Afërdita Dreshaj

Aferdita ne krahet e Di Caprios- Reagon Shpati
Aferdita ne krahet e Di Caprios? Reagon Shpati: E kam shok, kemi pire kafe… Shpati është përpjekur të sqarojë situatën në emisionin “Silikon” Pasi morën “dhenë” fotot disi komprometuese të Afërdita Dreshajt në krahët e Leo Di Kaprios, nuk ka vonuar edhe reagimi i Shpat Kasapit, i cili duket se vazhdon të jetë ende i fejuari i modeles kosovare. I ftuar në emisionin “Silikon” të radio “NRG”, Shpati është përpjekur të sqarojë situatën, përsa i takon atyre fotove të dala fillimisht në... Vazhdo

February 8, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Aferdita ne krahet e Di Caprios- Reagon Shpati
Tags: ,

Shpati: Pse i këndova Adelinës dhe jo Afërditës
Është përfolur shumë këto ditët e fundit në media dhe portale të ndryshme online kënga më e re e këngëtarit të dashur shkupjan, Shpat Kasapi. Pse Adelina dhe jo Afërdita? Çfarë ka Shpati me Afërditën, që ka zgjedhur këtë titull? Kanë qenë këto disa nga pyetjet që janë ngritur në media lidhur me këtë këngë, e cila duhet thënë se është pritur shumë mirë nga fansat që në ditën e parë të publikimit. I pyetur nga ‘Bluetooth’ lidhur me këto polemika, këngëtari simpatik është shprehur se ‘kënga... Vazhdo

December 16, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Shpati: Pse i këndova Adelinës dhe jo Afërditës
Tags: , , ,

Shpati “tradhton” Afërditën me Adelinën – VIDEO
Lidhja mes Shpat Kasapi dhe Afërdita Dreshaj me sa duket ka marrë fund. Me publikimin e këngës më të re të këngëtarit nga Tetova me titullin “Adelina” të cilën padyshim ia kushton të dashurës së tij të re Adelina Tahiri ka nxehur thashethëmet e ndryshme në botën e showbizit. Afërdita dhe Adelina të cilat deri para disa ditësh ishin shoqe të ngushta sot po përballen me një armiqësi të madhe mes tyre. Lidhja e re mes Shpatit dhe Adelinës konfirmohet edhe nga menaxherët e këngëtarëve përkatës. Kujt i është... Vazhdo

December 10, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Shpati “tradhton” Afërditën me Adelinën – VIDEO
Tags: , , ,

Afërdita Dreshaj: Koha para dhe pas babait tim
Kujtimet më të bukura i përkasin kohës kur babai i saj ishte akoma në këtë jetë. Ato më të hidhurat, pasi ai nuk jetonte më. Ndaj tani gjithçka duket se e ndan me të ëmën, që është dhe i vetmi ditar i gjithë sekreteve të saj. Disa prej të cilave, Afërdita Dreshaj i rrëfen në këtë pyetësor… ku edhe Shpati ka sigurisht vendin e tij. Cili është mëngjesi yt rutinë? Zgjohem dhe gjëja e parë që bëj marr telefonin, shoh mesazhet dhe thirrjet e humbura, shoh e-mailin, iu përgjigjem gjërave urgjente …pastaj... Vazhdo

December 4, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Afërdita Dreshaj: Koha para dhe pas babait tim
Tags: , , , , , , , , , ,

Gara e “Dancing”, çfarë kanë sakrifikuar VIP-at për të fituar kupën
Për disa prej tyre është ofertë që i ka bërë të vendosen para një dileme, ndërsa për disa të tjerë ka qenë një luks i vërtetë, që të mund të shfaqen në një sfidë kërcimi, mes personazhesh të njohura. Disa më shumë të njohur, e disa më pak në spektaklin “Dancing with the stars”, që do të nisë transmetimin në ekranin e “Vizion Plus”. Në këtë rast do të ketë nga ata që do kenë mundësi të shkëlqejnë më shumë se kurrë në jetë, apo të tjerë që të eklipsojnë famën e tyre. Gjithçka... Vazhdo

March 21, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Gara e “Dancing”, çfarë kanë sakrifikuar VIP-at për të fituar kupën
Tags: , , , , , , , , ,

