adi

Anjeza dhe Mimoza : Sori e meriton të fitojë
09/05/09 18:49 Anjeza dhe Mimoza diskutojnë për daljet nga shtëpia. Anjeza i uron që mos të jetë ajo banorja e cila duhet të largohet. Mimoza supozon sikur Adi dhe Qetsori janë dyshja finaliste dhe e pyet se cilin prej tyre do donte të ishte fituesi. Ato të dyja mendojnë se se cmimin në vlerë duhet ta marrë Adi, por për të fituar e meriton Qetsori. Anjeza mendon që cmimin e meriton më shumë Adi pasi ka më nevojë se të gjithë banorët, ndërsa për ide mendon Bjordi. Mimoza thotë:-“Për lojën dhe për gjithcka... Vazhdo

May 14, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Anjeza dhe Mimoza : Sori e meriton të fitojë
Tags: , , , , , ,

Big Brother Albania 2, Finalistet, Adela, Adi, Bjordi, Qetsori
BIG BROTHER ALBANIA 2, FINALISTET FINALISTET E BIG BROTHER ALBANIA 2 JANE ADELAJDA XHAMANI ARDIAN POJANA BJORDI MEZINI QETSOR FERUNAJ Nga te gjithe rrjetet e telefonise celulare ne Shqiperi e Kosove Per te VOTUAR Adelajden, dergoni: BB ADELAJDA ne 15191 Per te VOTUAR Ardianin, dergoni: BB ARDIAN ne 15191 Per te VOTUAR Bjordin, dergoni: BB BJORD ne 15191 Per te VOTUAR Qetsorin, dergoni: BB QETSOR ne 15191 Nga Shqiperia, mesazhi kushton 100 leke + TVSH. Nga Kosova, 80 cent + TVSH  Vazhdo
Sokoli, vëllai i Adit, rrëfen: Jam krenar për kthesën që ka bërë Adi
[…] Bjordin e vlerësoj shumë […] Jemi drejt të javës së madhe të BB. Tani besoj se vëmendja juaj është akoma më e madhe? Po emocionet tuaja si janë? Emocionet me thënë të vërtetën janë të mëdha. Për ne, Adi, në çdo ditë apo sekondë që të dalë, është i fituar, sepse opinionet që marrim nga njerëzit janë pozitive. 70 mijë euro është një shumë e kënaqshme por megjithatë, jo e rëndësishme. Çfarëdo që të ndodhë, Adi është i fituar dhe ne jemi të kënaqur për atë që kemi kaluar,... Vazhdo

May 9, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Sokoli, vëllai i Adit, rrëfen: Jam krenar për kthesën që ka bërë Adi
Tags: , , , , , , ,

Per Bjordin : Të tjerët punojnë , ti rri shtrirë
04/05/09 14:58 Adi dhe Adelajda marrin iniciativën për të bërë punët e shtëpisë dhe për këtë duan të angazhojnë dhe banorët e tjerë. Adi i kërkon Arjanit që ta ndihmojë , por ai nuk pranon duke u shtrirë në kopësht. Adi thotë:-“Kështu është kur nuk e nominoni!” Fakti që janë pak veta kërkon që të angazhohen të gjithë në punët e shtëpisë mendon Adelajda. Mimoza që është ulur në kopësht i thotë që t`i lënë për nesër në mëngjes , pasi ajo është rregulluar dhe nuk pranon të bëj punë.... Vazhdo

May 7, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Per Bjordin : Të tjerët punojnë , ti rri shtrirë
Tags: , , , , , , , ,

