Adelina Isamajli

Adelina Ismajli sjell videoklip epik (me video)
KĂ«ngĂ«tarja Adelina Ismajli ka realizuar njĂ« klip tĂ« animuar pĂ«r kĂ«ngĂ«n “SkĂ«nderbe”. Klipi i animuar  Ă«shtĂ« publikuar vetĂ«m disa minuta mĂ« parĂ« por qindra komente pozitive kanĂ« arritur pĂ«r kĂ«tĂ« kĂ«ngĂ«. “Krenar qĂ« jemi shqiptar” ka shkruar Adelina nĂ« Facebook duke publikuar kĂ«tĂ« klip. NĂ« klipin e animuar shihet Ismail Qemaili, SkĂ«nderbeu, Naim FrashĂ«ri dhe figura tĂ« tjera kombĂ«tare. /InfoGLOBI/  Vazhdo

November 8, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Adelina Ismajli sjell videoklip epik (me video)
Tags: ,

Sonica Festival paralajmëron një festival që do të mbahet mend ne Ulqin
Sonica Festival , i Pesti me rradhĂ«, qĂ« organizohet nĂ« Plazhin e madhĂ« ”Copacabana ”, sivjet do tĂ« mbahet nĂ« Ulqin, mĂ« 12 deri me 15 gushtĂ«,nĂ« vendin e bukur qĂ« gjendet vetĂ«m 500 metra ngĂ« uji kristalor dhe i kaltĂ«rt tĂ« detit Adriatik. Festivali Sonica i kĂ«tij viti ndĂ«rron vend, nga Italia pĂ«r 5 vjetorin, qĂ« do tĂ« mbahet nĂ« plazhin e bukur tĂ« Copacabanes,Plazhi i madh mes Ulqinit dhe Ada Buna. Edicioni festivalit botĂ«ror, qĂ« tashmĂ« ka arritur tĂ« jetĂ« nĂ« mesin e festivaleve mĂ« prestigjioze botĂ«rore, edhe... Vazhdo
10 momentet e 2010-ës në muzikë
Dasmat shtatzĂ«na Dasmat dhe shtatzĂ«nia kĂ«tĂ« vit duket se ishin nĂ« modĂ«. TĂ« gjithĂ« u martuan e tĂ« gjithĂ« mbetĂ«n shtatzĂ«nĂ«. Fillimisht, gjithçka duket se nisi me TunĂ«n, e cila u martua nĂ« KosovĂ«, e mĂ« pas Blero lajmĂ«roi pĂ«r lindjen e vajzĂ«s sĂ« tij, Mihrije Braha foli pĂ«r adoptim, Gerta Heta Ă«shtĂ« shtatzĂ«nĂ« e u martua, Dafina Zeqiri u fejua, po ashtu dhe Teuta Kurti, Elsa Lila Ă«shtĂ« pesĂ« muajsh, Arta Bajrami lindi, ndĂ«rsa Ledina Çelo pas njĂ« sesioni fotografik superhot tregoi se pret fĂ«mijĂ«. Urime dhe jetĂ«... Vazhdo
Ndahen çmimet te “Zhurma Show 2010”, Zanfina braktis spektaklin

October 23, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Ndahen çmimet te “Zhurma Show 2010”, Zanfina braktis spektaklin
Tags: , , , , , , ,

