Alberie Hadergjonaj

Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Vera për këngëtarët është e mirë edhe për diçka tjetër. E tillë sepse i sjell jo pak të ardhura estradës kosovare. Tashmë shumica prej këngëtarëve kanë bërë kontrata me diskoteka dhe klube e kafe nëpër Ulqin, Durrës, Velipojë dhe vende të tjera bregdetare shqiptare, ku edhe do ta kallin me këngën e tyre, qoftë popullore e ndonjë ritëm tallava pas rakisë. Tashmë mësohet se këngëtari Mehedin Përgjegjaj – Meda është i rezervuar për të kënduar në Ulqin,në restaurantin Royal. Ja pra edhe nje pjese... Vazhdo

June 21, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Albërie Hadërgjonaj: Në gjimnaz shoqet s’më besonin që isha nënë
Besojeni ose jo, Albërie Hadërgjonaj është bërë nënë në moshën 16-vjeçare. Pas martesës kur ishte vetëm 15 vjeç, këngëtares së dashur të skenës shqiptare iu desh të kalonte një mal me peripeci derisa të përfundonte gjimnazin. Pasi kreu dy vitet e para në Deqan, shpërngulet në Amerikë bashkë me familjen, ku lind edhe vajzën e dytë, Anxhelinën, të cilën sot e duam po aq sa atë. Në këtë kohë ndjek atje një kurs 2-vjeçar për mjekësi, i cili s’i hyri kurrë në punë. Më pas, me ardhjen e demokracisë,... Vazhdo

April 4, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Albërie Hadërgjonaj: Në gjimnaz shoqet s’më besonin që isha nënë
Tags: , , , , , , , , ,

Beatrix Ramosaj bashkëpunim me Anxhelinën dhe Argjentinën
Beatrix Ramosaj rrëfen për klipin e ri, një bashkëpunim me kushërirat e saj, detaje të tjera rreth produksionit dhe planet e ardhme për një koncert…përsëri tresh. Megjithatë bukuroshja e fisit Ramosaj ka ndarë edhe shumë detaje të tjera në këtë prag festash… Qarkullon në formë thashethemi lajmi për një bashkëpunim mes tre kushërirash. Do të publikosh vërtet një këngë me Anxhelinën dhe Argjentinën? Po është e vërtetë që së shpejti ne të treja do të dalim me një këngë të re. Prej kohësh kishim... Vazhdo

January 4, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Beatrix Ramosaj bashkëpunim me Anxhelinën dhe Argjentinën
Tags: , , , , , , ,

Albërie Hadërgjonaj: Vajzat e mia le të presin për martesën
Uroj që vajzat të presin për martesën. Ndoshta unë vij nga një vend i vogël në Kosovë, Deçani, paksa konservator. U dashurova fëmijë, në moshë fare të re, 14 vjeçe, saqë familja ime nuk priti fare të më vishte nuse, por më nxori nga shtëpia”. Me këto fjalë të thëna gjatë një programi televiziv, këngëtarja Albërie Hadërgjonaj, e cila së fundmi ka realizuar këngën “Kur nuk shkon, nuk shkon”, – ka shprehur urimin e saj për dy vajzat, Agnesa dhe Anxhelina, që sipas saj duhet të presin për martesën. Njëra... Vazhdo

May 30, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Albërie Hadërgjonaj: Vajzat e mia le të presin për martesën
Tags:

Albëries i huazohet kënga nga bullgarja Gergana?
Njëra nga këngët më të fundit të këngëtares Albërie Hadërgjonajt, e titulluar “ Më iku dashuria”, po dëgjohet në televizionet bullgare, por nga një këngëtare tjetër. Balada e realizuar një vit më parë, këto ditë është hedhur në eter të ekraneve bullgare si një hit në atë vend, ndërsa e këndon këngëtarja Gergana e cila e ka titulluar “Kush dëshiron të besoj “. Kështu raportojnë mediat shqiptare sipas të cilave kjo baladë është kënduar me shumë mjeshtri nga Albëria, gati është kopjuar... Vazhdo

May 21, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Albëries i huazohet kënga nga bullgarja Gergana?
Tags:

Surpriza e Albërie Hadërgjonaj
Në fakt kohët e fundit kemi dëgjuar më tepër të lakohen e bija dhe mbesat e saj sesa vetë ajo, kjo për vetë faktin se Albërie Hadërgjonaj ka punuar disa kohë për surprizën e saj. E heshtur, por jo jashtë vëmendjes, ja ku mbërrin edhe lajmi më i fundit për Albërien. Ishte parashikuar që në sezonin e verës, por vetëm këto ditë ajo është gati dhe mund të dalë për publikun. Bëhet fjalë për klipin e saj më të fundit, ku padyshim Albëria do të shfaqet ndryshe në imazh dhe në vijë muzikore, duke qenë... Vazhdo

February 15, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Surpriza e Albërie Hadërgjonaj
Tags:

Agnesa: Një tjetër bukuroshe në familjen Hadërgjonaj
Është motra e madhe e Angjelina Hadërgjonaj, vajzës simpatike që ka nisur karrierën e saj si këngëtare, pasi ka trashëguar talentin e së ëmës këngëtares së njohur, Albërie Hadërgjonaj. Quhet Agnesa, është 20 vjeç dhe është brune, vajza tjetër e Albëries dhe Mentorit, e cila nuk ka trashëguar talentin e të kënduarit nga nëna e saj, por ka trashëguar më së shumti pamjen. Agnesa ka lindur në Kosovë dhe studion në vitin e dytë në Fakultetin Juridik, në një universitet në Tiranë. Ajo është dy vjet... Vazhdo
Zbulohen disa emra që do të futen te Shtëpia e madhe
“K-Production” në bashkëpunim me “RTV21”, në prill të këtij viti startojnë me një show spektakolar ku personazhe pjesëmarrës janë të gjithë fytyra publike shqiptare nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia dhe Mali i Zi. Oferta për të qenë pjesë e këtij spektakli u është bërë të gjithë VIP-ave përfshirë këtu këngëtarë, humoristë, aktorë, por disa prej tyre nuk kanë dëshiruar të jenë pjesë e lojës, duke i thënë “jo” ofertës. Ne nuk dëshirojmë të citojmë ata që kanë refuzuar ofertat,... Vazhdo

February 23, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Zbulohen disa emra që do të futen te Shtëpia e madhe
Tags: , , , , , , , ,

Alberie Hadergjonaj klip për këngën që e ka shkruar vetë, “Tani me tjetrën je”
Albërie Hadërgjonaj ka mbyllur sezonin intensiv të koncerteve, ndërsa këto ditë është agazhuar për xhirimet e një klipi shumë të veçantë në karrierën e saj muzikore. Bëhet fjalë për klipin e këngës “Tani me tjetrën je”, një baladë e bukur, muzikën e së cilës e ka shkruar ajo vetë. Kënga e ndërthurur me melodi popullore është orkestruar nga Enis Presheva, ndërsa vargjet janë shkruar nga poeti Arben Duka, me të cilin kkëngëtarja bashkëpunon shpesh për këngët e saj. Ky është nga nga klipet që... Vazhdo

December 15, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (1)
Tags:

Albërie Hadërgjonaj i këndon Ibrahim Rugovës
Një këngë kushtuar ish-presidentit kosovar, të ndjerit Ibrahim Rugova, është përfshirë në albumin më të ri të këngëtares Albërie Hadërgjonaj, i cili do të nxirret në shitje gjatë 2009-ës. Këngëtarja këtë e ka bërë të ditur për mediat në Shqipëri. Albëria ka thënë se publiku nuk duhet ta kuptoj këtë si diçka politike, por që ka qenë thjesht dëshira e saj për t’ia dedikuar një këngë ish-presidentit, ngase, siç ka thënë ajo, “Rugova do të mbetet për të një mit”. Albumi i ri i këngëtares... Vazhdo

December 17, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Albërie Hadërgjonaj i këndon Ibrahim Rugovës
Tags: , ,

Page 1 of 212