Adrian Gaxha

Floriani & Adrian zgjedhin Prishtinën për të festuar ditëlindjet
Edhe pse i ndan vetëm një ditë në datën e ditëlindjes, ata kanë vendosur që festën ta bëjnë bashkë. Dy këngëtarët e super hitit “Ngjyra e kuqe”, Adrian Gaxha dhe Florian Beqiri, duket sikur janë të pasionuar shumë pas Prishtinës, në veçanti pas jetës së natës në kryeqytet. Edhe pse i ndan vetëm një ditë në datën e ditëlindjes, ata kanë vendosur që festën ta bëjnë bashkë. Mbrëmjen e kaluar ata janë parë duke festuar në njërin nga pub-et e njohura të Prishtinës. Ndërkohë që në shoqërimin... Vazhdo

February 15, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Floriani & Adrian zgjedhin Prishtinën për të festuar ditëlindjet
Tags: ,

Adriani dhe Florian Beqiri në përgaditje të Ngjyra e kuqe 2
Kënga ”Ngjyra e kuqe”, që shënoi një ndër sukseset më të mëdha në karrierën e këngëtarit Adrian Gaxha dhe ndryshoi jetën e Florian Beqirit, do të rikthehet me pjesën e dytë, njofton “Indeksonline”. Kështu është konfirmuar nëpërmjet faqes zyrtare të Adrian Gaxhës, në rrjetin social Facebook: “Adriani dhe Florian Beqiri në përgaditje të Ngjyra e kuqe 2″. Bashkëpunimi mes Gaxhës dhe vogëlushit nga Shkupi, ka vazhduar intensivisht pas festivalit “Kënga Magjike”. Floriani, tashmë është nën... Vazhdo
Adrian Gaxha: Si përfundoi historia ime me Luanën
Është rikthyer sivjet tek “Kënga Magjike” me një bashkëpunim krejt të veçantë dhe me një këngë e cila po pëlqehet shumë nga publiku. Adrian Gaxha, djali i talentuar dhe i bukur i Shkupit, thotë se për të pëlqimi i publikut është më i rëndësishmi dhe, se vërtetë për të nuk kanë rëndësi çmimet nëse kënga bëhet hit. Kjo po ndodh me këngën “Ngjyra e kuqe”. Gjithashtu ai na tregoi se gjatë pjesëmarrjeve të tij në “Kënga Magjike” kurrë nuk është bërë pjesë e marrëveshjeve për pikë... Vazhdo

October 16, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Adrian Gaxha: Si përfundoi historia ime me Luanën
Tags: , , , , , , , , , ,

Adrian Gaxha përse habitet?
Tiranë, 20 qershor – Një sfilatë e organizuar nga “Fashion Tv” në Prishtinë ka mbledhur së bashku shumë prej personazheve më të njohura të muzikës, artit dhe pasarelave në Kosovë. Mes tyre ka qenë edhe këngëtari i mirënjohur, Adrian Gaxha, i cili në këtë foto na shfaqet shumë i habitur. Po çfarë ta ketë habitur kaq shumë vallë këngëtarin Gaxha? Zbuluam se Adriani ka frikë se mos e dashura e tij, Luana, e cila jeton në Shqipëri, mund të bëhet xheloze pas publikimit të këtyre fotove, e si pasojë... Vazhdo

June 20, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Adrian Gaxha përse habitet?
Tags:

Adrian Gaxha së shpejti do të nxjerrë albumin e ri
Adrian Gaxha, ka thënë se së shpejti do të nxjerrë albumin e ri, i cili do të përmbajë 17 këngë- kryesisht të zhanrit RNB dhe pop. Ajo që më preokupon tërë kohën është albumi i ri, që posedon 17 këngë dhe kryesisht të zhanrit RNB dhe pop. Këngëtari i hitit “Më mungon” nuk e konsideron muzikën e tij komerciale, por thotë se mundohet që të krijojë një baraspeshë që të gjithë të dëgjojnë krijimet e tij. Albumi im fundit mundem të them lirisht se 90 për qind prej këngëve nuk janë komerciale, por... Vazhdo

January 4, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Adrian Gaxha së shpejti do të nxjerrë albumin e ri
Tags: