adela

Big Brother Albania 2, Finalistet, Adela, Adi, Bjordi, Qetsori
BIG BROTHER ALBANIA 2, FINALISTET FINALISTET E BIG BROTHER ALBANIA 2 JANE ADELAJDA XHAMANI ARDIAN POJANA BJORDI MEZINI QETSOR FERUNAJ Nga te gjithe rrjetet e telefonise celulare ne Shqiperi e Kosove Per te VOTUAR Adelajden, dergoni: BB ADELAJDA ne 15191 Per te VOTUAR Ardianin, dergoni: BB ARDIAN ne 15191 Per te VOTUAR Bjordin, dergoni: BB BJORD ne 15191 Per te VOTUAR Qetsorin, dergoni: BB QETSOR ne 15191 Nga Shqiperia, mesazhi kushton 100 leke + TVSH. Nga Kosova, 80 cent + TVSH  Vazhdo
Qetsori : Në lojë jam i keq
  28/04/09 00:03 “Unë nuk jam i keq, ju doni të më shikoni si të tillë”- shprehet Sori gjatë një diskutimi mbi të. Adela dhe Adi i thonë që ai vetë zgjodhi të marrë atë rol në shtëpi, por ai i pyet me radhë nëse i ka bërë ndonjërit prej tyre keq dhe përgjigja ka qënë jo. “Atëherë unë nuk jam i keq”- thotë ai. Adela shprehet se ajo është munduar të gjejë dhe të shohë anët e mira të tij, duke ia vënë në dukje, por përgjigjja e tij e përhershme ka qënë se nuk është i mirë. Sori i thotë... Vazhdo

April 28, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Qetsori : Në lojë jam i keq
Tags: , , , , , , , ,

Adela, bukuria që “vret”
24/04/09 17:30 Ari mendon që Adelajda është mashtruese dhe ia thotë këtë gjë asaj. Ajo e kundërshton duke i thënë që ajo është tipi që kur gënjen i lexohet në fytyrë. Ari i thotë që ai ka tjetër përshtypje, por ajo i thotë që me kalimin e kohës do vërtetojë që përshtypjet e tij janë të gabuara . Ari i thotë Mimozës që të vënë një bast për këtë gjë. Në kopësht vjen Eltoni i cili i bashkohet bisedës. Ai thotë:-“Adelajda mund të jetë një manipulatore shumë e mirë , por jo mashtruese!”... Vazhdo
Adela: Të gjithë kapen me Adelën!
20/04/09 20:59 Arjoni ka marrë shkas nga tema për fenë për të ngacmuar Adelajdën me pyetje. Këtë gjë ajo e kupton dhe thotë:-“Të rinjtë që vinë në shtëpi, ata që janë në nominim dhe ata që kanë dëshirë për të bërë biseda kapen me Adelën!” Arjoni kërkon të sqarohet për këtë gjë duke thënë që ai nuk dëshironte të ‘kapej’ me të , por thjesht e ‘ngacmoi’ dhe nuk e bëri këtë për faktin që është në nominim. Adelada vazhdon në idenë e saj duke thënë që Arjoni e ngacmon sa herë... Vazhdo
Adela, si e la përgjysëm shkollën fetare në shkodër
Mikja e Adeles ne Medrese: “Adela e BB-se nuk eshte Adela e vertete. Dua qe te fitoje, por, qe te jete fitore e merituar, Adela duhet te nxjerre personalitetin real” Me syze te thjeshta, shall te gjel ber ne qafe dhe nje xhakete lekure vishnje, nuk eshte e vesh tire ta dallosh edhe ne mes te nje grumbulli bashkemoshataresh. Ne kete foto, (ne rreth) eshte Adela e 7 viteve me pare, nxenese ne Medresene e Vajzave “Haxhi Sheh Shamia” ne Shkoder. Vajza kavajase e Big Brother-it, ka dale aty me shoqe te klases se saj... Vazhdo
Adelajda : Bëra gabim
30/03/09 14:48 Adelajda dhe Dritani diskutojnë për nominimet e të shtunës. Dritani shprehet i habitur në lidhje me nominimin e Bjordit nga Adelajda ,dhe thotë se arsyeja që ajo dha, ishte kot. Adelajda i thotë që ajo nuk e kishte në plan që ta nominonte. Sipas saj ajo kishte ndërmend të nominontë Aidën dhe njërin nga të rinjtë, por meqë ato kishin imunitet ajo u vu pak në siklet. Dritani i thotë:-“Na është ngushtuar rrethi!” Ajo i thotë që e kishte diskutuar me Bjordin më përpara, dhe ai vetë i kishte thënë... Vazhdo
Bjordi dhe Adela : Kam qenë e fejuar
29/03/09 02:10 Duke folur për Xhemin që kishte zgjedhur picën e Bjordit, ky e fundit e ka pyetur Adelën a ishte e fejuar ajo dhe Adela i ka thënë që po. “Pse nuk ma the? – i ka thënë Bjordi, – unë ngela duke bërë komplimenta për Xhemin!” Adelajda i ka thënë se nuk kishte ndonjë lidhje, në fund të fundit, edhe ajo vetë kishte qenë e fejuar para se të hynte në shtëpinë e Big Brother. Bjordi e ka pyetur sesi ishte e mundur që nuk i kishte treguar asgjë për të. “Sepse nuk kam kaluar mirë asnjë ditë!”... Vazhdo
Big Brother Albania 2 – Dita 51 – Bjordi & Adelajda
Bjordi: Nomino të panominuarit
28/03/09 02:13 Adela pyet Bjordin se nëse do jetë ende në shtëpi, cilët mendon ai se duhet të nominojë ajo. Bjordi ia kthen për ata që nuk kanë qënë asnjëherë, por ajo fillon të tundë kokën në shenjë mohimi. Bjordi mendon se kjo është e drejta dhe kështu duhet të bëhet loja. Ai nënkupton se një ndër ta është Bika por Adela e thotë në mënyrë të prerë se nuk mundet. Bjordi i thotë se e kupton por fundja asnjëgjë nuk i ndryshon asaj. Adela thotë se këtë e kupton por përsëri ka dyshime. Atëherë... Vazhdo
Të fitojmë të ardhura për bamirësi
26/03/09 14:20 Adela dhe Dritani mbledhin të gjithë banorët për t’iu komunikuar se kanë ndërmend që të vendosin disa rregulla gjatë gatimit të picave, duke parë që një natë më parë patën disa probleme. Adela thotë se për të punuar më shumë, për të qënë më të rregullt e për t’u dukur më mirë do të ndajnë punët midis tyre. Ajo thotë se secili do të ketë detyrën e vetë dhe se si do ndahen detyrat do të diskutojnë të gjithë bashkë. Të gjithë banorët janë dakord me këtë ide dhe fillojnë... Vazhdo

Page 1 of 512345