Zbavitje / Zabava

Në Festivalin “Flakadani i Karadakut” SHKA Dulcinea shpërblehet me çmimin e Kostumografis më autotktone
SHKA Dulcinea ne Festivalin kulturor tradicional “Flakadani I Karadakut 2017 ndahet me çmimin e Kostumografis më autotktone.   Në kuadër të manifestimit tradicional kulturor e sportiv “Flakadani i Karadakut 2017” , është mbajtur festivali i këngëve dhe valleve i ansambleve dhe grupeve të ndryshme nga mbarë trojet shqiptare dhe ka zgjatur tri mbrëmje. Me përfundimin e  mbrëmjes së tretë   ka përfunduar  edhe  Festivali  kulturor-sportiv “Flakadani i Karadakut 2017” në Viti,  që organizohet në nderim... Vazhdo

March 28, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Në Festivalin “Flakadani i Karadakut” SHKA Dulcinea shpërblehet me çmimin e Kostumografis më autotktone
Tags:

Pavel Nedved po i kalon pushimet në Ulqin me jahtin e tij
Ish futbollisti i Juventusit dhe Lazios, Pavel Nedved, të martën ka hyrë nëportin e Ulqinit me jahtin personal ‘Rimini’. Ai është në lundrim përgjatë Adriatikut, derisa thuhet se është magjepsur me bukuritë e Kalasë dhe Ranës. Nedved, i cili në vitin 2003 është shpallur futbollisti më i mirë i Evropës, ka luajutr te Juventusi nga viti 2001 e deri më 2009. Gazeta Blic  Vazhdo

March 22, 2017  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Pavel Nedved po i kalon pushimet në Ulqin me jahtin e tij
Tags:

Prezantohet programi i ditës së Ulqinit 2017
Ditet e Komunes se Ulqinit (PRILL 2017) 29 mars 2017, e mërkurë 1. Hapja e festivalit ndërkombetar të gruas krijuese, salla e Shkollës muzikës, ora 10:00 (OJQ Harmonia) 2. Eskpozita e punishtes artistike për fëmijë, galeria e Qendrës për Kulturë, ora 19:00 (Art Dulcinium) 30 mars 2017, e enjtë 1. Ndarja e bursave studentëve të dalluar, Sala e vogël e Kabinetit, ora 9:30 2. Fillimi i punimeve në pikë – vrojtimin e Valdanosit, ora 11:00 3. Ligjerata: “Ulliri, vaji i ullirit dhe perpektiva e zhvillimit ullishatarisë në... Vazhdo

March 20, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Prezantohet programi i ditës së Ulqinit 2017
Tags:

Gjyste Vulaj: Ja pse vendosa të bëhem balerinë e klubeve të natës – Video
Këngëtarja 39-vjeçare nga Mali i Zi, nënë e dy fëmijëve, çudit gjithmonë e më shumë me ekspresivitetin e saj skenik. Pak ditë më parë, Gjyste Vulaj publikoi klipin “Sonte bëjmë nam”, ku shfaqet si balerinë e vërtetë, që tërheq vëmendjen me lëvizjet e saj në disko. Për suksesin si çift me bashkëshortin Sokol, dy fëmijët e tyre, pasurinë që ka vendosur nga muzika dhe kujdesin për t’u dukur e re, Gjyste flet në këtë intervistë për gazetën “Panorama”. “Sonte bëjmë nam”, është klipi ku... Vazhdo

March 17, 2017  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Gjyste Vulaj: Ja pse vendosa të bëhem balerinë e klubeve të natës – Video
Tags:

Promovim i vlerave unike të  Ulqinit
 Gjekë Gjonaj Dashamirët e  kinematografisë  të Ulqinit     javën që lamë pasë mbushën përplotë sallën e Qendrës Kulturore të këtij qyteti  për të parë   premierën e  filmit  për qytetin e tyre. Vlerat historike, turistike dhe trashëgimia kulturore e zonës së Ulqinit u prezantuan  nëpërmjet  shfaqjes filmike   “ Perla e Bunës”,  me autorë vëllezërit  Millan dhe Millutin Karaxhiq. Kjo komedi romantike bashkëkohore si synim parësor kishte pikërisht promovimin dhe publikimin e vlerave... Vazhdo

March 10, 2017  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Promovim i vlerave unike të Ulqinit
Tags:

