Adelina Emini

Këngëtare me master,Adelina Emini
Këngëtarja Adelina Emini, pos këngës, pritet që gjatë janarit të magjistrojë në ekonomi. Ajo editoi klipin “Bëhu burrë” para festave të fundvitit 2011, përderisa paralajmëron edhe album gjatë këtij vit. Adelina Emini flet për Express. Këngëtarja Adelina Emini, në një bisedë për Gazetën Express, ka shpalosur planet e saj për të ardhmen si këngëtare, përderisa ka thënë se pos profesionit si këngëtare, do të vazhdojë të merret edhe me profesionin e ekonomistes, në ç’drejtim edhe do të magjistrojë... Vazhdo

January 10, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Këngëtare me master,Adelina Emini
Tags: ,

Adelina realizon klipin e “Bëhu burrë”
Foto: ARTAN KORENICA Adelina Emini ka realizuar projektin e saj më të ri muzikor – ajo sapo ka lansuar klipin e këngës “Bëhu burrë”. “Bëhu burrë” është baladë e punuar nga producenti Genc Prelvukaj, ndërsa videoklipi është realizuar nga produksioni “Pulla”. Këngëtarja kosovare më herët kishte realizuar edhe një projekt tjetër me Genc Prelvukaj, duetin e titulluar “Tipsy”. Më poshtë mund ta dëgjoni këngës “Bëhu burrë” të shoqëruar me klip. AlbNews  Vazhdo

December 26, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Adelina realizon klipin e “Bëhu burrë”
Tags: , , , , , , , , ,

Adelina Emini dhe Gentz – Tipsy
Kjo është videokënga e re e Adelina Eminit në bashkëpunim me Gentz (Etnon). Mesaduket Gentz, pas suksesit të Dafina Rexhepit ka vendosur të ndjekë të njëjtën rrugë dhe me Adelinën. Suksese! Kënga është ok, videoja gjithashtu. Asgjë e jashtëzakonshme, por e lezetshme. Revista Albaniac  Vazhdo

July 18, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Adelina Emini dhe Gentz – Tipsy
Tags: ,

Adelina Emini bashkëpunim me Genc
Adelina Emini këto ditë është duke iu përkushtuar maksimalisht muzikës. Këngëtarja ka bërë të ditur për Telegrafi se i është përveshur punës në mënyrë intensive. Adelina është duke bashkëpunuar me producentin Genc Prelvukaj për albumin e saj të parë. Përveç kësaj Adelina ka treguar se është duke u përgatitur rreth këngës së saj më të re në bashkëpunim me Genc Prelvukaj, për të cilën ende nuk ka vendosur se kur dhe ku do ta realizojë videoklipin. “Jam duke punuar projektin e radhës që do të... Vazhdo

June 20, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Adelina Emini bashkëpunim me Genc
Tags: ,

Adelina Emini vjen me një këngë të re
Ndërsa vitin që lamë pas këngëtarja Adelina Emini ia ka dedikuar më shumë studimeve të saj, këtë vit thotë se do të jetë më shumë aktive në këngë e muzikë. Fakt për këtë gjë ishte edhe kënga e saj e fundit, të cilën këngëtarja e realizoi për fundvit, duke ‘hapur’ dyert për angazhime të radhës. “Vitin që lamë pas më shumë ia pata dedikuar studimeve, kështu që nuk isha shumë aktive sa u përket të rejave në muzikë. Por, për fundvitin 2010 realizova një këngë me të cilën edhe u prezantova... Vazhdo

January 14, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Adelina Emini vjen me një këngë të re
Tags: