alban skenderaj

Alban Skenderaj: Kenaqesi qe kendova ne skenen e emrave boterore
Padyshim, ai eshte nje nga kengetaret me te suksesshem shqiptare te kesaj dekade. Me kenge qe destinacionin e kane pasur vetem hite dhe me albume qe jane ne fonoteken e çdo adhuruesi muzike, Alban Skenderaj mban ne karriere edhe nje mori çmimesh qe kane deshmuar talentin, punen dhe perkushtimin e tij. Tregut muzikor kete vere i shtoi edhe nje tjeter krijim cilesor te tij, siç ishte kenga “Miremengjes”, ndersa ka qene prezent ne mjaft koncerte, festa dhe clube verore. Por jemi te bindur qe qershia mbi torte e ketij fund sezoni veror... Vazhdo

September 8, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Alban Skenderaj: Kenaqesi qe kendova ne skenen e emrave boterore
Tags: , , , , , , , ,

Alban Skenderaj pendohet per tatuazhin e bere
Këngëtari, i cili kohën e fundit po shihet në jurinë e shou-talenteve të “X Factor Albania”, Alban Skënderaj, gjatë të shtunave jo vetëm që po jep komente për zërin e talenteve të reja, por edhe për veshje. Ndërsa të dielën që kaloi ai, kur Alketa Vejsiu e ka ngacmuar për ta lidhur prezantimin e saj me një “batutë”, për tatuazhin që ka afër bërrylit. Albani si duket është mërzitur që këtë tatuazh e ka bërë para disa vjetësh dhe thotë që është penduar nga kjo “Marrëzi” që dikur donte... Vazhdo

April 4, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Alban Skenderaj pendohet per tatuazhin e bere
Tags: , , , , , , , ,

Albani dhe Miriami çifti më i fuqishëm në muzikë
Albani dhe Miriami papritmaz janë shndërruar në çiftin më të fuqishëm muzikor të momentit në muzikë. Ajo vendos të ardhmen e talenteve në “The Voice” ai tek “X Factor”, e papritur janë gjetur me çelsat e suksesit në duar. Përveç gjykimeve, ata vazhdojnë të bëjne muzikë dhe sapo kanë publikuar dy videokëngë të cilat janë pritur shumë mirë nga publiku. Albaniac  Vazhdo

March 18, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Albani dhe Miriami çifti më i fuqishëm në muzikë
Tags: , , , , , , , ,

Alban Skënderaj: Me klip të ri, “Më prit atje”
Alban Skënderaj është padyshim një nga këngëtarët më të mirë shqiptarë të viteve të fundit. Shumë këngë të tij janë bërë hite, por Albani nuk ndalet së sjelli sërish klipe dhe krijime të reja. Vetëm pas baladës “Mirësevjen në shpirtin tim”, ai do të sjellë një tjetër klip të këngës “Më prit atje”. Kjo do të jetë një këngë ndryshe sa i përket muzikës por edhe stilit. Klipi pothuajse ka mbaruar dhe shumë shpejt do të transmetohet në televizionet muzikore. “Më prit atje” është një... Vazhdo

March 10, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Alban Skënderaj: Me klip të ri, “Më prit atje”
Tags: , ,

Aurela Gaçe: Publiku nuk manipulohet, ai ma dha ‘OK
Pas zhurmës që është bërë këto ditë në media nga kantautori Alban Skënderaj në lidhje me çmimin e parë të Festivalit të RTSH-së (gjithashtu pjesëmarrës në këtë edicion), përgjigjet sot për herë të parë nga Amerika, këngëtarja fituese Aurela Gaçe. Ndonëse është e rëndë për të si artiste të dëgjojë a lexojë deklarata të tilla nga kolegë, Gaçe është e lumtur që përpos jurisë edhe publiku i dha “OK” këngës së saj. Madje veç tyre, edhe kompozitorët e këngëtarët pjesëmarrës sapo kanë... Vazhdo

January 2, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Aurela Gaçe: Publiku nuk manipulohet, ai ma dha ‘OK
Tags: , , ,

