Adnan Gjinaj

Top modeli Adnan Gjinaj ben fejesën zyrtare me Arbeniten + Foto + Video
Adnan Gjinaj shpërngulet prej Parisit për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku ai punon prej një kohe të gjatë si model i agjensioneve të ndryshme të modës me renome nderkombëtare. Duke mos i mjaftuar vetëm kaq, pasi kontratat e tija të punës e detyrojnë të udhëtojë nëpër vende të ndryshme të botës erdhi koha të dashurohet në një vajzë nga Ulqini Arbenita Nikeziqi që jeton në Chikago. Në lidhje me Top Modelin Adnan Gjinaj i mirënjohur me Arbenita Nikeziqin së shpejti u be  zyrtarizimi me fejesën dhe... Vazhdo

April 21, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Top modeli Adnan Gjinaj ben fejesën zyrtare me Arbeniten + Foto + Video
Tags: , , ,

Modeli Adnan Gjinaj pushton New York-un – Video
Modelët dhe modelet nga Kosova dhe Shqipëria kohëve të fundit kanë qenë pjesë e pandashme e pasarelave botërore, duke radhitur në mesin e fytyrave më të famshme më botën e modës. Njëri ndër ta është edhe Adnan Gjinaj nga Ulqini cili jeton në Paris të Francës. Gjinaj momentalisht është zhvendosur në New York ku është i angazhuar në një numër sfilatash për disa nga markat më të njohura botërore. Gjinaj së fundmi është bërë pjesë e brendeve ‘Guess’, ‘Armani’, ‘Burrbery’ duke defiluar përkrah... Vazhdo

April 4, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Modeli Adnan Gjinaj pushton New York-un – Video
Tags:

Adnani nga Ulqini, sfilon për Burrberry
Adnan Gjinaj është modeli nga Ulqini, i cili këtë fillimvit ka marrë pjesë në një nga ngjarjet më të rëndësishme të modës në botë, Java e modës në Milano, duke sfiluar per Burberry, Misioni, Canali, e shtëpi tjera të njohura të modës. Gjinaj, momentalisht është një prej modelëve të rinjë më të kërkuar në botën e modës. Brenda dy vitesh ai ka sfiluar për emrat më të mëdhenj në këtë industri si Lanvin, YSL, Burberry, Cerruti, DKNY, Kenzo, Moschino, Prada, Marc Jacobs etj. Ai ka pozuar dhe për revistat... Vazhdo

January 18, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Adnani nga Ulqini, sfilon për Burrberry
Tags:

Adnan Gjinaj: Ulqinaku ku fama e të cilit shkoi përtej kufijve
Adnan Gjinaj fitojë një emër edhe në Shqipëri. Më pas Adnan Gjinaj ka dalë që nëpërmjet këtij emri dhe si ulqinakë shqipëtar të përcjellin vlerat e kombit tonë në mbarë botën.Për së pari talenti i tijë u pa në revistat françeze të modave sikurse Lanvin, Kenzo, Jil Sander, Burberry, Prada, ZZegna, Neil Barrett, Gaspard Yurkevich, Yves Saint Laurent, Cerruti, Kenzo, Peter Petrov, Lanvin, Dunhill,Qasimi, ZZegna, Marc Jacobs,Topman ,J.W Anderson. Më pas Lajme nga Ulqini morri lirin të shkruaj mbi Adnan Gjinaj,ku... Vazhdo
Adnan Djinovic Gjinaj fotomodeli më i kërkuar Ulqinak ne Francë
I lindur ne 1991 me prejardhje prej qytetit të Ulqinit,djaloshi tani me banim ne Francë bashkë me familjen e aferm të tijë,ku edhe meret me modelizem në Paris. Enderra e Adnan  Gjinajt qysh si femije ishte fotografia dhe gjithcka qe lidhej me boten e modes. Fillimet e karrieres: Si ç’do fillim i veshtire, edhe Adnani ka pasur shume probleme reth karrieres, duke mare parasyshe moshen e tij qe eshte akoma i rri ne, kete profesion ai deri diku me forcat e veta i’a ka arritur qe te bej nje emer ne fushen e modes ne Paris të Frances... Vazhdo