Zbavitje / Zabava

Festa në Ulqin, sonte dhe neser, për të pritur me muzikë dhe argëtim – Video
Ulqinakët përgatisin çdo gjë me kujdes ditën e 1 Majit ku shënohet edhe kulmi i festimeve në këtë qytet. Ndërsa mëngjesi duhet të gjejë çdo gjë gati. Kjo ditë tradicionalisht festohet në formën e një pikniku në natyrë ku njerëzia i gëzohet stinës së ngrohtë dhe lulëzimit, por padyshim janë fëmijët ata që shijojnë çdo gjë duke lënë pas dimrin e ftohtë për të vrapuar lëndinave me lule, dhe plazheve të Ulqinit. Në këto mbrëmje festive, Ulqini vizitohet nga një numër i madh i mërgimtarëve dhe... Vazhdo

April 30, 2017  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Festa në Ulqin, sonte dhe neser, për të pritur me muzikë dhe argëtim – Video
Tags:

Krejt Kosova në Ulqin, për festën e 1 Majit
Tashmë është bërë traditë që kosovarët për festën e 1 Majit, të bëjnë pushim të shkurtër në ndonjërin nga vendet fqinje, kryesisht në Shqipëri ose Mal të Zi. Ulqini është një nga destinacionet, sidomos për prishtinasit. Atje për festën e 1 Majit, tash e disa vite bëjnë organizime edhe kafiteri të njohura nga Prishtina, sikurse është Bamboo, shkruan gazetametro.net. Ndëras, ky 1 Maj, duket të jetë lidhur shumë mirë edhe me fundjavën. Të gjithë ata që sot janë nisur për pushim, mund t’i shfrytëzojnë... Vazhdo

April 28, 2017  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Krejt Kosova në Ulqin, për festën e 1 Majit
Tags:

Nga Buna e Ulqinit, Linda sjell recetat e reja për 24-28 prill – Video
Recetat më të reja nga Linda për datat 24 deri 28 prill janë të gatuara pran lumit Buna në Ulqin. Se çfarë do të gatuajë Linda mund ta shikoni videon më poshtë, transmeton Koha.net. Emisioni transmetohet në ora 17:30, nga e hëna deri të premten. KOHA NET  Vazhdo

April 21, 2017  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Nga Buna e Ulqinit, Linda sjell recetat e reja për 24-28 prill – Video
Tags:

Gjyste Vulaj ngre këmbët lart para Ermal Mamaqit (Video)
Showmeni i njohur Ermal Mamaqi vazhdon të befasojë publikun me të ftuarit e tij në emisionin “Xing me Ermalin”. Këtë të shtunë, ai ka ftuar dy këngëtarë shumë të njohur shqiptar, një nga Maqedonia dhe tjetrin nga Mali i Zi. Gjyste Vulaj dhe Shpat Kasapi janë të ftuar këtë javë në “Xing me Ermalin”, dhe do të dhurojnë spektakël për teleshikuesit. Në promon e emisionit të publikuar nga Ermal Mamaqi në llogarinë e tij zyrtare në Instagram, vërehet se Gjyste Vulaj do të vijë me një veshje mjaft të... Vazhdo

April 20, 2017  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Gjyste Vulaj ngre këmbët lart para Ermal Mamaqit (Video)
Tags:

U mbajtë Turneu i 16-të Ndërkombëtarë “Ulqini Open 2017” + Foto
TURNE I FUQISHËM DHE CILSORË                                                      Ulqin – Klubi i Karatesë “Ulqini” në bashkëpunim me Komunën e Ulqinit dhe Federatën e Karatesë së Malit të Zi organizoi të dielën, më, 02.04.2017, në sallën e shkollës fillore “Marshali Tito” në Ulqin Turneun XVI Ndërkombëtar të Karatesë “Ulqini Open 2017”. Turneu u organizua me rastin e Ditës së Ulqinit. Në Turne morën pjesë 52 klube të karatesë nga 9 shtete pjesëmarrëse:... Vazhdo

