2po2

2po2 dhe Flori së shpejti me këngë të re
Reperi Besnik Canolli i njohur si 2po2, i cili që nga viti 1995 është i angazhuar në hip-hopin shqiptar, nuk ndalet së krijuari hite të reja. 2po2 për datën e të dashuruarve, 14 shkurt, do të sjellë një këngë të re. “Gjithë jetë” titullohet kënga e cila flet për dashurinë e një çifti. Kjo këngë është në bashkëpunim me këngëtarin nga Shqipëria, Flori Mumajesi. Teksti i këngës është realizuar nga vetë reperi, muzika nga Flori, ndërsa klipi do të realizohet nga Entermedia. Për 2po2 dhe Florin nuk... Vazhdo

January 10, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on 2po2 dhe Flori së shpejti me këngë të re
Tags: , , , , , , , , , , ,

10 momentet e 2010-ës në muzikë
Dasmat shtatzëna Dasmat dhe shtatzënia këtë vit duket se ishin në modë. Të gjithë u martuan e të gjithë mbetën shtatzënë. Fillimisht, gjithçka duket se nisi me Tunën, e cila u martua në Kosovë, e më pas Blero lajmëroi për lindjen e vajzës së tij, Mihrije Braha foli për adoptim, Gerta Heta është shtatzënë e u martua, Dafina Zeqiri u fejua, po ashtu dhe Teuta Kurti, Elsa Lila është pesë muajsh, Arta Bajrami lindi, ndërsa Ledina Çelo pas një sesioni fotografik superhot tregoi se pret fëmijë. Urime dhe jetë... Vazhdo
Tuna , foto seksi ne Insomnia ne Zvicer
Tuna, këngëtarja e mirënjohur shqiptare nga Maqedonia nuk i ka ndalur aktivitetet e saj muzikore edhe pas martesës me Rilnd Rekën. Tuna vazhdon të merr pjesë në shumë koncerte dhe mbremje festive nëpër kryeqendrat shqiptare duke treguar si zakonisht se është një këngëtare e kompletuar dhe shumë e bukur. Tuna poashtu është në përfundim të spotit për këngën “pse jo”, thrilerin e të cilit e ka publikuar, ndërsa pritet që shumë shpejt të publikohet edhe spoti i këngës.  Vazhdo

October 20, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Tuna , foto seksi ne Insomnia ne Zvicer
Tags: , , , , , ,

2 Po 2 lanson diss për Noizyn
Reperi kosovar, 2 Po 2, i cili së fundmi ka goditur toplistat kosovare me bashkëpunimet e tij me disa prej këngëtareve më seksi të estradës, tashmë i është kthyer rrjedhës së zakonshme dhe është marrë me repin e reperët në përgjithësi. Nën snajperin e 2 Po 2 tani ka rënë një prej reperëve më të njohur dhe më të respektuar në qarqet e industrisë muzikore shqiptare, Noizy, të cilin e ka fyer dhe e ka demaskuar në këngën drejtuar kundër tij, apo siç quhet ndryshe në zhargonin e repit në këngën diss,... Vazhdo

October 17, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on 2 Po 2 lanson diss për Noizyn
Tags: , , , , , , , ,

2po2 ft Tuna dhe Dafina Zeqiri – Vibe
Dafina Zeqiri, Tuna dhe Besniku (2po2) së fundmi kanë realizuar një bashkpunim të pa pritur për publikun mes tyre. Kënga titullohet Vibe, dhe premton që do të jetë një nga megahitet e kësaj Vere që menjëher kanë tërhequr vëmendjen e fansave. Kënga e 2po2 ft Tuna dhe Dafina Zeqiri – Vibe është product i producentit mjaft të njohur dhe të talentuar, Don Arbas ndërsa teksti është shkruar nga 2po2 (Besniku). Video klipi i këngës është bërë nga produksioni Enter Media. Realizimi i këngës 2po2 ft Tuna dhe Dafina... Vazhdo

August 11, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (5)
Tags: , , ,