Zbavitje / Zabava

SEANEMA GREEN: Premiera botërore e filmit “IN THIS CLIMATE” në Ulqin
Festivali i filmit SEANEMA do të realizojë të shtunën, me 10 qershor në Adë (Bunë), premierën botërore të filmit “In this Climate”. Në premierë do të jetë i pranishëm regjisori i filmit, Tomas Auksas. Shfaqja e këtij dokumentari realizohet për herë të parë në New York, më datë 28 qershor, çka bën që premiera reale e tij të jetë pikërisht qytetin tonë, në Ulqin. Me këtë rast, organizatorët kanë përgatitur edhe një festë, menjëherë pas shfaqjes së filmit. Festivali gjithashtu lançon SEANEMA... Vazhdo

June 3, 2017  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on SEANEMA GREEN: Premiera botërore e filmit “IN THIS CLIMATE” në Ulqin
Tags:

“Zana e Ulqinit” shkëlqeu në Schwäbish Gmünd në Gjermani – Video
Duke u ngjitur në skenën e Teatrit “Schwäbish Gmünd “, pas ansambleve “Folklori nga Rozhaja”  dhe ansamblit SHKA”Zana e Ulqinit” Ansambli mahniti me performancë të shkëlqyer, raporton portali TV Teuta. Lidhja e Asosiacioneve Malazeze në Gjermani organizoni manifestim kulturoro artistik në qytetin Schwabish Gmund. Pjesë e këtij manifestimi ishte edhe ShKA “Zana  e Ulqinit” të cilët u prezantuan me vallen e peshkatarit dhe me  kolazhe të këngëve popullore. Dalja e tyre në skenë... Vazhdo

May 31, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on “Zana e Ulqinit” shkëlqeu në Schwäbish Gmünd në Gjermani – Video
Tags:

SHKA Dulcinea perfaqesoj qytetin e Ulqinit ne festivalin nderkombetar Yesak Festival – Antalya 2017
Jo me larg se javen e kaluar Shoqeria Kulturore-Artistike Dulcinea udhetoi drejt Antlias se Turqise per te marre pjese ne festivalin Internacional ,,YESAK FESTIVAL 2017”. Ky festival zgjati nga data 16 deri me daten 22 maj dhe kjo Shoqeri mori pjese me tre valle te ndryshme mbrenda ketyre diteve te festivalit qe u mbajten ne Antalya. Shoqeria kulturore-artisitke Dulcinea me drejtues artistik Z.Musa Hoxhen moren levdata dhe mirenjohje nga organizatoret e festivalit te cilet e ngriten dhe me lart emrin e kesaj Shoqerie. Shoqeria Kulturore... Vazhdo

May 30, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on SHKA Dulcinea perfaqesoj qytetin e Ulqinit ne festivalin nderkombetar Yesak Festival – Antalya 2017
Tags:

Pepgjonoviq u premton lojtarëve të Otrantit, 10 mijë euro në rast kualifikimi në ligë të parë
Burime pranë biznesmenit Pavle – Pajo Pepgjonoviq ka premtuar 10 mijë euro përfaqësueses Otrant Olimpik në rast se kualifikohen në ligë të parë malazeze. Mbasi fituan ndaj “Çelikut” nga Nikshiqi, lojtarët e Otrant Olipik janë kualifikuar për barazh në të cilin do të takohen me skuadrën “Rudar” nga Plevla. Sipërmarrësi dhe biznesmeni i GradjaComerc Pepgjonoviq,  është i bindur se lojtarët e përfaqësueses do të kenë paraqitje të mirë në duel me ekipin e Rudarit, ku do të luajnë dy ndeshje,... Vazhdo

May 28, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Pepgjonoviq u premton lojtarëve të Otrantit, 10 mijë euro në rast kualifikimi në ligë të parë
Tags:

Dafina Rexhepi në xhirime të klipit të ri në Ulqin – Foto
Dafina Rexhepi, në Ulqin për xhirimet e klipit Dafina Rexhepi është në përgatitje të projektit të ri muzikor. Këngëtarja, e cila pasi publikoi disa hite dhe bashkëpunime, u tërhoq për një periudhë nga muzika, ka paralajmëruar videoklipin e ri. Më herët, ajo ka bërë të ditur se produksioni Imagine merret me anën vizuale të projektit. Kurse gjatë ditës së martë, Dafina i ka publikuar disa fotografi nga Ulqini, ku duket se do të bëhen xhirimet. “Ç’kemi Ulqin… Gati për videon time të re”, shkruan në... Vazhdo

May 24, 2017  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Dafina Rexhepi në xhirime të klipit të ri në Ulqin – Foto
Tags:

Pamje ekskluzive nga videoklipi prej Ulqini i Hekuranit ft Agimi & Fisniket sjellin ‘Kënga ime’
Kanë një duet të përbashkët. Mirëpo sot, Hekurani ft Agimi & Fisniket kanë sjellur bashkëpunim e tyre të radhës të titulluar ‘Kënga ime’ shkruan lajmi.net Ky projekt muzikor ka edhe klipin nga Bug Production i xhiruar në Ulqin. Kujtojmë se Hekurani, Agimi dhe Fisniket para disa muajve lansuan ‘Ajo më mbyti’ që ishte një projekt mjaft i suksesshëm e i dëgjuar./Lajmi.net/ Qëllimi i këtij akcioni të madh humanitar është ndihmë për Mersihën dhe Adnani, dhe me këtë rast ai paraprakisht i falënderojm... Vazhdo

May 21, 2017  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Pamje ekskluzive nga videoklipi prej Ulqini i Hekuranit ft Agimi & Fisniket sjellin ‘Kënga ime’
Tags:

Shka “Dulcinea” nga data 15 maj – 22 maj ne Festivalin nderkombetar folklorik ne Turqi – Antali
Shoqata kulturore artistike “Dulcinea” do të marrë pjesë në festivalin foklorike ndërkombëtare që mbahen në Turqi ne qytetin e Antalis. Trupa e saj do të prezantohet me vallen e peshkatareve, valle me motive te dasmes Ulqinake dhe me valle kollazh nga krahina të ndryshme shqiptare. Shka “Dulcinea”, nga Ulqini, do te udhetoje te Henen për në Turqi. Nga data 15 maj deri më 22 maj ajo do të marrë pjesë në Festivalin e 4-të Ndërkombëtar të Kulturës dhe Artit në Belek te Antalis , i cili tashmë është festival... Vazhdo

May 12, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Shka “Dulcinea” nga data 15 maj – 22 maj ne Festivalin nderkombetar folklorik ne Turqi – Antali
Tags:

Nis vera për Genta Ismajlin në Ulqin
Për bukuroshen Genta Ismajlin duket se stina e nxehtë e verës ka mbërritur e kjo në Ulqin. Genta Ismajli ka publikuar në rrjetin sociale të Instagarmit një foto në të cilën ka treguar se ka nisur “sezonin e plazhit”. Ajo shfaqet përballë plazhit të vogël dhe shetitores e veshur me bikini, ndërkohë që tregon format dhe linjat e saj të kuruara dhe më së shumti ekspozon të pasmet. Edhe këngëtarja seksi Genta Ismajli nisi sezonën e verës. Sot në Instagram ajo ka pubikuar një fotografi nga Ulqini, në të zeza... Vazhdo

May 2, 2017  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Nis vera për Genta Ismajlin në Ulqin
Tags:

Kida performon në festën “May Fest” në Ulqin + Foto
Artistja kosovare Orhidea Latifi po qëndron në Ulqin pasi sonte do të performojë në një nga klubet e këtij vendi. Para fillimit të mbrëmjes muzikore, Kida ka zgjedhur të relaksohet në rrezet e diellit dhe me pamje nga deti, shkruan lajmi.net. E veshur me një palë xhinse dhe me një bluzë të shkurtër, ajo dukej për mrekulli si zakonisht. Në fotografinë që publikoi ajo në rrjete sociale, komente të shumta i erdhën nga ana e fansave, duke i shprehur dashurinë që kanë për të. /Lajmi.net/  Vazhdo

May 2, 2017  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Kida performon në festën “May Fest” në Ulqin + Foto
Tags:

Kosovarët për “May Fest”: Në Ulqin, si në shtëpinë tonë – Video
Simbolika e kesaj dite e manifestimit “May Fest 2017” Ulqini ka nje tradite. Te ndeze atmsferen ne mbremje deri në orët e para të mëngjesit. Manifestimi “May Fest 2017” i akorduar për këto qëllime u mundeson qytetareve muzike live dhe nje pafundesi menyrash argetimi. Mbremja ne Ulqin mbushet me grupe rinore qe kercejne ne sheshe të ndryshme të Ranës dhe të plazhit të madhë si dhe në ishullin Ada. Ndryshe nga qytetet e tjera, gjate dites eshte qetesi por jo njaqë që mos të argëtohen të rinjët nga rajoni. Mbrëmë... Vazhdo

May 1, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Kosovarët për “May Fest”: Në Ulqin, si në shtëpinë tonë – Video
Tags:

Page 4 of 204« First...23456...102030...Last »