Afërdita Dreshaj sjell krijimin e radhës – Video
Krahas sukseseve në modelim, Afërdita Dreshaj arrin suksese edhe në fushën e këngës, mbase si duket ky profesion e josh më shumë. Ajo tani në prag të festave të fundvitit ka lansuar projektin e saj më të ri, këngën “Komplikimi”, që shoqëruar edhe me videoklip. Ka disa ditë që klipi është lansuar në tregun muzikor dhe Afërdita është e kënaqur që publiku po e mirëpret këtë projekt. “Sapo është lansuar ky projekt dhe kam vërejtur se publiku po e pëlqen këngën. Jam munduar të punoj mjaft shumë si... Vazhdo

January 1, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Afërdita Dreshaj sjell krijimin e radhës – Video
Tags: ,

Afërdita Dreshaj gati klipi i ri
Kur Afërdita Dreshaj, u bë zyrtarisht përfaqësuesja e Kosovës në kompeticionin e bukurisë “Miss World”, vëmendja e publikut u shkëput nga angazhimet e saj si këngëtare. Por, mesa duket Afërdita do të vazhdojë të merret me muzikë po aq intensivisht sa merret edhe me modeling apo konkurse bukurie. Jo më vonë se këtë javë, ajo pret të lançojë hitin e saj më të ri “Komplikimi”. Ndërsa hiti nuk është publikuar ende, kënga nuk është fare e padëgjuar për publikun. Në fakt, para pak kohësh Afërdita... Vazhdo

December 18, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Afërdita Dreshaj gati klipi i ri
Tags:

Shpati dhe Afërdita, çifti më i bukur për vitin 2011
Këngëtari Shpat Kasapi dhe e fejuara e tij, modelja dhe këngëtarja Afërdita Dreshaj janë shpallur çifti më i bukur për vitin 2011. Çifti që pëlqehet si nga vajzat ashtu dhe nga djemtë, po tregon suksese të konsiderueshme në skenën muzikore dhe pos angazhimeve të tyre, edhe sondazhet kanë shërbyer që ata të marrin një lloj vlerësimi. Sipas Panoramës, në sondazhet nëpër rrjete sociale të realizuara kohëve të fundit, Shpati dhe Afërdita kanë dalur ngadhënjyes duke lënë prapa çifte si Neda dhe Ogreni, Nora... Vazhdo

December 12, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Shpati dhe Afërdita, çifti më i bukur për vitin 2011
Tags: ,

Afërdita po përgatis nje duet me Shpatin
Fytyra e saj është ndër më të bukurat e show bizi-t shqiptar, ndërsa ajo vetë rradhitet në personazhet më të dashur falë natyrës së çiltër. Me një karrierë të lakmueshme si modele, vitet e fundit edhe si këngëtare, Afërdita Dreshaj është shndërruar në një personazh shumëdimensional për median shqiptare. Po çfarë na rrëfen bukuroshja e skenës shqipe në intervistën e sotme? Nga këngët e reja tek dashuria me Shpatin, planet për të bashkëjetuar në Tiranë, dasma dhe shumë detaje të tjera… Afërdita... Vazhdo

November 9, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Afërdita po përgatis nje duet me Shpatin
Tags: ,

Afërdita Dreshaj beson në jashtëtokësorë – Video
Çfarë avantazhi kanë femrat ndaj meshkujve? Dhe çfarë do të bëheshin po të ishin kafshë dhe pse? Dhe në këto pyetje janë përgjigjur edhe garueset nga Ballkani, si Miss Kosova, Afërdita Dreshaj, pastaj Miss Serbia, Miss Mali i Zi, Miss Maqedonia, Miss Kroacia dhe Miss Sllovenia. Për të dëshmuar se nuk janë vetëm të bukura por edhe të mençura, pjesëmarrëset në garat e bukurisë rregullisht duhet të përgjigjen në pyetje. Pjesëmarrëset e sivjetme në garën e bukurisë ‘Miss Universe’, është dashur të përgjigjen... Vazhdo

September 9, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Afërdita Dreshaj beson në jashtëtokësorë – Video
Tags: ,

Page 1 of 41234