Adelina Tahiri

Adelina “Unë jam tip emotiv”
Nuk e kisha menduar këtë pyetje se çfarë çmimi do të doja të merrja nga festivali “Kënga Magjike”, kështu na ka rrëfyer këngëtarja sykaltër Adelina Tahiri për pjesëmarrjen e saj për herë të parë në një kompeticion të tillë. Ajo, siç tha është pritur shumë mirë dhe ka zgjedhur një baladë me titull “Ti mos u kthe”, për t’u arsyetuar se është vetvetja, një Adelinë më ndryshe për të treguar edhe kualitetet që ka, por edhe karakterin, pasi këngëtarja thotë: -”kështu unë jam tip emotiv”. Për... Vazhdo

September 21, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Adelina “Unë jam tip emotiv”
Tags:

Adelina Tahiri: Futbollistët i dëshirojnë vajzat e skenës, por sa i kanë ato?
Pas thashethemeve se futbollisti Lorik Cana e braktisi se nuk ishte e virgjër, këngëtarja 19-vjeçare, jep versionin e saj për ngjarjen. “Një mashkull i bukur duhet të ketë pranë vetes një femër të bukur, madje jo një, por më tepër!” Këngëtarja seksi, Adelina Tahiri, e cila është vetëm 19- vjeçare (edhe pse ndonjëherë na duket më e madhe, duke qenë se ka një kohë të gjatë në tregun muzikor), e ftuar në emisionin “Pasdite në Top-Channel”, ka folur gjerë e gjatë për jetën e saj, për pasionin për... Vazhdo

July 22, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (1)
Tags:

Adelina Tahiri operon sytë në Turqi
Këngëtarja shkupjane Adelina Tahiri këto ditë ka udhëtuar për në Turqi, me një motiv krejt të ndryshëm nga herët e tjera. Është mësuar se vizita e saj i dedikohet një konsulte mjekësore që ka kryer këngëtarja në një klinikë turke, për të realizuar një ndërhyrje kirurgjikale në sy. Adelina që në moshë të vogël ka pasur problem me sytë dhe tashmë që ajo ka mbushur 18 vjeçe është parë e arsyeshme që t’i nënshtrohet një ndërhyrjeje të tillë, me qëllim që të mos ketë dëmtime të mëvonshme.... Vazhdo

May 15, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Adelina Tahiri operon sytë në Turqi
Tags:

Adelina Tahiri: Me Lorikun jemi ende në fazën e njohjes!
Me Lorikun njihemi dhe shoqërohemi… Nuk ka asgjë më shumë për momentin”, rrëfen këngëtarja e njohur Adelina Tahiri për “Bluetooth”, duke i thënë stop çdo pyetjeje tjetër në lidhje me të. Aktualisht është shumë e ngarkuar me koncerte dhe kënga e re po i ha shumë kohë. “Bad Girl” është titulli i kësaj të fundit që pritet të dalë shumë shpejt bashkangjitur një videoklipi mjaft interesant. Në fakt ndonëse titulli i këngës i përkthyer në shqip është ‘vajzë e keqe’, Adelina Tahiri... Vazhdo

March 9, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Adelina Tahiri: Me Lorikun jemi ende në fazën e njohjes!
Tags:

Adelina Tahiri me potpuri popullore
Adelina Tahiri, është këngëtarja e re që shumë shpejt ia doli të arrijë sukses në muzikë. Një kënge e saj që shpejt u shndërrua ne hit, është bashkëpunimi me F-Kay, e titulluar ”Magnet”. Pavarësisht se ky bashkëpunim u tregua i suksesshëm, kënga e re e Adelinës nuk do të përfshijë këngëtar tjetër përveç saj: ”Më pëlqejnë bashkëpunimet, por tani po punoj një këngë single… Por nuk përjashtoj ndonjë tjetër bashkëpunim në të ardhmen”, ka treguar këngëtarja për media. Ndërkohë,... Vazhdo

November 26, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Adelina Tahiri me potpuri popullore
Tags:

Fjolla Morina dhe Adelina Tahiri puthje lesbike në after party
Fjolla Morina, këngetarja e cila para disa javësh u paraqit tek “Panorama” në një set fotografish nudo, tani na vjen me surprizën e radhës. Këtë herë me një foto provokative të realizuar me këngëtaren nga Maqedonia Adelina Tahiri, gjatë ‘afterparty’-t të organizuar në “Zhurma Show”.. Si Fjolla ashtu edhe Adelina nuk kanë ndonjë lidhje zyrtarisht.. Megjithatë, Fjolla është përfolur jashtëzakonisht për këngët dhe operacionet e saj plastike, kurse Adelina si duket po ecën e sigurt drejt ndërtimit të... Vazhdo

October 30, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Fjolla Morina dhe Adelina Tahiri puthje lesbike në after party
Tags: , , ,

Adelina Tahiri ëndërron një duet me Xhastin Temberlake
Këngëtarja simpatike Adelina Tahiri sapo ka edituar këngën më të re me titull “Manipulator”.  Me të dal kënga, këngëtarja ka marr komplimente të shumta për pamjen dhe bukurinë e saj rrezatuese në këtë videoklip. Këngëtarja ka thënë se në disa pamje që shfaqen gjatë filmit, ajo është inspiruar në filmin më të popullarizuar kohëve të fundit në botë, “Avatar”. Këngëtarja nga Shkupi thotë se nuk ka të dashur, por ajo është shumë e lidhur me muzikën dhe familjen e saj, veçanërisht me nënë... Vazhdo
Adelina Tahiri, një yll i ri që këndon bukur
Këngëtarja e re nga Shkupi ka përgatitur një këngë për të konkurruar në një festival dhe po punon një tjetër me videoklip. 16-vjeçarja Adelina Tahiri ka thënë se është ende e re për t’u dashuruar. “Ëndërr e vjetër” do të jetë kënga e cila do të hyjë në garë në “Top Fest 6”. Adelina Tahiri është paraqitur edhe në edicionin e pestë të këtij festivali me këngën “Më trego”. Këngëtarja e re nga Shkupi ka përgatitur një këngë për të konkurruar në një festival dhe po punon një tjetër... Vazhdo

Page 2 of 212