Aida Troka

Cifti për fillimet e tyre
14/05/09 22:10 Adela me Bjordin të ulur në kolltuqet e kopshtit bisedojnë dhe kujtojnë fillimet e dashurisë së tyre. Ato kujtojnë marrëdhëniet dhe situatat e krijuara me banorët e tjerë kur të dy nuk kishin dalë ende hapur për ndjenjat e tyre. Bjordi e pyet nëse Adela e donte në atë periudhë, por Adela i thotë se nuk do ti përgjigjet kësaj pyetje. Ato kujtojnë ditën e ditëlindjes si edhe marrëdheniet me Aidën dhe Mesidën. Bjordi tregon se me Aidën kishte marrëdhënie shumë të mira në fillim dhe akuzon adelën... Vazhdo
Adelajda : Kujtojnë banorët e larguar
14/05/09 11:52 Sori dhe Adela kujtojnë disa momente nga klipi që u ishte përgatitur nga banorët e tjerë. Sori shprehet se nuk iu duk e tepërt fjala e Erjolës se e kishte ngacmuar shumë sepse gjithcka ishte në sensin e shakasë. Ai mendon se ndoshta ajo mund ta ketë marrë inat se ai nuk i fiksoi asnjëherë emrin. Ata të dy fillojnë të flasin për Erjolën. Sori thotë se kur ajo fliste, bëhej si një bombë atomike. Ai shprehet se ajo dicka e fitoi nga Big Brother: iu dha mundësia të bënte bashkimin e familjes. Adela... Vazhdo
Flet Juna (Junida Kule) për banoret
ADI Gjërat pozitive – Synon të ndryshojë. Gjërat negative – I mungon guximi për konfrontime ballë përballë. Po ta kishit përballë, çfarë do t’i thoshit? “Ç’kemi Adi! Prapë të dhemb kurrizi mo? Po këmbën si e ke”?   DRITANI Gjërat pozitive – Mjaft elegant në pamje. Gjërat negative – Kur nxehet, e humbet ekuilibrin. Po ta kishit përballë, çfarë do t’i thoshit? “Të trashëgohesh”!   BJORDI Gjërat pozitive – Premtues në piano. Gjërat negative... Vazhdo
Nusja e Qetsorit : S’jam xheloze, ia njoh shijet
Liljana është 29 vjeç. Dje, pra më 1 maj, ishte datëlindja e saj. Punon kontrollore në paraburgimin e Vlorës. Të birit dy vjeç, i kanë vendosur emrin e babait të Qetësorit (që nuk jeton më), ndërsa pret një vajzë dhe është në muajin e katërt të shtatzënisë. Në paraburgimin e Vlorës, sapo pyet përmes portës prej hekuri për të, e identifikojnë menjëherë, duke përdorur emrin e Qetësorit. “Ah, kërkoni të shoqen e Qetësorit? Por, a do të fitojë ai? Pyetja kthehet nëdebat ndërmjet bluve roje, ndërsa... Vazhdo
Mimoza : Kam gabuar me Aidën
28/04/09 21:46 Anjeza, Arjoni, Qetsori dhe Mimoza diskutojnë për nominimet. Mimoza thotë që për hir të lojës, ka nxjerrë në nominim dhe banorët që ka i ka më të dashur. Ajo tregon që Qetsorin e ka nominuar tre herë. Një nga arsyet e nominimit ishte se dhe ai e kishte nominuar, por i kishte pëlqyer fakti që ai ia kishte treguar. Qetsori qesh me Mimozën. Ajo vazhdon duke thënë që nuk e kishte pritur nga Adi që ta nominonte, dhe shton:-“Unë prap e dua, edhe pse më ka nxjerrë në nominim!” Qetsori i thotë që... Vazhdo
Anjeza : Parashikimet
28/04/09 20:35 Banorët qëndrojnë në kopësht duke biseduar. Anjeza duke pirë kafen kujton Eltoni i cili shikonte filxhan. Ajo u thotë:-“Eltoni atë që ndodhi të shtunën, e kishte parashikuar para një jave!” Ajo vazhdon duke i treguar që kishte parashikuar që do dilte ai dhe Arjoni, dhe që në nominim do ishin pesë veta. Qetsori shprehet i habitur nga kjo gjë. Anjeza i thotë që Eltoni i kishte treguar se kush do dilte në finale, por këtë nuk dëshironte ta thonte. Bjordi tregon që edhe ai kishte aftësi parashikuese... Vazhdo

April 29, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Anjeza : Parashikimet
Tags: , , , , , ,

Diskutim për shakanë me Aidën
28/04/09 15:22 Anjeza, Sori, Adi dhe Adela bisedojnë për shakanë me jastëkë, që ju bë Aidës, kur ishin duke trajtuar temën e saj “Shoqëria”. Anjeza thotë se i pëlqeu reagimi i Aidës. Sori i spjegon se edhe ai fillimisht ashtu kishte menduar, por me pas kishte thënë se shoqëria në ato momente ishin ata dhe Aida s’kishte pse të reagonte ashtu. Biseda vazhdon me tone të larta kur Anjeza thotë se ajo e ka kuptuar sikur ata donin ta anashkalonin Aidën por të tjerët nuk e pranojnë këtë dhe thonë se ishte thjesht... Vazhdo

April 29, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Diskutim për shakanë me Aidën
Tags: , , , , , , , , ,

Big Brother Albania 2, Intervista, Aida Troka
Big Brother Albania 2, Intervista, Aida Troka Aida, çfarë note do t’i vendosje vetes në këtë eksperiencë? 10 për vërtetësinë dhe 8 për lojën. Po njerëzit e tu më të afërt si e komentuan qëndrimin tënd, a të bënë kritika? Si për habinë time jo. Si asnjëherë tjetër më thanë me zë të lartë: Jemi krenarë për ty. Për mua kjo është fitore, s’dua trofe tjetër. Po vëllain e vogël e takove, a të kishte parë dhe si i ishe dukur atij? Tema e familjes sime është përfolur shumë dhe unë s’do... Vazhdo
Arjoni : Moza mund dhe ta fitojë
20/04/09 00:10 “Moza mund dhe ta fitojë!”- ka thënë Arjoni duke biseduar me Qetsorin. Sipas këtij të fundit, Moza po shkonte pa u ndjerë deri në finale. Qetsori ka shtuar se ajo që thoshte Arjoni mund të ishte e vërtetë dhe mëse e sigurtë, nëse deri në finale ata ishin skualifikuar dhe mbetej një katërshe e dobët. “Mbase e ka lënë që javën e finales të nxjerrë karakterin e saj të vërtetë!”- ka thënë Qetsori. “Më vjen shumë keq, që doli një si Aida dhe vazhdon të qëndrojë një si Moza!” –... Vazhdo
Adela për largimin ë Aidës
19/04/09 14:52 Adela dhe të tjerët bisedojnë për momentin kur u largua Aida. Ata mendojnë se të dyja bënë një gjesti shumë njerëzor duke u përqafuar me njera-tjetrën. Adela tregon se në momentin që u dha vendimi, i erdhi shumë keq për Aidën. Ajo thotë se nuk do që të jetë hipokrite sepse vetë e ka nominuar gjatë gjithë kohës, por në ato momente u ndje më shumë keq për të sesa e gëzuar për veten. Sipas saj, Aida u tregua shumë e fortë dhe madje buzëqeshi në ato momente, ndërsa ajo filloi të qajë.... Vazhdo

Page 1 of 2412345...1020...Last »