10 momentet e 2010-ës në muzikë
Dasmat shtatzëna Dasmat dhe shtatzënia këtë vit duket se ishin në modë. Të gjithë u martuan e të gjithë mbetën shtatzënë. Fillimisht, gjithçka duket se nisi me Tunën, e cila u martua në Kosovë, e më pas Blero lajmëroi për lindjen e vajzës së tij, Mihrije Braha foli për adoptim, Gerta Heta është shtatzënë e u martua, Dafina Zeqiri u fejua, po ashtu dhe Teuta Kurti, Elsa Lila është pesë muajsh, Arta Bajrami lindi, ndërsa Ledina Çelo pas një sesioni fotografik superhot tregoi se pret fëmijë. Urime dhe jetë... Vazhdo
Dashuria e Alban Skenderajt me Miriam Canin
Gjashte vjet me pare, ai u shfaq shume modest ne skenen e festivalit te pare te muzikes alternative “Top Fest”, por me pas kenga e tij “Vetem ty” u be hit, ndersa ai idhulli i vajzave. Kenge dhe videoklipe, turne brenda dhe jashte Shqiperise, imazh televiziv ne reklama, plotesojne ne nje fare menyre profilin artistik te tij.Pasioni per kengen, vec fames, i solli edhe dashurine. Mesojme se nga nje takim i rastesishem, ne stacionin qendror te trenit ne Zyrih, 27 vjecari takoi “shpirtin binjak” ose “gjysmen tjeter te zemres”,... Vazhdo

September 29, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Dashuria e Alban Skenderajt me Miriam Canin
Tags: ,

Pirro Çako dhe Alban Skënderaj me duet dhe videoklip
E kanë provuar të këndojnë të dy në një koncert që u organizua pak kohë më parë në Toronto (Kanada), dhe ndaj do të rikthehen sërish bashkë. Kantautori Pirro Çako dhe Alban Skënderaj, kanë realizuar një duet interesant, që pritet ta bëjnë shumë shpejt klip. Shkak për këtë bashkëpunim në fakt është bërë një projekt i “Top Channel”, ku dy artistët kanë kënduar së bashku në një nga puntatat e spektaklit që do transmetohet në “Top Channel” në sezonin e ri televiziv. Me këtë rast ata kanë... Vazhdo

September 5, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Pirro Çako dhe Alban Skënderaj me duet dhe videoklip
Tags: ,

Alban Skenderaj dhe surpriza e kesaj vere
Pasi ka triumfuar në tri kategori shumë të rëndësishme në festivalin “Videofest” në Kosovë, këngëtari i talentuar shqiptar, Alban Skënderaj është duke u përgatitur seriozisht për t’i ribefasuar të gjithë fansat e tij gjatë kësaj vere…I frymëzuar nga vlerësimet e shumta që ka marrë këto kohët e fundit, Albani është duke punuar fort, pasi e ndjen si detyrë që të sjellë sërish materiale të mira muzikore për të kënaqur veshin e të gjithë dëgjuesve të tij, dhe për t’i falenderuar në njëfarë... Vazhdo

June 15, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Alban Skenderaj dhe surpriza e kesaj vere
Tags:

Albani & Mirami: Nuk jemi gati per martese me ceremoni
Etaloni i bisedës së tyre është fjala “zemër”. Nuk e kanë braktsisur këtë mënyrë përkëdheljeje as netëve të Festivalit të 48-të të RTSH-së, ku kane provuar eksperiencën e tyre të parë si prezantues në një skenë të madhe. Po çfarë fshihet pas këtij çifti, jeta që bëjnë në apartamentin e tyre në Gjermani, zënkat e mëritë dhe sa gjatë e shohin bashkëjetesën e tyre. Alban Skënderaj dhe Miriam Cani i zbulojnë në këtë intervistë: Alban çfarë lidhjeje ka mes çiftit Alban-Miriam, që po shohim... Vazhdo

January 6, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (3)
Tags: ,

Page 1 of 212