Adelajda : Mendova se do dilja
03/05/09 01:50 Adi është i mërzitur që Moza ka dalë në nominim. Ai mendon se gabimi i tij qëndronte në nominimin e Mozës prej tij një javë më parë, kur në fakt duhej të nominonte Anjezën. Ai gjithashtu mendon se fakti që Anjeza ka imunitet këtë javë, ndikoi që ai sërish ta nominonte Mozën. Sipas tij, nëse nuk do të ishte kjo situatë, dy emrat e tij për nominim ishin Sori dhe Anjeza. Edhe Adela mendon se imuniteti i Anjezës, u prishi planet. Ajo shprehet se ndjehet e lodhur që cdo të shtunë është e nominuar.... Vazhdo
Adi dhe Sori : I nominuar reagon keq
http://www.visit-ulcinj.com/blog/wp-content/uploads/2009/05/adisorikunderpergjijget.jpg03/05/09 01:10 Adi i kërkon Sorit të sqarohen për një fjalë të pamenduar mirë nga ana e këtij të fundit. Sori ia kthen se mënyra se si i kishte folur Adi, i ishte dukur tendencioze dhe kjo si rezultat i kushteve në të cilat ndodhet, ku cdo gjë mund t’i duket si e tillë. Adi i thotë se tek ai e ka vënë re shpesh këtë gjë; sa herë është në nominim do t’i kundërpërgjigjet keq. Sori justifikohet se ndoshta e përjeton keq nominimin,... Vazhdo

May 5, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Adi dhe Sori : I nominuar reagon keq
Tags: , , , , ,

Adela është xheloze për Adin
b01/05/09 18:01 Adi dhe Bjordi duke bërë një shëtitje në kopësht diskutojnë për situatën e krijuar në shtëpi pas debatit të një dite më parë. Bjordi e pyet Adin se pse u mërzit me Adelajdën. Adi i thotë që ajo i kishte thënë:-“Si e duron ti Junidën!”-dhe kjo gjë nuk i kishte pëlqyer. Bjordi i thotë Adit që ajo është një nga banorët që e do më shumë atë, dhe e respekton më shumë, por është xheloze për të , ndaj sillet në atë mënyrë. Adi nuk e kupton se pse mund të jetë Adelajda xheloze për... Vazhdo

May 4, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Adela është xheloze për Adin
Tags: , , , , ,

Ari: Më ka puthur Juna
30/04/09 23:40 Ari dhe Bjordi qëndrojnë në kopësht duke diskutuar për debatin me Junidës. Ai thotë që e tregon veten sikur është shumë më lart se banorët e tjerë. Ai shton:-“Më vjen zor të merrem me një femër, por sa më shumë e ngacmoja aq më shumë e tregonte veten!” Bjordi i thotë që ai në debat reagoi mirë, dhe me shenjën që ajo bëri duke nënkuptuar që ta mbyllë gojën tregonte që Ari e fitoi debatin. Arjani mendon që gjesti i saj ishte shumë ofendues. Ai thotë që nuk i pëlqen mënyra se si ajo... Vazhdo
Më mërzisin bisedat e përsëritura
29/04/09 13:12 Ari është i mërzitur dhe qëndron i vetëm në sallon. Adi shkon të interesohet se cfarë ka. Ari i tregon se ishte në qejf kur u ngrit nga gjumi, por më pas u mërzit me bisedat e tyre. Ai shprehet se nuk i interesojnë më bisedat e tyre dhe ndaj po del shëtitje me trurin e tij. Adi i thotë se nuk duhet të mërzitet, por ai ia kthen se nuk i pëlqejnë bisedat e përsëritura dhe të ripërsëritura të banorëve të tjerë. Ari fillon t’i imitojë: “e mban mend atë që i thashë unë; ti i the kështu; ai... Vazhdo

April 30, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Më mërzisin bisedat e përsëritura
Tags: , , , , , ,

E shpërdorojmë ushqimin
29/04/09 13:00 Moza lë mëngjesin që ka përgatitur për të ngrënë përgjysmë. Adi i thotë me shaka që ta hajë të tërin që të rritet, ndërsa Juna mendon se nuk është veprim i mirë ky i Mozës. Ajo e trajton këtë bisedë në aspektin e shpërdorimit të ushqimit prej tyre. Juna thotë se ata shpesh e shpërdorojnë ushqimin që më pas e hëdhin tek vendi i mbeturinave, pa e përfunduar atë. Ajo këshillon Mozën që herë tjetër të marrë vetëm gjysmën e racionit, nëse e di që nuk do hajë shumë. Edhe Anjeza... Vazhdo

April 30, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on E shpërdorojmë ushqimin
Tags: , , , , , , , ,

Page 1 of 1412345...10...Last »