agon

Zhuljeta kundër të gjithëve
Afrimi me Arjonin ishte një aleancë për lojë AIDA On– Është shumë praktike dhe i pëlqen organizmi në grup. Off– Eshtë tip që hedh gurin dhe fsheh dorën. Ta kisha përballë do t’i thosha; “S’të eci deri në fund, versioni Puçi, puçi”. MOZA On– Ishte njeriu im i preferuar, pasi ishte e bukur jo vetëm fizikisht, por edhe në shpirt. Off– I thyente të gjitha pasqyrat. Ta kisha përballë do t’i thosha; “Pozicionohu në rol”. ADELAJDA On– Momenti kur... Vazhdo
Qetsori : Mungojnë flirtet
18/03/09 15:22 Adi gjen në kopësht shapkat e tij të cilat mendonte që i kishte marrë Agoni. Këtu merr shkas Qetsori dhe diskuton për Agonin. Ai thotë:-“Agoni do jetë mërzitur jashtë!” Adi e kundërshton duke i thënë që ai nuk ishte nga ato tipa që e vrisnin shumë mëndjen për këto gjëra. Qetsori fillon diskuton se si do jetë kur ata të gjithë të dalin. Ai thotë:-“Kur të dalim do jemi shokë, apo ku të kam parë?” Adi i thotë që ato do takohen, por jo shumë shpesh. Qetsori mendon që të gjithë duhet... Vazhdo

March 19, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Qetsori : Mungojnë flirtet
Tags: , , , , , , , ,

Qetsori : Kush e nominoi Agonin?!
02/03/09 00:20 Të ulur në zonën e ndenjies, Qetsori ka pyetur banorët se kush e kishte nominuar Agonin. Bjordi i ka thënë se rregulli është mos treoghet për nominimet, por Qetsori ka vazhduar duke thënë se donte ta dinte thjesht për kuriozitet. E të njëjtit mendim me Bjordin ka qenë edhe Lirita, që ka thënë se Agoni mund ta marrë vesh tani që është jashtë, por ata aty brenda jo. Qetsori ka thënë se ai, nga e tij, nuk e kishte nominuar asnjëherë. Pas kësaj, vetëm Adelajda pranoi se e kishte nominuar, ndërsa... Vazhdo
Agon: Gabova me Adelajdën
28/02/09 23:08 Big Brother vendosi që personi që do largohet sot nga shtëpia e Big brother është Agoni ne bazë të numrit të votave që kanë marrë gjatë javës. Adela duke e kënaqur nga kjo gjë gjithashtu dhe banorët e tjerë. Pyetjes së Arbanës nëse ishin të mërzitur nga largimi i Agonit Qetësori i është përgjigjur se nuk kishin pse te mërziteshin përderisa ishin ato që e kishin nominuar. Pyetjes se pse ndoshta publiku jashtë kishte vendosur që Agoni të ishte personi që të dilte nga shtëpia ai e ka lidhur... Vazhdo
Agoni asht eliminuar
4 te kandiduarit jan ne kembe prane njeri tjetrit.2 prej tyre vazhdojne garen drej cmimi te madh edhe ata jane:Arjoni dhe Aida, te cilet bejne nje hap perpara edhe lehtesohen nga emocionet e forta qe i kishin perfshire.Tashme gjerat behen me te veshtira edhe me shume emocione per Adelajden, MISS-in e shtepise, edhe Agonin, i cili ne baze te sondazheve te bera ne shtepine tone ishte konkurenti me i votuar per tu largua me 50% te votave.   Arbana vazhdon me tej duke thene qe banori qe duhet te largohet eshte…Agoni. Edhe kete here sondazhet... Vazhdo
Mimoza ë Agoni – Mendime per banoret
27/02/09 17:36 Agoni dhe Mimoza gjatë turnit diskutojn për persona të ndryshëm në shtëpi. Mimoza thotë që Arjoni nuk i pelqen për tipin kurioz që ka. Ajo thotë që ai është një person që do të di shumë gjëra që nuk i takojn,dhe se e bezdis kjo gjë.Mimoza shton që një person duhet ta njohësh ngadalë dhe jo tja dish gjërat direkt.Agoni shprehet në lidhje me antipatin që ka Adeljada për të dhe thotë që nuk di si të bëj muhabet me të. Mimoza i thotë që ajo nuk e kishte qejf që kur hyri dhe nuk i dha shansin... Vazhdo
Agoni : Dashuroj tipin e Adelajdës
Të shumta dhe të ndryshme kanë qenë diskutimet banorëve të “Big Brother”. Të ndarë në grupe, duke qenë se u duhet të përkujdesen për lopët ata kanë pasur mundësi të flasin e të shprehen mbi tema të ndryshme. Mimoza është shprehur për Bjordin dhe Arjonin, Lirita dhe Aida kanë tallur Adelajden. “Kjo zysha është një kanarinë e prishur”, ka thënë vajza nga Kosova. Disa prej tyre kanë diskutuar për Adin. Cili është në të vërtetë ai? E nuk mund të mos flitej edhe për katër banorët... Vazhdo
Mimoza, Agoni : Jam femër e fortë
26/02/09 14:07 Moza pyet Bjordin nëse vajzat që ai ka patur lidhje deri tani i ngjanin tipit të Liritës dhe Bjordi i përgjigjet se ishin dicka e tillë. Moza e përcakton këtë tip, si femra kullere por, Agoni i thotë se nuk quhen të tilla, quhen femra me karakter të fortë, kurse ajo është shumë e ndjeshme dhe feminile. Mozës nuk i pëlqen ky lloj përcaktimi për të dhe i thotë se i pëlqen ta ndjejë vetën femër e jo mashkull. Agoni i thotë sërish se nuk quhen meshkuj por femra të forta, që i përballojnë situatat... Vazhdo
Adelajda ë Agoni : Në heshtje
26/02/09 17:00 Adelajda dhe Agoni kanë radhën për të bërë turnin e të kujdesen për lopët. Ata gjatë gjithë kohës nuk kanë shkëmbyer asnjë fjalë. Adela ka qëndruar në tendë kurse Agoni duke u kujdesur për lopët, duke i dhënë atyre për të ngrënë e për të pirë apo edhe duke qendruar afër tyre pa bërë asgjë. Mes Adelës dhe Agonit vazhdon një situatë pak e tensionuar dhe ata mundohen ta kalojnë duke i dhënë një zgjidhje të tillë. Pranë Adelës ka ardhur Moza e cila e shoqëron atë dhe bashkëbisedojnë... Vazhdo
Aida: Ose lojë, ose dobësi
25/02/09 00:20 Aida ka diskutuar me Agonin në lidhje me simpatinë që ai po shpreh për Adelajden. “Mua për budallë, nuk më bën dot njeri!” – i ka thënë ajo atij. Agoni e ka pyetur pse ajo e kaq të vështirë të pranojë se ai vërtet mund ta pëlqejë Adelajden. Ajo ia ka kthyer se nëse do të pranonte këtë, do t’i duhej fillimisht të pranonte që ai po ndihej aq vetëm sa s’po dinte ku të kapej. “Ose je i zgjuar e po bën lojë, ose je shumë dobët e po bie në dashuri edhe më diellin që del në mëngjes!”... Vazhdo

Page 1 of 3123