Adonis Markashi

Adonis Markashi sjell ne Ulqin medaljen evropiane + Foto
Me date 08-10 shkurt 2013 ne Konya te Turqise u mbajt kampionati evropian per kadet dhe junior si dhe kupa e evropes per senior te rinj.U perfaqesuan 44 shtete,nder to edhe federata e karatese se Malit te Zi pjese e te ciles ishte edhe nxenesi I klubit te karatese Champion nga Ulqini,Adonis Markashi.Ai mori pjese ne kategotine e junioreve -55kg.Adonisi e mposhti perfaqesuesin e Zvicres me rezultat 4:1,ndersa ne repesazh gjithashtu fitoi perfaqesuesin e Belgjikes bindshem me rezultat 7:0.Ne ndeshjen per medalje e mposhti edhe perfaqesuesin... Vazhdo

February 19, 2013  :: Intervista / Intervju :: Comments Off on Adonis Markashi sjell ne Ulqin medaljen evropiane + Foto
Tags: ,

Adonis Markashi medalje e bronzit në kampionatin evropian në Konya të Turqisë
Nxenesi i klubit te karatese “Champion” nga Ulqini, Adonis Markashi është kurorëzuar sot me medaljen e bronzit në kampionatin evropian që po zhvillohet në Konya të Turqisë. Adonis Markashi ishte pjese e perfaqesueses se Malit te Zi ne kampionatin Evropean, ndërsa garoi në kategorinë e kadetëve -55 kg. Adonisi ishte i lirë në raundin e parë ndërsa mundi në raundin e dytë përfaqësuesin e Zvicrës 4-2. Në raundin e tretë humbi nga përfaqësuesi i Kroacisë 4-0. Por Adonis Markashi nuk u dorëzuar pas kësaj humbje... Vazhdo

February 9, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Adonis Markashi medalje e bronzit në kampionatin evropian në Konya të Turqisë
Tags: , , , ,

Adonis Markašević osvojio bronzanu medalju
Juniorski karate reprezentativac Crne Gore Adonis Markašević osvojio je danas bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u turskom gradu Kinja. On je u kategoriji do 55 kilograma, u meču za treće mjesto, savladao njemačkog reprezentativca 4:1. To je druga medalja za Crnu Goru, nakon što je Anja Jović juče bila zlatna. Član ulcinjskog kluba Čempion u prvom kolu bio je slobodan, u drugom kolu eliminisao je Švajcarca 4:2, dok je u trećem izgubio od Hrvata 4:0. U repesažu bio je bolji od Belgijanca 7:0, a za treće mjesto pobijedio... Vazhdo
Adonis Markashi,shpallet kampion shtetëror edhe si junior + Video
Me date 22 dhjetor 2012 ne Podgorice u mbajt kampionati I Malit te Zi per fatosa,pionier,kadet,junior dhe kupa per senior te rinj.Ne kete gare u prezantuan 19 klube me 232 garues ku klubi I karatese Champion mori pjese me 11 garues:4 fatosa,1 pionier,2 kadet,2 junior dhe 2 senior te rinj.Garuesit fituan 1 medalje te arte,3 argjendi dhe 5 medalje bronzi. Per grupmoshen e junioreve ne luftra individuale -55 kg,u shpall kampion Adonis Markashi I cili kete titull e ruan disa vite me rralle. Ne kategorine e senioreve te rinj ku konkurenca ishte... Vazhdo

December 30, 2012  :: Bota :: Comments Off on Adonis Markashi,shpallet kampion shtetëror edhe si junior + Video
Tags: ,

