Zbavitje / Zabava

Cungu: Urime nga Ulqini për Ditën e Pavarësisë së Kosovës
Me rastin e shënimit të 9-vjetorit të shpalljes së pavarësisë së Kosovës Kryetari i Ulqinit Nazif Cungu ka uruar qytetarët e Kosovës, nëpërmjet rrjetit social Facebook ku ka dërguar mesazhe urime për të gjithë popullin e Kosovës. Dëshiroj që në emrin tim personal, të qytetarëve të Komunës së Ulqinit dhe të mbarë shqiptarëve të Malit të Zi, të dërgoj urimet më të përzemërta për përvjetorin e 9-të të Republikës së Kosovës. Kjo është një datë e shënuar dhe e shtrenjtë për çdo shqiptar, kudo... Vazhdo

February 17, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Cungu: Urime nga Ulqini për Ditën e Pavarësisë së Kosovës
Tags:

Pamje nga jeta dhe argëtimi në Bar Clubin Egoist Ulqin
Shumicën e këngëtarëve të estradës Kosovare dhe asaj nga Shqipëria i ka tërhequr Bar Clubi Egoist në Ulqin për vitin që kaloi. Nga kafe-bare të shumta, muzikat e shumëllojshme, shërbimet e shpejta dhe prezencë e madhe e të rinjve e veçmas e vajzave të bukura, janë elemente që e përcjellin jetën e natës në Ulqin. Papunësia, tema që mbizotëron ditën, nuk ndihet natën. Brengat që e përcjellin Ulqinin ditën, nuk zgjidhen natën, por nata i harron ato. Brenga me e madhe e të rinjve gjatë kësaj kohe, është... Vazhdo

February 9, 2017  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Pamje nga jeta dhe argëtimi në Bar Clubin Egoist Ulqin
Tags:

Formohet Shoqata Kulturore Artistike “ Dulcinea “
SHKA DULCINEA ka për qëllim përparimin, organizimin dhe zhvillimin e kulturës dhe artit. Kjo shoqëri në rradhët e veta i tubon qytetarët, në rradhë të parë rininë shkollore dhe studentore, e cila ka afinitet ndaj punës kulturoro-artistike. Shoqata do te organizoj manifestime për përmbushjen e nevojave kulturore të qytetarëve dhe pjesëmarrje në manifestime, defile, festivale dhe manifestime tjera kulturo-artistike në vend dhe jashtë shtetit. Qëllimi i shoqatës është nxitja dhe iniciativa për zgjerimin e rrjetit... Vazhdo

February 4, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Formohet Shoqata Kulturore Artistike “ Dulcinea “
Tags:

Detaje rreth këngës së re të Genc Prelvukajt në Ulqin
Pas suksesit që pati me këngën “A të merr malli” në bashkëpunim me Lyrical Son, këngëtari Genc Prelvukaj ka nisur xhirimet e klipit të ri. Burimet e Telegrafit thonë se këngëtari do të sjell solo projektin e ri. Madje, xhirimet e videos kanë filluar në qytetin bregdetar të Ulqinit dhe një pjesë tjetër do të realizohet në Tivar prej kompanisë së tij Black Fish. Këngëtari për dallim prej tjera herëve që ka sjell këngë ritmike, kësaj here do të sjellë një baladë. Ndryshe, këngëtari pritet të sjell... Vazhdo

February 1, 2017  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Detaje rreth këngës së re të Genc Prelvukajt në Ulqin
Tags:

Cungu – Čelebić triumfon në finale “ITF Tennis Futures Hammamet Open”
Rrezart Cungu është kualifikuar në finale të ITF Tennis Futures  Hammamet  Open 2017. Tennis Club Hammamet organizon turneun e tretë ndërkombëtar të ITF  Futures  Tunisie nga 22 deri më 29 janar 2017 Teniseri nga Ulqini dhe  përfaqësuesi i reprezentacionit të Malit të Zi, si dhe antarë i Tennis Club Bellevue dhe i “Davis Cup” arriti që me lehtësi të mposhtë Roca Batalla O, Luisi A., Ferreira G., ,Rrezart Cungu sot arriti deri te pika e parë ATP në karierën e tij. Rrezart Cungu  është njëri ndër... Vazhdo