Performance e bukur e Rock Grupit “Ivana & Rock Trio” në Tiranë
Grupi i muzikës rock “Ivana & Rock Trio”  që u themelua në vitet e 2008 për të bërë vetëm 9 vjet muzikë së bashku, u riktheu ë një koncert madhështor në Tiranë, njofton antari i grupit Valon Mehmeti. Me 4 dhe 5 mars ishin në Tirana Rock Cafe në Tiranë së bashku me antarët tjerë të grupit, Nebojsha Djukanovic, Ivana Jankovic, Valon Mehmeti dhe Besim Mehmeti nga Ulqini, ku  performouan përpara publikut të Shqipërisë. Për grupin e muzikës rock “Ivana & Rock Trio ” nuk është hera e parë që... Vazhdo

March 7, 2017  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Performance e bukur e Rock Grupit “Ivana & Rock Trio” në Tiranë
Tags:

Ulqinakja që i ‘çmend’ meshkujt kosovar
Është kjo Gjyste Vulaj e cila qysh nga fillimi i karrierës së saj muzikore ka qenë në qendër të vëmendjes për linjat seksi që ka. Ajo në çdo paraqitje të saj ka një detaj që i nxit të gjithë, herë zbulon gjoksin bombastik, e disa herë edhe ka provokuar me të pasmet e saj, shkruan gazetablic. Gjystja ishte dhe mbetet edhe tani, si femra më seksi që ka estrada jonë!  Vazhdo

March 3, 2017  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Ulqinakja që i ‘çmend’ meshkujt kosovar
Tags:

Lojtarët e FC Besa lahen në det në mes të dimrit në Ulqin
Fotografitë spektakolare tregojnë lojtarët e FC Besa teksa marrin pjesë në një aktivitet tradicional detare që quajtur “thirrja për not” në detin e Ulqinit dhe ujëra të ngrohta të Adriatikut. Sot në orët  9:00 të mengjesitë në plazh të vogël të Ulqinit ashtë vrejtur një numër i lojtarëvë,  duke zgjedhur që të laheshin në det pasi nuk duan që të humbasin as edhe një ditë nga pushimet e tyre. Skuadra pejane FC Besa udhëton drejt Ulqinit dje me 26 shkurt ku do të qëndroj deri më 3 mars. Ditët të... Vazhdo

February 27, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Lojtarët e FC Besa lahen në det në mes të dimrit në Ulqin
Tags:

FOTO/LAJM Sean Paul do të performojë në ‘Sea Dance Festival’, në Budva
Sean Paul, më 15 korrik do të performojë në natën finale të edicionit të katërt të festivalit Sea Dance, që mbahet në Budvë të Malit të Zi, shkruan KultPlus. Kënga e fundit të cilën Sean Paul e solli në bashkëpunim me artisten shqiptare Dua Lipa, e bëri atë edhe më të dashur për kombin shqiptarë. Ndonëse fama për të tashmë nuk është diçka e re sepse ai shënon suksese të mëdha në karrierën e tij, duke qenë kështu fitues i dy çmimeve Grammy dhe katër çmime Mobo, dhe duke shënuar rreth 30 hite ndërkombëtare... Vazhdo

February 26, 2017  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on FOTO/LAJM Sean Paul do të performojë në ‘Sea Dance Festival’, në Budva
Tags:

Kjo nuk pritej, kroatët dhe serbët po çmenden pas këngës së Era Istrefit
Kënga e publikuar nga e madhja Era Istrefi, para pak orësh po thyen rekorde në rrjetin e videove Youtube, e cila për më pak se tri orë ka bërë afro 180 mijë shikime, shkruan Gazeta NewBorn. E krahas shikimeve, kjo këngë ka marr edhe qindra komente. Por disa nga to vlen të theksohen. Është komenti i një kroati i cili me emocione ka shprehur përkrahje për shqiptarët dhe Era Istrefin.   E komenti i tij ku shkruan ”Bravo Kosovo, Greating from Kroatia <3”, përveç pëlqimeve që ka marr, ky koment ka marr edhe falënderime... Vazhdo

February 25, 2017  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Kjo nuk pritej, kroatët dhe serbët po çmenden pas këngës së Era Istrefit
Tags:

Page 6 of 204« First...45678...203040...Last »