ALDIN KURTI

In Memoriam: Aldin Kurti
Familja Kurti me rastin e vdekjes së djalit të tyre Aldinit,më 11 shtatorë në një aksident në aksin rrugor Lezhë-Shkodër,që të markuren kan pranuar ngushëllime të shumta nga të afërmit, miqtë e qytetarët e shumtë nga Ulqini dhe nga diaspora e mbarë botës.Kryefamiljarin e kësaj familje, babain Kabilin dhe nanës Havos por edhe anëtarët tjerë të familjes motres dhe vëllait,që ky rast i ka prekur shumë. Mbetëm pa frymë, të shtangur gati edhe pa çehre, kur morëm lajmin se njëri nga anëtarët  e familjes... Vazhdo

September 13, 2012  :: Intervista / Intervju, Lajmet / Vijesti :: Comments Off on In Memoriam: Aldin Kurti
Tags: , , , , , ,

U saobraćajnoj nesreći poginuo 21- godišnjak Aldin Kurti iz Ulcinja
Smrtno stradao 21-godišnjak Aldin Kurti iz Ulcinja u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila jutros, na putu Lježa – Skadar saopšteno je iz policije Skadra. Iz policije je saopšteno da je Aldin Kurti vozio Wolksvagen Golf 5,ulcinjske tablice te da je iz za sada nepoznatih razloga izgubio kontrolu nad vozilom. Istraga je u toku. Lajme nga Ulqini    Vazhdo

September 11, 2012  :: news :: Comments Off on U saobraćajnoj nesreći poginuo 21- godišnjak Aldin Kurti iz Ulcinja
Tags: , , , ,

Humb jetën në aksident rrugor 21-vjeçari Aldin Kurti – Video
Një 21-vjeçar nga Ulqini i Malit të Zi ka humbur jetën në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme si shkak i një aksidenti në aksin rrugor Lezhë-Shkodër, në vendin e quajtur Plezhë. Makina tip Wolksvagen Golf 5 me targa të Ulqinit, e cila drejtohej nga 21-vjeçari Altin Kurti ka dalë nga rruga, duke u përplasur me trafik ndarësen. Dyshohet se shkak i aksidentit ka qenë përgjumja e të riut, i cili udhëtonte nga Tirana drejt Ulqinit. Mësohet se 21-vjeçari i aksidentuar është i afërm i kreut të Lëvizjes... Vazhdo