April 4, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on U mbajtë Turneu i 16-të Ndërkombëtarë “Ulqini Open 2017” + Foto
Tags:

​Vazhdon festa në Ulqin – Dita e Komunës – Video
Dita e Komunës së Ulqinit: Festa vazhdon  Vazhdo

April 2, 2017  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on ​Vazhdon festa në Ulqin – Dita e Komunës – Video
Tags:

Per ditën e komunes Nishani dhe Vujanoviq viziton Ulqinin – Video
Me rastin e  ditës së Ulqinit, kryetari i Ulqinit Nazif Cungu priti në vizitë presidentët e Shqipërisë dhe Malit të Zi, gjegjësisht Bujar Nishani dhe Filip Vujanoviq. Me kremtimin e Ditës së Komunës së Ulqinit, përveç zyrtarëve lokal dhe shtetëror morën pjesë edhe presidentët e Shqipërisë dhe Malit të Zi, gjegjësisht Bujar Nishani dhe Filip Vujanoviq, përfaqsues nga Kosova dhe Maqedonia, si dhe kori diplomatik. Pas një takimi gjysëm ore në ambientet e Komunës, ceremonia vazhdoi në Qendrën për Kulturë,... Vazhdo

April 1, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Per ditën e komunes Nishani dhe Vujanoviq viziton Ulqinin – Video
Tags:

Më në fund, rruga Krythë – Ulqin do të bëhet në 2017
Rruga Krythë – Ulqin prioritet i qeverisë dhe Komunës së Ulqinit për vitin 2017 Rruga do të jetë me standarde bashkëkohore dhe rritje të ndjeshme të sigurisë së qarkullimit rrugor, me vlerë prej 9.5 milion euro në investime kapitale për zhvillimin e infrastukturën rrugore në territorinë e Komunës së Ulqinit më të cilat do përfundohet  rruga Krythë – Ulqini , lehtësimi i procedurave në dogana,  racionalizim i administratës lokale nëpërmjet rritjes së efikasitetit  si dhe rregullimi i infrastukturës... Vazhdo

March 31, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Më në fund, rruga Krythë – Ulqin do të bëhet në 2017
Tags:

Ulliri,një mrekulli natyrore e Ulqinit + Foto
Qyteti ynë prej shekujsh është i njohur për ullishtën dhe prodhimin e vajit. Kjo traditë është gdhendur në amblemin e qytetit dhe në kremtimin e Ditës së tij. Në kuadër të aktiviteteve që po zhvillohen  për  nder të Ditës së Ulqinit  u  mbajt  ligjerata,, ,,Ulliri, vaji i ullirit  dhe perspektiva  e zhvillimit  të ullishtarisë  në rajonin  adriatikojonian,, ku ligjeroi  Prof. Dr. Hajri Ismaili  nga  Universiteti  Bujqësor i Tiranës. Fillimisht Prof. Ismaili u prit  nga Kryetari i komunës Nazif Cungu ... Vazhdo

March 31, 2017  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Ulliri,një mrekulli natyrore e Ulqinit + Foto
Tags:

Dita e Komunës së Ulqinit – Programi dite trete
31 mars 2017, e premtë Hapja e konferencës shkencore nderkombëtare “Roli i shkencës në zhvillimin ekonomik të vendit dhe vendeve të rajonit”, salla e madhe e Kuvendit Komunal, ora 10:00 Workshop (Punëtori) në ullishtari “ Prezantimi i metodave të revitalizimit të ullishatave të vjetra”, 11:00 Ullishta e Ulqinit Hapja e outdoor workout (palestrës në natyrë) në pyllin e pishave, ora 12:00 Hapja e turneut mbarëkombëtar në tenis “Ulqini 2017”, Tennis Club Bellevue, ora 14:30  Vazhdo

March 30, 2017  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Dita e Komunës së Ulqinit – Programi dite trete
Tags:

Page 5 of 204« First...34567...102030...Last »