Adonis Markashi ne kampionatin evropian ne Azerbejxhan
Me date 10-12 shkurt 2012,nxenesi i klubit te karatese”Champion” Adonis Markashi do te marre pjese per perfaqesuesen e Malit te Zi ne kampionatin evropian qe do te mbahet ne Baku-Azerbejxhan.Adonis Markashi u zgjodh nga federata e karatese se Malit te Zi si rrjedhoje e rezultateve dhe sukseseve te tij te medha.Vlen te permendet se Adonis Markashi solli ne qytetin tone medaljen e arte nga kampionati ballkanik.Ne kampionatin evropian ai do te marre pjese ne kategorine e kadeteve -52 kg.Pjesmarrja dhe sukseset i tij ne evenimente... Vazhdo
Adonis Markashi merr pjesë ne kampionatin e Qipros me 21-27 shtatore
Nga klubi i karatese Champion bejne te ditur se me date 21-27 shtatore ,nxenesi i ketij klubi Adonis Markashi do te marre pjese per superforteresse e Malit te Zi ne kampionatin ballkanik qe do te mbahet ne Qipro.Adonis Markashi u zgjodh nga federata e karatese se Malit te Zi si rrjedhoje e rezultateve te tija.Vlen te permendet se ne kampionatin ballkanik i cili vitin e kaluar u mbajt ne Greqi,Adonis Markashi u shpall kampion per shpresa.Kete vite ai merr pjese ne kategorine e kadeteve. Kjo eshte nje arritje e madhe per klubin tone –shprehen... Vazhdo

September 23, 2011  :: Sporti / Sport :: Komente (1)
Tags: , , , ,

Në Tivar u mbajt Turneu “Trofeu i Tivarit”
Te shtunen me 06.10.2010 ne Tivar u mbajt turneu “Trofeu i Tivarit” ne te cilin klubi i karatese Champion mori pjese me 34 garues te grupmoshave te ndryshme.Ata paten sukses duke u kthyer me 33 medalje nder te cilat 10 te arta,8 te artgjendta dhe 15 medalje te bronzta. Ne kata individuale me medalje te arta u kurorezuan keta nxenes: Ermir Kurtoviq,grupmosha 2003 e me te rinj Leona Markiq,2003 e me te reja dhe Admir Sella I grupmoshes 2001 Me medalje te bronzta gjithashtu ne kata individuale : Milica Bundallo-2002 Fjolla Dervishi-2002 Eliza... Vazhdo
Adonis Markashi Kampion Ballkanik – Video
Nxenesi i klubit te karatese “Champion”nga Ulqini,Adonis Markashi mori pjese per perfaqesuesen e Malit te Zi ne kampionatin Ballkanik per pionier,shpresa dhe senior,ne Loutraki,Greqi.Ne konkurencen e luftrave individuale ai pati disa ndeshje ,si me garuesin e Qipros,Bullgarise,Greqise,ndeshje keto te gjitha me fitore.Ndersa ne finale Adonisi u ndesh me garuesin e Bosnje dhe Hercegovines me rezultat 6:1. Adonis Markashi solli ne qytetin tone per here te pare medaljen e arte nga kampionati ballkanik.”Medalja e arte ne kete... Vazhdo
“Champion”, katër kupa dhe 13 medalje,në Turneun IV Ndërkombëtar “Katana Open 2009”
Garuesi më i suksesshëm nga radhët e KK “Champion” ishte Agon Agani i cili fitoi dy medalje të arta dhe dy kupa. Adonis Markashi fitoi një medalje të artë, një të argjendtë dhe një kupë, Edmond Mehmedi u kurorëzua me një medalje të artë dhe një kupë, Nexhad Çobiq fitoi një medalje të artë dhe dy medalje të bronzta, Gjovan Shkrela dhe Rizo Resyloviq fituan nga një medalje të artë dhe një të bronztë, dhe Genc Murati u kurorëzua me një medalje të bronztë. Tetë garuesit e Klubit të Karatesë “Champion”... Vazhdo

November 13, 2009  :: Sporti / Sport :: Comments Off on “Champion”, katër kupa dhe 13 medalje,në Turneun IV Ndërkombëtar “Katana Open 2009”
Tags: , , , , , , , , , ,

Katër medalje të arta për klubin e karates “Champion”
Ekipi i katave i datëlindjes z97/z98, i përbërë nga Adonis Markashi, Edmond Mehmedi dhe Genc Murati u kurorezua me medalje të artë. Me medalje të artë në luftra individuale për femra, datëlindja z92, në kategorinë -53kg, u kurorëzua garuesja Selma Gurzakoviq. Të shtunën në Gostivar të Maqedonisë u mbajt “Kupa e Gostivarit 2008”, në të cilën morën pjesë klube të karatesë nga Maqedonia, Shqipëria, Kosova dhe Mali i Zi, në mesin e të cilëve edhe KK “Champion”. “Champion” u... Vazhdo

Page 1 of 212