Pushimet nĂ« Ulqin prej 7€ deri 10€ nĂ« Plazhin e MadhĂ«
Home: +382 30 455 073 Mobil: +382 69 731 443 + Viber Vera po afron!!! Pushimet bashke me te. Ku do i kaloni pushimet e veres??? Eshte vendi qe keni zgjedhur vendi ideal per ju, apo do kerkonit dicka me shume??? Sipas mendimit tuaj cili eshte vendi ideal per ju per te kaluar pushimet??? Ajo dihet Ulqini pra, urdhroni na viziton sa ma shpesh sepse edhe ju do te jeni te knaqur. Ktu mundeni ti gjeni numrat e telefonit dhe te rezervoni banesen simbas deshires se juaj. Dhomat gjinden nĂ« plazhen mĂ« atraktive me gjatsi prej 14 km,e mbuluar... Vazhdo
Adelina Ismajli mbush 29 vjeç
NjĂ« ndĂ«r kĂ«ngĂ«taret mĂ« tĂ« njohura dhe mĂ« tĂ« suksesshme tĂ« skenĂ«s kosovare, sig urisht dhe njĂ« ndĂ«r femrat mĂ« tĂ« bukura tĂ« ekranit, ka mbushur 29 vjeç mĂ« datĂ« 14 dhjetor. Adelina Ismajli, jo vetĂ«m Ă«shtĂ« njĂ« ndĂ«r zĂ«rat mĂ« tĂ« spikatur tĂ« muzikĂ«s, por gjithashtu tĂ« gjithĂ« ne kemi admiruar shumĂ« herĂ« dhe bukurinĂ« e saj, qĂ« e ka kurorĂ«zuar kĂ«tĂ« tĂ« fundit dhe “Miss Kosova”. Dhe pse tashmĂ« Ismajli kam mbi vete plot 29 vite, sharmi dhe energjia e saj e pashtershme nuk i tregojnĂ« aspak. NjĂ« formĂ« e veçantĂ«... Vazhdo

December 24, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (4)
Tags: , ,

Me rastin e ditës ndërkombëtare të të rinjve,Forca rinore organizon
International Youth Day 2008 Dita ndĂ«rkomtare e tĂ« rinjve 2008 HYRJA GRATIS TUZË 2008 Me rastin e ditĂ«s ndĂ«rkombĂ«tare tĂ« tĂ« rinjve, kĂ«tĂ« vit Forca do fillojĂ« me kremtimin kĂ«saj dite nĂ« Tuz. Kemi pĂ«rgatitur njĂ« Koncert pĂ«r tĂ« rinj nĂ« lokalin “Cavalieri” me yjet e muzikĂ«s argĂ«tuese ku do marrin pjesĂ«: Produkt 28, Amanda, Cani dhe DJ Mani. Koncerti do filloje ne ora 21:00. Jeni tĂ« mirĂ«seardhur Sponsor Gjeneral dhe Organizator. Forca e Re Demokratike  Vazhdo

August 9, 2008  :: Shtypi / Mediji, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Me rastin e ditĂ«s ndĂ«rkombĂ«tare tĂ« tĂ« rinjve,Forca rinore organizon
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

U Ulcinjskom polju,predvi?a se kapacitet dĆŸamije od hiljadu klanja?a
Poziv za doniranje izgradnje nove dĆŸamije u Ulcinju Odbor IZ-e Ulcinja i Odbor za izgradnju dĆŸamije u Ulcinjskom Polju, pokrenuli su akciju prikupljanja sredstava za izgradnju nove dĆŸamije u Ulcinjskom Polju. Obezbije?en je plac i ura?en je projekat, koji predvi?a kapacitet dĆŸamije od hiljadu klanja?a, gasulhanu, biblioteku, salu,kafeteriju, parking i druge prate?e sadrĆŸaje. Dobrotvori – zainteresovane institucije, firme i pojedinci, sredstva za ovaj zna?ajan projekat mogu uplatiti na : Ćœiro ra?un:510-12295-15 Detaljnije informacije... Vazhdo

June 18, 2008  :: ShoqĂ«ria / DruĆĄtvo :: Komente (1)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kthimi nĂ« scenĂ«n e muzikĂ«s Adelina Ismajli – ‘Trimit tim’ – (VIDEO)
Superylli, ose siç e quajnĂ« ndryshe ‘mbretĂ«resha e muzikĂ«s shqipe’, Adelina Ismajli, mĂ« nĂ« fund rishfaqet nĂ« skenĂ« me njĂ« elegji tĂ« dhimbshme, kushtuar ish tĂ« dashurit tĂ« saj, Triumf RizĂ«s, i cili u vra muaj mĂ« parĂ« nga disa kriminelĂ«. Ai ka qenĂ« pjesĂ«tar i shĂ«rbimit policor tĂ« KosovĂ«s. Vrasja e tij morri jehonĂ« tĂ« madhe, edhe pĂ«r faktin se ai shquhej pĂ«r trimĂ«ri tĂ« rrallĂ«, por edhe pĂ«r faktin se kishte tĂ« dashur, njĂ«rĂ«n nga femrat mĂ« tĂ« pĂ«lqyera nĂ« KosovĂ« e shqiptari, Adelina Ismajlin. DĂ«gjoni... Vazhdo