përfshirë këtu edhe ndalimin e ndërtimit në Kripore dhe devastimin e saj. Në bashkepunim me Agjensinë për mbrojten e ambijentit të Malit të Zi është bërë përpilimi i Studimit për mbrojtjen e Kripores dhe hartimi i vendimit për shpalljen e Kriporës... Vazhdo

February 17, 2016  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Dervishi: Do ruhet mbrojtja e Kripores, ndërtimi dhe devastimin e saj
Tags:

Fundi dhe fillimi: Prej muajit Mars Aqua parku në Shtojë – Video

February 14, 2016  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Fundi dhe fillimi: Prej muajit Mars Aqua parku në Shtojë – Video
Tags:

Page 20 of 204« First...10...1819202122...304050...Last »