January 28, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Cungu – Čelebić triumfon në finale “ITF Tennis Futures Hammamet Open”
Tags:

Ana Malit shpallet kampion në futboll të vogël në Ulqin – Video
KF “Ana Malit” shpallet kampion per te dytin vit me rradhe ne futboll te vogel ne turnirin nderkombetar qe organizohet ne futsall – Ulqini 2017 . Qindra tifoz nga Ulqini dhe nga Ana Malit kanë përcjellur nga afër këto ndeshje, kështu duke festuar edhe fitoren e KF “Ana Malit”. Me ketë fitore perfundoi turneu nderkombetar ne mini futboll Ulqini 2017. Nji falenderim special shkon edhe per Havana Beach sponzor gjeneral i ekipit Ana Malit ! Football Ana Malit Facebook KF. ANA MALIT pas Fitimit te Turneut... Vazhdo

January 23, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Ana Malit shpallet kampion në futboll të vogël në Ulqin – Video
Tags:

Leonora Basha, Kreatore e re e modes nga qyteti i Ulqinit + Foto
Ulqinakja tash disa vite ajo meret me mode, ndersa tash na sjelle koleksionin e saj te pare . Koleksionin e saj te pare ajo ia dedikon vajzave te cilat kan qendrim dhe vetbesim ne perzgjedhjen e tyre. Leonora Basha, një kreatore e re, vjen me këtë inspirim si pikënisje, dhe sjellë koleksionin MONUMENT. Inspirimi fillestar është sub-kultura e hip hopit. Hip hopit që ka filluar në fund të viteve 70-të e kulminacionin e ka arritur në të 80-tat e 90-tat. Leonora Basha, një kreatore e re, vjen me këtë inspirim si pikënisje,... Vazhdo

January 17, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Leonora Basha, Kreatore e re e modes nga qyteti i Ulqinit + Foto
Tags:

Gjystja e kallë atmosferën me këngën ‘Moj Serbi murin ta rrëzova’
Këngëtarja Gjyste Vulaj është shumë e dashur për publikun. Kudo që ajo performon, dhuron shou dhe atmosferë të nxehtë, përcjell Bota sot. Në një video të publikuar në rrjete sociale, shihet Gjystja teksa këndon në një mbrëmje muzikore në Detroit dhe ndez atmosferën. ‘Moj Serbi murin ta rrëzova, se më thonë Ibrahim Rugova’, thotë ajo në këngën e saj.  Vazhdo

January 14, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Gjystja e kallë atmosferën me këngën ‘Moj Serbi murin ta rrëzova’
Tags:

Aloshi i kushton këngë “Kalas së Ulqinit” në KTV
KTV televizion  organizojë festat e fund vitit duke ftuar këngëtarët më të preferuar nga Shqipëria, Ulqini, Kosova, Maqedonia etj. Ndër të ftuarit nga këngëtarët prej Ulqini ishin Vjollca Luka, Gjovani dhe Ismet Aloshi. Nga repertuari i këngëtarit Aloshi në vazhdim ua sjellim  këngën që janë kushtuar ‘’Kalas së Ulqinit’’. Këtu mund’ti gjeni të gjitha përformancat e programit festiv, përgaditur e për 2017 nga KTV.  Vazhdo

January 8, 2017  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Aloshi i kushton këngë “Kalas së Ulqinit” në KTV
Tags:

Sopranoja shqiptare Alisa Katroshi po i dridh skenat më të mëdha të botës
Sopranoja e mirënjohur shqiptare Alisa Katroshi e cila po i dridh skenat më të mëdha të botës Alisa, me vokalin e saj vazhdon t’i dridh skenat botërore dhe të mahnit publikun gjatë intepretimeve të saja. Në të shumtën e herave, ajo nuk përdor as mjete zërimi, por sallat dridh me vokalin e saj të mrekullueshëm e të lartë. Alisa vazhdon të qëndroj fuqishëm në listën e shqiptarve të famshëm nëpër botë, duke i rritur imazhin trevave shqiptare. Më shumë është e njohur si këngëtare lirike operistike jashtë... Vazhdo

January 2, 2017  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Sopranoja shqiptare Alisa Katroshi po i dridh skenat më të mëdha të botës
Tags:

Page 7 of 204« First...56789...203040...Last »