Zbavitje / Zabava

Kthimi në scenën e muzikës Adelina Ismajli – ‘Trimit tim’ – (VIDEO)
Superylli, ose siç e quajnë ndryshe ‘mbretëresha e muzikës shqipe’, Adelina Ismajli, më në fund rishfaqet në skenë me një elegji të dhimbshme, kushtuar ish të dashurit të saj, Triumf Rizës, i cili u vra muaj më parë nga disa kriminelë. Ai ka qenë pjesëtar i shërbimit policor të Kosovës. Vrasja e tij morri jehonë të madhe, edhe për faktin se ai shquhej për trimëri të rrallë, por edhe për faktin se kishte të dashur, njërën nga femrat më të pëlqyera në Kosovë e shqiptari, Adelina Ismajlin. Dëgjoni... Vazhdo
Madonna do të këndojë sivjet në Mal të Zi
Bisedimet me menaxherët e Madonnas zgajtën dy muaj, ndërsa për interpretim janë marrë vesh për çmimin prej më së paku 5 milionë euro.Nëse iu besohet mediave malazeze,këtë verë Madonna do të interpretojë në Budva në plazhin Jaz. Lajmin për ardhjen e mundshme të pop-mbretëreshës në Mal të Zi u paraqit para dy muaj, megjithatë atëkohë organizatorët ende nuk ishin të sigurt se a do të jenë të suksesshëm bisedat me menaxhmentin e saj.Gazeta ditore malazeze ‘Vijesti’ mori vërtetimin se marrëveshja është... Vazhdo

February 15, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (1)
Tags: , , , , ,

Madonna concert in Montenegro 2008
PODGORICA – Pop superstar Madonna is expected to perform in Montenegro, according to Podgorica daily Vijesti. The daily writes that she will hold a concert there in late August or early September during her world tour to celebrate her 50th birthday and 25-year career. The concert is expected to take place on Budva’s Jaz beach, where the Rolling Stones played last September. Madonna is expected to receive USD 5mn for the concert. The daily writes that the concert was agreed upon with the pop star’s management “thanks... Vazhdo
Nga Java Plus:Hana Cakuli thot – Kam dëshirë të këndoj…..
Hana: Jam pak në siklet ta them biografinë time. Jam Hana, kam 17 vjet dhe nuk e mohoj se së shpeti do të bëj 18 vjet, por kam qejf të them 17J Jam nxënëse e vitit të tretë të gjimnazit, jam një këngëtare, e cila ka dëshirë të këndojë pop, rock dhe alternativë. Kam të realizuara tri këngë dhe një videoklip, me të cilin mora çmimin “Best New Artist” në “Videofest 2007”. Mendoj se kam startuar mirë dhe shpresoj të vazhdoj kështu. Nuk kam tjetër ç’të shtoj. JavaPlus: Pse vendose të merresh me muzikë? Hana:... Vazhdo

February 5, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Nga Java Plus:Hana Cakuli thot – Kam dëshirë të këndoj…..
Tags:

Britney Spears planifikon të konvertohet në myslimane – Shiko video
Britney Spears planifikon të konvertohet në myslimane – Shiko video Skandalet siç duket nuk kanë të ndalur për Britney Spears-in. Këngëtarja e famshme amerikane planifikon një tjetër befasi. Ajo ka plane konvertohet në fenë myslimane pasi që i dashuri i saj, me prejardhje pakistaneze Adnan Ghalbi, që jeton në Birmingham të Anglisë, është mysliman.Mediat angleze shkruajnë se paparaci Galbi planifikon ta vjedhë zemrën e yllit Hollivudian në mënyrë që t’i sigurojë vetes një pasuri të madhe. Ai është... Vazhdo
Në “Maestral” 250 klientë nga Shqipëria për vitin e ri
Rreth 250 klientë nga Shqipëria fqinje do t`i festojnë Kërshëndellat katolike në Hotelin “Maestral” në Përzhno. Menaxheri i hotelierisë në këtë hotel Vazhdo  Vazhdo

January 7, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Në “Maestral” 250 klientë nga Shqipëria për vitin e ri
Tags: , , , , , , , , , ,

Genta dhe Getoari – “Krejt e dinë” (Video)
Kthehet Genta ne skene, kete here jo me pop-folk por hip-pop. ”Krejt e dine” titullohet kenga e saj me e fundit, nje bashkepunim me Getoarin. Kenga nuk besoj te behet hit, por harrojeni kengen a e pate videon? Getoari eshte ai? QYYYYY! Breeee kurre s’ka pas look me te mire djali qe prej fillimit. I dobesuar, me ne forme, me floke te prera, duket se Geti ka gjetur lookun e tij. Ashtu dhe Genta. Ndoshta ngaqe mua me pelqejne bjondet, por me e mire po me duket bjonde, si thoni? Sidomos me kapucin ne koke hihihihihi HOT! Prit nje... Vazhdo

January 7, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Genta dhe Getoari – “Krejt e dinë” (Video)
Tags: , , , , , , , , ,

Page 204 of 204« First...102030...200201202203204